Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 

Merita ACUM un telefon nou Huawei ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
561 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cineva a pus o intrebare:

"Îmi poate da și mie cineva un sfat? Știu ca e o întrebare puțin aiurea poate chiar disperata sa zic asa știu ca încă nu se știe nimic concret dar am un p30 pro luat de 15 zile și încă îl pot da retur. Sa îl dau sau sa rămân cu el? De când a apărut aceasta problema chiar ma frământă și nu știu ce sa fac. El merge impecabil și îmi place tot la el. Am primit și ceasul gt sport la el. Ce ați face voi dacă ați fi în situația mea? Mulțumesc."

Altcineva raspunde:
"Retur. Ce vrei sa faci cu el? Daca nu primesti urmatoarea versiune de android?"


Voi ce i-ati raspunde omului?

Edited by MembruAnonim, 21 May 2019 - 21:55.


#2
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,279
  • Înscris: 16.08.2016
merita, trump e cunoscut pentru ieșirile lui aiurea :) Au raportul calitate preț foarte bun și totuși Huawei reprezinta peste 20% din telefoanele cu Android, crezi ca renunță Google la 20% din profit pentru trump?

#3
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,381
  • Înscris: 24.09.2017
unde au raport calitate/pret foarte bun?
mie mi se par overpriced si overrated.
daca p30 lite ajunge la 10 milioane, atunci merita. pana atunci costa 17 milioane. cu ecran lcd si margini din plastic. pe spate chiar as prefera plastic in loc de sticla. si 3300 mah pe un telefon de 6,15 inch.
samsung a inteles ca nu merge asa si au scazut preturile.
ca sa fiu ontopic. da as cumpara un telefon huawei dar sa fie reducerea mare. iar de flagshipuri nu m-as atinge.
in alta ordine de idei, daca are deja p30 pro. nu e ca si cum android-ul s-a schimbat mult fata de acum 3 ani, sau o sa se schimbe asa mult. deci poate sa ramana cu el daca-i place. la partea de securitate, nu stiu. dar ma indoiesc sa fie big deal.

Edited by bobitad, 21 May 2019 - 22:06.


#4
winall

winall

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 751
  • Înscris: 16.02.2019
Da.
Pe piata europeana nu sunt probleme inca, iar sanctiunile se vor aplica telefoanelor viitoare, nu cele care sunt deja produse si lansate.

#5
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,292
  • Înscris: 13.01.2011
Ce nu faci fără o nouă versiune de android ?! :scratchchin:

#6
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,381
  • Înscris: 24.09.2017

View Postwinall, on 21 mai 2019 - 22:05, said:

Da.
Pe piata europeana nu sunt probleme inca, iar sanctiunile se vor aplica telefoanelor viitoare, nu cele care sunt deja produse si lansate.
nu cred ca ai inteles. google e in America si a zis ca retrage licenta. tu poti sa fii si pe insula singur, ca tot nu o sa primesti update-uri.
la telefoanele viitoare nu o sa mai fie servicii google, playstore, youtube, gmail si altele. uita-te pe lew later.

#7
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
nici o zi si na cotita, 90 de zile nu se schimba nimic. vom vedea pe la toamna

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postaeon, on 21 mai 2019 - 22:15, said:

nici o zi si na cotita, 90 de zile nu se schimba nimic. vom vedea pe la toamna

"In aceste 90 de zile Huawei poate continua sa ofere update-uri catre dispozitivele lor, sa mentina si sa asigure buna functionare a dispozitivelor, dar nu pot cumpara echipamente hardware de la companiile americane, adica Intel, WD, Qualcomm sau Broadcomm.

In acest timp Huawei nu poate produce telefoane noi deoarece au nevoie de o certificare pentru Android, iar acest lucru este imposibil de realizat. Insa in cele 90 de zile pot negocia un nou acord comercial cu SUA."

#9
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Nu are cum sa blocheze milioane de telefoane la nivel global asa pur si simplu... adica sa nu mai ofere suport software.

#10
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,860
  • Înscris: 25.01.2007
Nu, nu merita.
Io mai aștept sa se prăbușească preturile.

#11
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,556
  • Înscris: 16.12.2011
Nu, nu merita. Daca ai un Huawei da-mi-l mie. Posted Image Huawei i-a plesnit tare peste bot pe gigantii mondiali in telecomunicatii care... normal... sunt americani. Si astia fac acum spume la gura cum marele popor chinez le fura profitul din farfuria de sub bot. Asta este realitatea. O lupta dura intre gigantii telecomunicatiilor digitale. America vs. China.

Edited by Pekiasan, 21 May 2019 - 22:27.


#12
winall

winall

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 751
  • Înscris: 16.02.2019

View Postbobitad, on 21 mai 2019 - 22:10, said:

nu cred ca ai inteles. google e in America si a zis ca retrage licenta. tu poti sa fii si pe insula singur, ca tot nu o sa primesti update-uri.
la telefoanele viitoare nu o sa mai fie servicii google, playstore, youtube, gmail si altele. uita-te pe lew later.
Asculta tot pana la final.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_U7MmtLsKpY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postwinall, on 21 mai 2019 - 22:36, said:

Asculta tot pana la final.

Te pomenesti ca Buhnici o fi vreun mare guru in domeniul tehnologiei, vreun mare profesor doctor... hai sa fim seriosi...

#14
winall

winall

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 751
  • Înscris: 16.02.2019
Nici nu te-ai uitat.

#15
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009

View PostMembruAnonim, on 21 mai 2019 - 22:16, said:

"Insa in cele 90 de zile pot negocia un nou acord comercial cu SUA."
Huawei nu a fost adăugat pe lista de sancțiuni din motive de comerț ci din motive de securitate. Iar asta înseamnă că un acord comercial nu garantează scoaterea Huawei de pe listă.

Returul este soluția cea mai sigură.

Edited by tavitu, 21 May 2019 - 22:50.


#16
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Cat trebuie sa coste ca sa merite ? Vad ca mate 20 costa 400€.

#17
cotizo_dacul

cotizo_dacul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,178
  • Înscris: 09.01.2009

View Posttavitu, on 21 mai 2019 - 22:46, said:

Huawei nu a fost adăugat pe lista de sancțiuni din motive de comerț ci din motive de securitate. Iar asta înseamnă că un acord comercial nu garantează scoaterea Huawei de pe listă.

Returul este soluția cea mai sigură.
  De ce   este returul  cea  mai sigura solutie?Ce  omul  a luat  telefonul  pt  viitoarele  updateuri de soft.Daca   telefonul  merge  bine sa-l  pastreze.Pt ca   de  multe  ori  unele upateuri  aveau buguri.Daca  la  ora actuala  telefonul merge  impecabil nu inteleg  de ce sa ma duc sa  il  duc  la retur.Oricum  eu  la telefonul  meu am oprit toate  updateurile  si   nu  s-a stricat  telefonul ,nu  a  explodat,nu  a luat-o la fuga.Ca  oricum  cel care  l-a  cumparat nu o sa-l  tina o viata,cred ca  dupa  1-2  ani o sa  il schimbe.Pana atunci sa se bucure de  el.Acuma daca cel care l-a  cumparat  ,l-a cumparat doar de dragul viitoarelor updateuri,da fuga  cu  el la  amanet,magazine,etc.

#18
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View Posttavitu, on 21 mai 2019 - 22:46, said:

Huawei nu a fost adăugat pe lista de sancțiuni din motive de comerț ci din motive de securitate.
Iar eu sunt Mos Craciun.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate