Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Vacanta in Bulgaria

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
1131 euro 4 locuri , mancare all incluse , drum tur retur gratuit, asigurare medicala , cazare in Hotel Riva. Merita? Prin agentie de turism din Moldova.

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mai multe detalii, cum ar fi locaţia, numărul de stele, obiective prin împrejurimi...

#3
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,871
  • Înscris: 16.04.2007
Si perioada

#4
iuliean50

iuliean50

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 04.12.2011
Bulgaria e mare. Mai multe amanunte poate ar fi de folos.Hotel Riva la mare are in general comentarii ok. Dar nu ai spus pe ce perioada sunt costurile.este un hotel de 3 stele.

Edited by iuliean50, 28 May 2019 - 13:23.


#5
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
8-16 august 3 stele

Edited by exydos, 28 May 2019 - 13:35.


#6
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,838
  • Înscris: 13.07.2011
Dai 35€ de persoana pe seara, all inclusiv in mid-season, ce vrei mai mult, preturi mai bune gasesti poate prin Vietnam.

Pe internet are review-uri bune, un hotel de 3 stele, tip comunist, dar destul de ingrijit si modernizat. Acum na dai 35euro nu poti sa ai asteptari de 200.

#7
stearom

stearom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 01.02.2017
Pe Turcia si pe Bulgaria nu merita niciodata sa mergi sub 4 stele. Am fost eu in Bulgaria in 2015 la "Azalia" 4 stele si cand am fost in Turcia tot la 4 stele era o diferenta de la cer la pamant. Nu cred ca mai are rost sa compar stelele de la hotel din Turcia cu cele din Romania.

Incearca sa gasesti ceva cu minim 4 stele sa nu regreti:D

#8
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 29.12.2016
Nu-mi inspira incredere acest hotel. Eu am fost cazat la hotel Marvel in Sunny Beach. Parcare inclusa, pret 3.340 lei pentru 4 persoane / 6 nopti. Transportul nu e asigurat.

 kopac, on 28 mai 2019 - 13:35, said:

bulgaria este de saraci, restul este cancan. nimic nu justifica marea propaganda a bulgariei pt romani!

Ai dreptate si nu prea, cand mergeam in Bulgaria nu aveam bani de altceva. Insa un sejur la Ralitza superior de 4* in Albena este peste medie. Butter fish cu sos de sofran, calamari, midii, curcan, rata, iepure, etc... 40 de feluri de mancare... Ideea de baza este ca in Bulgaria e liniste pe plaja, nu gasesti un chistoc de tigara pe plaja si apa este limpede, mai limpede ca si in Grecia in Paralia Katerini. De alge puturoase nici nu poate fi vorba. Sezlongurile sunt la distanta, ai intimitate. Nu as da Bulgaria pe Romania sub nicio forma. In Mamaia am cazare mocca si evit sa ma duc acolo. In Turcia merg anul acesta la 5*, mai vedem dupa aceea daca se compara cu Bulgaria, Cipru sau Grecia, toti o lauda, si la pomul laudat nu e bine sa te duci cu sacul...

PS. Uite un lucru care justifica sa mergi in Bulgaria in dauna Romaniei. Ospatarii, animatorii si staff-ul in general se comporta cu tine ca in occident. Si am fost in Albena de 3 ori, in Sunny beach, in nisipuri si in Nessebar.

Edited by 2Unlimited, 28 May 2019 - 13:58.


#9
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,871
  • Înscris: 16.04.2007
285 euro / persoana / 7 zile cu all inclusive, transport si asigurare medicala eu zic ca este un pret OK, mai ales ca este in sezon.
Acum depinde si de asteptarile pe care le aveti la acesti bani. Din ce am citit pe net, hotelul si camerele sunt curate iar mancarea in regula.
Evident ca este de preferat sa iei ( macar ) 4*, dar atunci trebuie umblat la buget.

#10
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,061
  • Înscris: 30.07.2006
Nu e o regula "neaparat 4 stele in Bulgaria".
Eu am stat niste ani la Star Hotel in Sunny Beach( nu ii gasesti pe booking), 3 stele, dar direct pe plaja, restaurant f bun-conditii super.
Pret rezonabil, mic dejun inclus.
Nu au all inclusive.

Edited by marius.bunu, 28 May 2019 - 13:54.


#11
aflorin27

aflorin27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 842
  • Înscris: 06.06.2014
As zice ca e ok. N-o sa fie lux, dar o sa fie decent si n-o sa te simti furat pe fata, cum se intampla pe la noi. Apa curata, plaja curata, mincare decenta, varf de sezon.
Cel de mai sus care zice ca e destinatie de saraci e un frustrat. Sa dai 1000 de euro pe un concediu e SF pentru jumatate din tara asta.

#12
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,871
  • Înscris: 16.04.2007

 marius.bunu, on 28 mai 2019 - 13:53, said:

Nu e o regula "neaparat 4 stele in Bulgaria".
Nu am spus ca trebuie neaparat 4 stele Posted Image
Am spus ca este de preferat, e o diferenta intre cele doua formulari.

#13
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,671
  • Înscris: 10.10.2011
cel de mai sus care asteapta sa compare turcia cu restul locatiilor mentionate nu stie ce vorbeste:)))))) turcia ar trebui sa predea turism la toata europa. aia asteapta 60 milioane de turisti anual . dar am fost mega off topic.
on topic, cat dai atat face. comentarii sunt bune pe net, e un pret decent zic eu pentru ce se ofera

#14
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Pentru familii cu copii mici varianta Bulgaria all-inclusive e perfecta. Nu e departe, conditiile sunt bune si daca prinzi cateva zile in care vremea nu e buna de plaja ai ce vizita.
Varianta Romania incepe sa fie si ea viabila, insa se misca incet de tot. Hoteluri curate sunt, insa degeaba ai hoteluri daca in statiune urla muzica din fiecare terasa, se arunca gunoaie peste tot, plajele au mai mult scoici, pietre si chistoace iar in apa iti rupi picioarele si lesini de la mirosul algelor care se usuca la soare.

Edited by spooky51, 28 May 2019 - 15:09.


#15
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,061
  • Înscris: 30.07.2006
Mai degraba Turcia, la all inclusive 5 stele e rai pentru cei cu copii mici, insa la alte costuri.

#16
stearom

stearom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 01.02.2017

 zile_san, on 28 mai 2019 - 14:22, said:

cel de mai sus care asteapta sa compare turcia cu restul locatiilor mentionate nu stie ce vorbeste:)))))) turcia ar trebui sa predea turism la toata europa. aia asteapta 60 milioane de turisti anual . dar am fost mega off topic.
on topic, cat dai atat face. comentarii sunt bune pe net, e un pret decent zic eu pentru ce se ofera

Pot compara Turcia cu o croaziera MSC:)) am fost si in Bulgaria si in Turcia si in Croaziera.
Daca tu spui ca Turcia e ZEU atunci Croaziera ce e? Comparatia intre mancarea de pe croaziera si Turcia e la fel ca si Bulgaria si Turcia.

Eu zic ca totusi stiu ce vorbesc:)

#17
aflorin27

aflorin27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 842
  • Înscris: 06.06.2014

 marius.bunu, on 28 mai 2019 - 15:28, said:

Mai degraba Turcia, la all inclusive 5 stele e rai pentru cei cu copii mici, insa la alte costuri.
Exact, la alte costuri. Omul se uita la o vacanta de 1000 de euro, tu ii zici ce frumos ar fi sa mearga intr-o vacanta de 2000 de euro. Asa hai sa ii zicem si de Tenerife sau de Maldive.

#18
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

 2Unlimited, on 28 mai 2019 - 13:45, said:

De alge puturoase nici nu poate fi vorba. Sezlongurile sunt la distanta, ai intimitate.

Zona hotel Bellevue,Sunny Beach,BULGARIA,21.07.2011,apropo de lipsa algelor si de distanta fata de mare a sezlongurilor Posted Image Posted Image Posted Image
Attached File  P1100346.JPG   444.54K   45 downloads

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate