Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Compania germană Telekom ia în calcul plecarea din România

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
2151 replies to this topic

#1783
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022
Daca nu vand acum, n-or sa mai aiba ce vinde. Deja site-ul lor arata ca zapp.ro. La fel si magazinele.

Cand au vandut reteaua fixă trebuia sa fi vandut la discount si infrastructura retelei mobile, iar daca mai voiau prezența in ro, sa ramana doar cu un MVNO pe rețeaua mobilă si eventual ca revanzator al vreunei retele fixe (asa cum e digi spania).

Edited by NikoroB, 15 August 2022 - 17:27.


#1784
polar006140

polar006140

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 05.10.2007

View Postaris86, on 15 august 2022 - 17:15, said:



Experiență personală, pe subiectele cu lipsă semnal deschise din comunitatea orange și pe surse interne. În fine, în orașe mai merge cum merge rețeaua, dar pe rural ORO a scăzut considerabil.
tocmai am venit din concediu si am fost dezamagit chiar scarbit de orange. In jud bihor si salaj am am avut noroc cu telefonul lui fiicamea pe digi, ca orange cum te abati de la drum te lasa . Chiar si in Oradea outdoor am avut zone doar 2g/3g. Oribil!

#1785
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,796
  • Înscris: 10.10.2011

Quote

Mulțumim că ai fost alături de noi până acum, în calitate de client important al Telekom Banking!
Începând cu 18 octombrie 2022, vom continua să îți oferim cele mai bune servicii prin adoptarea brandului grupului mamă - Alior Bank.

Gata si cu Telekom Banking.

#1786
bigheart

bigheart

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 12.06.2005
Telekom Mobile marchează pragul de 4 milioane de clienți

https://comunic.ro/t...ane-de-clienti/

#1787
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022
L-or marca ei, dar poate in jos, pe un trend descrescător...

#1788
gestt

gestt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 09.10.2009
Anul trecut raportau 3,6 milioane, probabil s-au întors la T o parte din clienții preluați de Orange ..

#1789
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022
Pai cati sa se intoarca ca doar nu s-or fi intors jumatate?! :)
Cine stie, or mai fi facut "activari" prin camine cu sim-uri moca cu totul nelimitatat.

#1790
ovtd

ovtd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 24.10.2016

View Postbigheart, on 18 august 2022 - 14:47, said:

Telekom Mobile marchează pragul de 4 milioane de clienți

https://comunic.ro/t...ane-de-clienti/

Din aia 60000 clienti castigati intr-o luna sunt curios cati din ei sunt prepaid. Daca is 95% e ca si cum ar imparti cartele gratuite la ukraineni si studenti , si se lauda cu crestere de clienti.

#1791
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,338
  • Înscris: 05.09.2006
S-au impartit pe litoral cartele Telekom gratuite, cel putin la inceputul lui iulie am vazut eu in Eforie N.

#1792
Veneno9

Veneno9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 27.03.2019

View Postl_dan, on 18 august 2022 - 15:43, said:

S-au impartit pe litoral cartele Telekom gratuite, cel putin la inceputul lui iulie am vazut eu in Eforie N.
și Vodafone & Orange:)

#1793
yblu

yblu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,584
  • Înscris: 30.08.2006
In iarna au dat cartele prin plic si celor cu servicii fixe dar fara mobil. Cadou de iarna....cica
Attached File  IMG_20220818_181549.jpg   356.71K   54 downloads
Ulterior au trimis la cei cu mobil normal....de dat la prieteni/familie/cei dragi:
Attached File  IMG_20220818_181627.jpg   254.69K   37 downloads
In plus au campanii destul de agresive prin care te suna si incearca sa iti vanda orice abonament de mobil/net fix prin mobil numa numa. Bine toti au din astea dar la T mi se par cei mai insistenti.
Si colo si colo sigur pica! Numai eu am vreo 5 numere.....bine pe 4 astept sa le inchida ei....

Edited by yblu, 18 August 2022 - 17:24.


#1794
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,556
  • Înscris: 08.12.2017
Creșteri dintr-astea cu abonamente de 1 euro și cartele gratuite...
Astea-s creșteri pentru campanii media sau pentru viitorul proprietar.

Edited by broris, 18 August 2022 - 21:04.


#1795
l0calh0st

l0calh0st

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 22.04.2009
La o simpla cautare pe ROTLD aparent domeniul Yettel.ro este inregistrat de o companie slovaca. Vivacom.ro de o persoana fizica. Asta ca sa mai mergem putin pe firul speculatiilor.
Altfel, dandu-mi umil cu parerea, nu stiu cine din afara ar cumpara reteaua. Concurenta e buna, nu zic, dar cine o va lua, va avea de investit in imagine, oferte cat sa rupa gura targului. Iar la noi in RO deja lumea cam si-a facut o imagine… vrei calitate dar dai un ban in plus? Mergi la ORO sau VDF. Vrei ieftin si sa fie si bun pe acolo? Ai la Digi, vorbind strict de mobil aici, pe fix e altceva. Nu stiu unde s-ar putea pozitiona Telekom aici sau viitorul operator.

#1796
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,796
  • Înscris: 10.10.2011
Asa, si att.ro e inregistrat. Si chiar redirectioneaza spre AT&T Business. Asta inseamna ca AT&T cumpara Telekom? Sa fim seriosi...

#1797
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,192
  • Înscris: 07.08.2003
Poate cumpără.
Toate versiunile exista la nivel de posibilitate pana când alegerea uneia dintre posibilități le face imposibile pe toate celelalte.

Edited by daniel28, 25 August 2022 - 16:50.


#1798
l0calh0st

l0calh0st

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 22.04.2009

View PostiRunaway, on 25 august 2022 - 16:15, said:

Asa, si att.ro e inregistrat. Si chiar redirectioneaza spre AT&T Business. Asta inseamna ca AT&T cumpara Telekom? Sa fim seriosi...

AT&T Business are prezenta in Romania…
Dar ma gandesc ca stiai deja asta, nu?

https://www.corp.att...tt-you-romania/
https://termene.ro/f...CES-ROMANIA-SRL

Cat despre Yettel, este brand care a intrat anul asta pe 3 piete, PPF zicand ca nu va mai folosi brand-ul Telenor.

https://developingte...-cee-units.html

Edited by l0calh0st, 25 August 2022 - 22:11.


#1799
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,796
  • Înscris: 10.10.2011
Am inteles, AT&T are prezenta in Romania si iese din discutie. Pentru ca cei care au domeniu inregistrat si prezenta la noi NU ar putea sa cumpere, doar cei care au domeniu inregistrat dar nu si prezenta. Funny. Scoatem si Verizon, da? Ca si aia au .ro inregistrat si un sediu pe la noi. Asta ca sa ne uitam doar la americani.

Revenim. Pai si care cumpara, Yettel sau Vivacom? Ca inteleg ca au amandoi domeniu inregistrat. Sau cumpara amandoi si o impart in doua? Ca ma chinui sa inteleg logica voastra si nu reusesc.
Ca logica mea spune ca marile branduri cumpara domenii si pe piete pe care nu activeaza, din motive evidente. Pentru unii. Poate ajung sa le foloseasca, poate nu. Dar asta nu e un indicator asupra intentiei de a cumpara o afacere sau de a intra pe o piata sau nu. Dar ma gandesc ca stiati asta deja, nu? :)

#1800
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022
Dac-ar cumpăra cineva intai trebuie să facă si un deal cu oro sau digi pentru servicii fixe. Deci, cine vine ar trebui sa aiba o relatie buna cu grupul orange.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate