Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Yaris hibrid sau alternative pentru oras

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#19
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002

 Baxon, on 23 mai 2019 - 12:39, said:

Asta e Mazda CX 3 care ti-ai luat-o  ? Se pare ca e Ford totusi ...
Posted Image Posted Image Posted ImageL-ai gasit pe octav
Octavian_SK sau Octavian___

Edited by cata, 23 May 2019 - 13:00.


#20
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,229
  • Înscris: 12.12.2011
Nu mai contează, tot octavian îl cheamă.

#21
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,474
  • Înscris: 04.05.2006

 Baxon, on 23 mai 2019 - 11:20, said:

Eu ii zic sa testeze inainte cum am testat si eu Yaris hybrid si la 1,86 nu aveam o pozitie comoda oricat am tras de scaun si volan . E o masina conceputa pt oameni mici de statura . Daca nu pot sa stau comod de ce sa cumpar ?
Am 173, deci ma încadrez :lol:
Apropos, am greșit calculele de rulaj. Fac in medie 50-70km/zi, deci vreo 18k/an, in oras.
Nu ma interesează afara, decât poate in situații extraordinare, am X5-ul pentru aia. De aceea și vreau mașina de oras, sa nu il mai frec in aglomerație, pentru ca pe lângă consumul foarte mare, nici nu ii face bine la trenul de rulare și propulsie....

 Baxon, on 23 mai 2019 - 11:31, said:

Pai la bugetul lui , doar SH gaseste .
Am zis ca nu e tocmai bătut in cuie și nici nu exclud SH. Cele mai bune achiziții in domeniul auto, le-am făcut SH.

 Octavian_SK, on 23 mai 2019 - 12:06, said:


La 10k nu gasesti nimic, doar vreo pocnitoare SH; in alt ordine de idei, eu pt oras am optat pentru Mazda CX 3 Posted Image , dar la asta automata sare de 21K
Prea mare. Vreau ceva mic, cu intretinere minima. Nu am nevoie de ceva așa mare.

 bumpocbum, on 23 mai 2019 - 12:07, said:

Logan 0.9 Tce GPL sau I10 GPL .
I10, mai merge. Logan....hai sa nu exageram 😂😂😂

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 richelieu, on 23 mai 2019 - 13:30, said:

I10, mai merge. Logan....hai sa nu exageram ������

Eu unul am preferat Loganul GPL. Mai mare, mai puternic. Si pretul oricum a fost de 11600 Euro cu navigatie si cruise. Tot pentru Bucuresti.

Edited by bumpocbum, 23 May 2019 - 13:38.


#23
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

 Baxon, on 23 mai 2019 - 12:39, said:

Asta e Mazda CX 3 care ti-ai luat-o  ? Se pare ca e Ford totusi ...

Nu-i Ford bre` ii asta; btw stie cineva un oculist bun in Buc? Posted Image

 richelieu, on 23 mai 2019 - 13:30, said:


Prea mare. Vreau ceva mic, cu intretinere minima. Nu am nevoie de ceva așa mare.


Nu-i asa mare; e pe platforma de Mazda 2, are 4.275 m lungime

#24
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,384
  • Înscris: 24.09.2017
@esti mai cardinal ca richelieu Posted Image cu siguranta nu e logan-ul cea mai buna masina dar ma uitam la unchiumiu care a avut BMW seria 3 nou, acum are ceva gen Mercedes GLK. are ditamai salariu si nu i-au cazut stelele de pe umar cand avea si bmw si Logan si folosea mai mult loganul.
cunosc oameni care au functii de conducere in compania la care lucrez si care au logan. desi nu-s eu vreun mare sef, nu fac munca de teren ca altii. si da ai ghicit, am logan.
ii vad pe astia care muncesc 8-9 ore, probabil acum sunt transpirati vai mama lor si au audi, bmw si VW.
ce vreau sa zic e ca unii vor o masina care sa-i duca din A in B. iar logan-ul face asta bine. or fi masiinile alea mai puternice, mai misto mai nu stiu cum(ca am condus si eu destule), dar noi traim o tara in care copii mor la scoala cazand in fosa. unde faci 2 ore in traficul de Bucuresti pe 10 km. unde iti mai gasesti masina in parcare zgariata.

Edited by bobitad, 23 May 2019 - 13:47.


#25
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daca avea sigla de Renault pe ea era ok. Eu zic ca arata decent.

Attached Files



#26
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002
Este posesor de BMW X5 si vrea ceva de oras. Loganul este bun pentru mai multe situatii, el vrea doar pentru oras

#27
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
In cazul acesta I10 GPL pentru consumul mic, dimensiuni, este ok de luat in seama.

https://www.dabauto....dai-i10-cu-gpl/

Edited by bumpocbum, 23 May 2019 - 14:08.


#28
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002

 bumpocbum, on 23 mai 2019 - 13:59, said:

In cazul acesta I10 GPL pentru consumul mic, dimensiuni, este ok de luat in seama.

https://www.dabauto....dai-i10-cu-gpl/
Si cutie automata de la yaris hibrid

#29
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Trimite-i un mp lui @m6d poate ai noroc si-ti vinde Yarisul hybrid la pret bun ( daca zici ca poti mari bugetul ) . N-ai nimic de pierdut .

P.S. Scuze de confuzia Octavianilor .

P.S.2 Iar apar ca ciupercile dupa ploaie loganistii , Logan e o masina pardon nici nu stiu ce este dar nu merita sa dai bani ca sa conduci asa ceva . Daca tot muncesti , parerea mea este  sa te bucuri de bani nu sa ramai in depresie zilnica .

Edited by Baxon, 23 May 2019 - 14:21.


#30
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002

 richelieu, on 23 mai 2019 - 13:30, said:


Apropos, am greșit calculele de rulaj. Fac in medie 50-70km/zi, deci vreo 18k/an, in oras.
Recomandarea mea este Yaris Hybrid fara nicio retinere, faci km multi pe zi si asta ajuta sistemul hibrid iarna, are cutie automata, se parcheaza fff bine, ai sisteme de siguranta fara numar, 6 ani/200k km garantie
Mergi sa o conduci si asteptam impresii

#31
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,474
  • Înscris: 04.05.2006

 bobitad, on 23 mai 2019 - 13:46, said:

@esti mai cardinal ca richelieu Posted Image cu siguranta nu e logan-ul cea mai buna masina dar ma uitam la unchiumiu care a avut BMW seria 3 nou, acum are ceva gen Mercedes GLK. are ditamai salariu si nu i-au cazut stelele de pe umar cand avea si bmw si Logan si folosea mai mult loganul.
cunosc oameni care au functii de conducere in compania la care lucrez si care au logan. desi nu-s eu vreun mare sef, nu fac munca de teren ca altii. si da ai ghicit, am logan.
ii vad pe astia care muncesc 8-9 ore, probabil acum sunt transpirati vai mama lor si au audi, bmw si VW.
ce vreau sa zic e ca unii vor o masina care sa-i duca din A in B. iar logan-ul face asta bine. or fi masiinile alea mai puternice, mai misto mai nu stiu cum(ca am condus si eu destule), dar noi traim o tara in care copii mor la scoala cazand in fosa. unde faci 2 ore in traficul de Bucuresti pe 10 km. unde iti mai gasesti masina in parcare zgariata.
Nu e vorba de stele, nu m-am născut in BMW și nu am o problema sa conduc ocazional Logan. Cu condiția sa fie...ocazional :).
Nu am ceva cu marca in sine, Dusterul chiar îmi place.
Sunt considerente tehnico/economice. Deci NU Logan.

Apropos, nici eu nu sunt șef. Sunt însurat 🙄

Edited by richelieu, 23 May 2019 - 14:50.


#32
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,878
  • Înscris: 15.12.2009

 cata, on 23 mai 2019 - 14:32, said:


Recomandarea mea este Yaris Hybrid fara nicio retinere, faci km multi pe zi si asta ajuta sistemul hibrid iarna, are cutie automata, se parcheaza fff bine, ai sisteme de siguranta fara numar, 6 ani/200k km garantie
Mergi sa o conduci si asteptam impresii

Uitasem să menționez avantajul de a o putea parca în locuri unde altele n-ar încăpea nicicum. Dacă până și eu o parchez fără probleme ...

Și doar se știe ce mari experte în parcare suntem noi :lol:

https://commons.m.wi...latz_Schild.jpg

Edited by Naoto, 23 May 2019 - 14:44.


#33
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,474
  • Înscris: 04.05.2006
Apropos, momentan (și temporar) folosesc un Polo 1.4mpi pentru scopul asta. E mașina unui nepot, care e plecat la master afara pana  la vara. E ok, dar consuma multicel (rar scade sub 10, mai des trece de 11) și e manual :)

#34
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,358
  • Înscris: 23.05.2003
Exact ce ziceam si eu in postul ala pe care n-am voie sa-l scriu ca n-am carnet. :D
Fusion 1.4 benzina cu 11 la suta in oras.
Prius 3 cu 5.8 la suta in oras (statistica la 2000 km din martie pina azi).

#35
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,968
  • Înscris: 06.04.2007
Hyundai i20 Comfort 1.25 , 84 cp , 10330 Euro pret special (fara rabla) .
Asta pt ca nu te dai in vant dupa Clio (si e mai scump) .

Un pret excelent pt o masina noua si nu f f mica. O poti folosi linistit si in alte scopuri decat fataiala prin B

Edited by Octavian___, 23 May 2019 - 15:50.


#36
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Sau Suzuki Swift 1,2 cool 10.350 euro fara rabla . Doar ca nu e si automata , la fel nici I20-le .

Edited by Baxon, 23 May 2019 - 16:03.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate