Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 

Merita ACUM un telefon nou Huawei ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
561 replies to this topic

#19
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009

View PostMicroEdge, on 21 mai 2019 - 21:55, said:

merita, trump e cunoscut pentru ieșirile lui aiurea :) Au raportul calitate preț foarte bun și totuși Huawei reprezinta peste 20% din telefoanele cu Android, crezi ca renunță Google la 20% din profit pentru trump?

Greșești. Poate au Huawei 20 cota de piață dar asta nu înseamnă 20% profitul google divizia android

De ce? Simplu. Telefoanele, multe, vândute în China vin oricum fără servicii google

Apoi sunt multe telefoane low end, pentru săraci.crezi ca aia cheltuie pe content (google music, google movies, YouTube premium, aplicații, Google books)? Nu.

Un foarte mic procent din telefoanele Huawei reprezinta high end și un foarte mic procent din oameni investesc în content.



Apoi. Din reclame câștiga.

Dar lumea se va re orienta către alte branduri

De pierdut are doar Huawei pierde

De meritat nu mai merita. În Mexic unde sun foarte populari s-a umplut internetul cu vânzări de ex. Le dau la jumătate de preț măcar sa scape cât mai repede de ele.
Îmi e mila de ăștia cu high end-uri...

Edited by Lex404, 21 May 2019 - 23:26.


#20
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004
eu unul l-as returna, exista riscul ca pretul sa scada rapid in viitorul apropiat. problema e ca mai toate telefoanele moderne sunt facute in china, deci cand s-or supara chinezii ca le strica americanii combinatia, nu stiu ce telefoane vom mai putea cumpara   :lol:

#21
cotizo_dacul

cotizo_dacul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,179
  • Înscris: 09.01.2009
Cumparam brandul ala  cu marul stricat.Ca  asta il oftica  pe  american ,ca  nu prea mai  ii cumpara  lumea   telefonul  de 1000 de  dolari,si cumpara  telefoane de  200,400 $.

#22
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,386
  • Înscris: 24.09.2017

View Postborn2lose, on 21 mai 2019 - 23:28, said:

eu unul l-as returna, exista riscul ca pretul sa scada rapid in viitorul apropiat. problema e ca mai toate telefoanele moderne sunt facute in china, deci cand s-or supara chinezii ca le strica americanii combinatia, nu stiu ce telefoane vom mai putea cumpara   Posted Image
au mai incercat chestia asta parca, chinezii zic. Exista Vietnam si India. de ce nu si Romania:). plus multe alte tari. iar astia la chinezi au doar asamblare cu diferite firme, nu e ca si cum si-a facut Apple fabrica, ei doar au negociat cu Foxconn un tarif pentru asamblare.
Samsung produce foarte putin in China.
Am scris si pe gsmarena, singurul mod in care se sparge monopolul Google e cand Samsung o sa plece. Dar Samsung nu are nici un motiv sa plece, fiindca ei o sa profite cel mai mult de scandalul cu Huawei. asa ca Huawei sunt pusi intr-o pozitie naspa.

Edited by bobitad, 21 May 2019 - 23:40.


#23
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009

View Postcotizo_dacul, on 21 mai 2019 - 23:34, said:

Cumparam brandul ala  cu marul stricat.Ca  asta il oftica  pe  american ,ca  nu prea mai  ii cumpara  lumea   telefonul  de 1000 de  dolari,si cumpara  telefoane de  200,400 $.

Comparatia ta de inutila.

#24
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Huawei ? Ce e aia ?

#25
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

View PostBaxon, on 22 mai 2019 - 00:58, said:

Huawei ? Ce e aia ?

Un Opel Corsa, luat pentru distracție :D

Îl bocănești" în garaj, apoi, te distrezi cu el.

Iote".

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hA7u5T7UiLE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#26
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,534
  • Înscris: 16.03.2007

View Postcotizo_dacul, on 21 mai 2019 - 23:34, said:

Cumparam brandul ala  cu marul stricat.Ca  asta il oftica  pe  american ,ca  nu prea mai  ii cumpara  lumea   telefonul  de 1000 de  dolari,si cumpara  telefoane de  200,400 $.

Multumim Costel din Baltenii de Sus ca ne-ai luminat! Acum ca am aflat cum sta treaba, poa' sa vina si sfarsitul lumii.

#27
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Clar: pana se linistesc apele, nu mai merita Huawei, din pacate. Sa vedem daca se vor linisti insa.

#28
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
As lua fara sa clipesc altul, eventual P30 pro, dar pana-n toamna alte-s prioritatile. Sunt cacaciosi unii, mama, mama!

Edited by xmariuS75, 22 May 2019 - 05:51.


#29
scacg

scacg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 07.12.2008
Parerea mea este ca pana cand nu apare ceva concret referitor la ban Huawei,aceste telefoane sa nu fie cumparate.Sunt telefoane foarte bune,cu o cota de piata foarte ridicata,ceea ce inseamna ca este posibil ca lucrurile sa revina la normal din august.
Totusi dat fiind ca totul este incert acum,este bine sa stam pe margine perioada asta si sa urmarim cum se finalizeaza prostia asta.
Eu am vandut acum 2 zile Mate ul 20 pro imediat ce sa dat anuntul.Ratiunea vanzarii a fost sa prind inca pret bun la revanzare.
Daca lucrurile revin la normal ma voi intoarce la Huawei fara probleme,pana atunci stau prin barcile altor producatori.

#30
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
Frate, la ce dileala s-a ajuns se discuta de telefoane ca de niste investitii imobiliare.
Eu, din contra, cu tot scandalul asta, chiar o sa imi iau un huawei ca urmator telefon.

#31
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,082
  • Înscris: 16.10.2018

View Postcotizo_dacul, on 21 mai 2019 - 23:34, said:

Cumparam brandul ala  cu marul stricat.Ca  asta il oftica  pe  american ,ca  nu prea mai  ii cumpara  lumea   telefonul  de 1000 de  dolari,si cumpara  telefoane de  200,400 $.
Daca am ajuns sa comparam aifonul cu huaueiul ar fi bine sa privesti cu atentie asta: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9hUIxyE2Ns8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
si sa-mi zici daca ai inteles ceva. Stiu ca e mult de vizionat insa poti da direct intre 5:14 7:20. Astept un raspuns de la tine...

#32
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View Postrich1974, on 22 mai 2019 - 06:01, said:

Frate, la ce dileala s-a ajuns se discuta de telefoane ca de niste investitii imobiliare.
Eu, din contra, cu tot scandalul asta, chiar o sa imi iau un huawei ca urmator telefon.
Instinctiv, si eu ma gandesc tot asa. Cred ca afacerea asta le-a facut cea mai buna reclama.

#33
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005

View Postrich1974, on 22 mai 2019 - 06:01, said:

Frate, la ce dileala s-a ajuns se discuta de telefoane ca de niste investitii imobiliare.
Eu, din contra, cu tot scandalul asta, chiar o sa imi iau un huawei ca urmator telefon.
Corect, da-l in mortii lui de telefon, ca nu pierzi o casa, nu mai merge ura si la gara, stau acum si ma tavalesc noaptea-n pat daca nu cumva maine o mai face Trump ceva cu telefonul meu.Am pierdut altele mai importante în viata, decat un cacat de telefon.Dar probabil unii care au facut credit pe 10 ani sa-si cumpere telefon, au aceste probleme existentiale.Din ce citesc, cred ca sunt unii cu "aifoane", care au altar acasa! DA, am spus-o si o mai spun, maine mi-as lua altul, am trei in familie.

#34
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,411
  • Înscris: 16.03.2011
Nu se va intampla nimi,marele inconvenient e sa nu primeasca alta versiune de android

#35
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,537
  • Înscris: 30.08.2017

View PostLex404, on 21 mai 2019 - 23:24, said:


Îmi e mila de ăștia cu high end-uri...

Au le-as lua telefonul la juma de pret. Bag frumos o rootare si se rezolva cu Android, aplicatii Google etc.

#36
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Eu zic ca nu merita. Azi fac comanda la Samsung A70.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate