Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Radu Mazare si ura poporului flamand

* - - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
81 replies to this topic

#19
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Mazare e un golan care a fost condamnat de niste golani mai mari ca el.
Nu ai cum sa tii partea nici unuia.

#20
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,532
  • Înscris: 16.03.2007

View Postgeo76com, on 21 mai 2019 - 08:43, said:

Fiind vanator sper sa isi gaseasca gura cu teava pustii Posted Image

nu ca prostu' de bombonel, marele vanator, care n-a nimerit in 20 cm...

Edited by laffin, 21 May 2019 - 08:53.


#21
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
@Kres Stai linistit, ca e si Mazare acolo sus raportat la numarul de beleoane furate.

#22
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,893
  • Înscris: 21.04.2011
Mircea Marian

Da, e bine că măcar pe Mazăre l-am recuperat și l-am băgat în pușcărie. Dar, hai să fim cinstiți, ce s-a schimbat în Constanța după Mazăre? Nimic.
Mazăre a fost lăsat din brațe chiar de grupările mafiote care storc orașul și județul: era un bolovan legat de picior, făcea circ, toată lumea era cu ochii pe mafia de acolo, devenise o problemă pentru `afaceri`. Au scăpat de el, rețelele sunt neatinse, PSD are primar și președinte de CJ - știe cineva cum îi cheamă, fără google? - iar afacerile se derulează discret și eficient. Constanța îmi pare mai tristă decât Teleormanul: județul lui Dragnea e unul agricol, potențialul e limitat. Să ai port, litoral, bază militară americană și să îți bați joc de aceste oportunități în asemenea hal, e o performanță.
Aducerea lui Mazăre poate că e un succes, dar eu m-aș întreba mai degrabă dacă se poate schimba ceva în acel județ. Aminitiți-vă cum era Clujul sub Funar șu uitați-vă la acest oraș acum.

#23
kopac

kopac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,333
  • Înscris: 31.07.2017

View PostAldulescu, on 21 mai 2019 - 08:51, said:

N-a nenorocit, a facut mult bine:
- a taiat o parte din parcul Tabacariei, dar acum e ditamai mall-ul acolo, e tot timpul full de oameni, sunt magazine, restaurante, baruri, sali de jocuri, cinema, distractie, baieti, fete, gasesti tot timpul sa faci ceva acolo, inainte ce faceai, stateai in parc si te uitai la copaci...
- a scos tramvaiele si troleibuzele pentru ca erau greoaie, incurcau circulatia, aveau cabluri puse pe deasupra ce sufocau orasul, se intampla des sa pice curentul sau sa aiba loc defectiuni si transportul public era astfel paralizat. Le-a inlocuit cu autobuze mai rapide, mai versatile, flexibile, usor de intretinut.
- a curatat plajele, a facut beach-baruri pe ele, frumoase, elegante, cu umbrelute, cu bauturi smechere, cocktail-uri, etc. inainte erau doar rromi ce umblau cu gogosi si sucuri calde la ei, era nasol rau de tot.

mda. toate orasele se dau peste cap sa aiba transport electric, constateanului ii place cu masina.

n-ai copii cred! banuiesc ca ai vrea sa-i vezi in parc alergand nu la mall mancand mc si kfc.

deci, mazare coruptul a fost bun, a civilizat constanta - acest model al organizarii urbane demne de secolul xxi.

#24
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,432
  • Înscris: 29.04.2008

View PostKres, on 21 mai 2019 - 08:14, said:


Adica sa faci un mare tam-tam in popor ca aduci un escroc cu avionul la Puscarie.. mi se pare o chestie de tara bananiera.


Ironia face ca tocmai ai deschis al treilea topic despre Mazare.

#25
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View PostBursul, on 21 mai 2019 - 08:31, said:

Care servicii secrete? Ce au facut ele? Nu cred ca era un secret unde se afla Mazare.

Nu era.. dar extradarea pe "repede inainte" nu se face asa simplu... Prea au mers lucrurile ca unse in cazul lui Mazare semn ca si-a bagat licuriciul coada...

#26
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,596
  • Înscris: 05.12.2005
O să se sature de mazăre în puşcărie...

#27
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View Postkopac, on 21 mai 2019 - 08:32, said:

spre deosebire alti corupti, radu mazare i-a nenorocit pe constanteni, le-a luat parcurile, plajele, tramvaiele, incalzirea centralizata.

Nu erau ale lor, erau ale intregului popor, faci o confuzie.

#28
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,596
  • Înscris: 05.12.2005

View PostKres, on 21 mai 2019 - 08:58, said:

Nu era.. dar extradarea pe "repede inainte" nu se face asa simplu... Prea au mers lucrurile ca unse in cazul lui Mazare semn ca si-a bagat licuriciul coada...
Din ce se pare a fost acţiune a statului malgaş, adică l-au arestat pt. infracţiuni comise acolo apoi i-au sunat pe ai noştri şi le-au zis "haideţi să vă luaţi gunoiul de la noi!". Dacă românii refuzau şi se afla ieşea scandal mare. Practic a fost o expulzare nu extrădare.

Edited by mihaicozac, 21 May 2019 - 09:02.


#29
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View PostAldulescu, on 21 mai 2019 - 08:51, said:

N-a nenorocit, a facut mult bine:
- a taiat o parte din parcul Tabacariei, dar acum e ditamai mall-ul acolo, e tot timpul full de oameni, sunt magazine, restaurante, baruri, sali de jocuri, cinema, distractie, baieti, fete, gasesti tot timpul sa faci ceva acolo, inainte ce faceai, stateai in parc si te uitai la copaci...
- a scos tramvaiele si troleibuzele pentru ca erau greoaie, incurcau circulatia, aveau cabluri puse pe deasupra ce sufocau orasul, se intampla des sa pice curentul sau sa aiba loc defectiuni si transportul public era astfel paralizat. Le-a inlocuit cu autobuze mai rapide, mai versatile, flexibile, usor de intretinut.
- a curatat plajele, a facut beach-baruri pe ele, frumoase, elegante, cu umbrelute, cu bauturi smechere, cocktail-uri, etc. inainte erau doar rromi ce umblau cu gogosi si sucuri calde la ei, era nasol rau de tot.

Iata profilul alegatorului constantean tipic...  Cum drku mai sa nu iasa alde Mazare castigatori la vot daca pe alegator il preocupa paine si circ mai mult decat aer curat in natura, plaja si soare?

Edited by Kres, 21 May 2019 - 09:04.


#30
sas1975

sas1975

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 21.10.2013

View Postkopac, on 21 mai 2019 - 08:32, said:

spre deosebire alti corupti, radu mazare i-a nenorocit pe constanteni, le-a luat parcurile, plajele, tramvaiele, incalzirea centralizata. omul a facut rau la cub, nu este doar un corupt trist cum era apostu de la cluj sau mai stiu eu ce terminat de nu stiu unde. omul i-a nenorocit pentru 3 generatii pe constateni.
Daca maine candideaza la primarie iar il aleg constantenii. Ca-s masochisti.

#31
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View Postluci_flash, on 21 mai 2019 - 08:53, said:

@Kres Stai linistit, ca e si Mazare acolo sus raportat la numarul de beleoane furate.

M-am mai linistit.. credeam ca e un escroc marunt

#32
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,527
  • Înscris: 30.10.2003

View PostKres, on 21 mai 2019 - 08:58, said:

Nu era.. dar extradarea pe "repede inainte" nu se face asa simplu... Prea au mers lucrurile ca unse in cazul lui Mazare semn ca si-a bagat licuriciul coada...
Da' cam ciudata extradarea asta instanta!

#33
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View Postmihaicozac, on 21 mai 2019 - 09:00, said:

Din ce se pare a fost acţiune a statului malgaş, adică l-au arestat pt. infracţiuni comise acolo apoi i-au sunat pe ai noştri şi le-au zis "haideţi să vă luaţi gunoiul de la noi!". Dacă românii refuzau şi se afla ieşea scandal mare. Practic a fost o expulzare nu extrădare.

Aha.. Daca e asa.. e o treaba. Incep sa am respect pentru Africa asa cum am inceput de mult sa am pentru Bulgaria... si alte natii fata de care noi ne credem de mult miezul din dodoasca dar nu suntem.

#34
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

View PostKres, on 21 mai 2019 - 08:14, said:



Daca eram o tara normala la cap (nu e cazul) trebuia sa avem grija sa nu plece din tara:  Mazare, Udrea, Bica, Ghitza si toata sleahta...

N-am fost, niciodata, o tara normala la cap.
Si - probabil - nici nu vom fi, prea curand.

Suntem o gluma de societate - un amestec, trist, de Caragiale, Kafka si Urmuz.

#35
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View PostBursul, on 21 mai 2019 - 09:04, said:

Da' cam ciudata extradarea asta instanta!

Da.. Si din tara africana... Mai repede decat extradarea unui alt escroc din Serbia.

Edited by Kres, 21 May 2019 - 09:07.


#36
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,115
  • Înscris: 03.07.2008

View PostKres, on 21 mai 2019 - 08:14, said:

Ma uitam aseara ce iures in presa cu aducerea lu Mazare sa-si ispaseasca o condamnare in Romania.
Parca l-au prins pe Pablo Escobar...

Radu Mazare este, in mod indubitabil un infractor.. dar nu e mai infractor ca alti escroci cunoscuti care au tzepuit Romania - Voiculescu, Vantu, Udrea, Ghitza si altii din gasca.

Adica sa faci un mare tam-tam in popor ca aduci un escroc cu avionul la Puscarie.. mi se pare o chestie de tara bananiera.

Daca eram o tara normala la cap (nu e cazul) trebuia sa avem grija sa nu plece din tara:  Mazare, Udrea, Bica, Ghitza si toata sleahta...

In alte tari iuresul este mult mai mare pt fapte mai mici.
La americani o masina care merge pe contrasens pe autostrada si pe care politistii nu reusesc sa o opreasca este urmarita de presa cu elicoptere si se transmite in direct pe mai multe posturi.
Asta-i presa.
Ce vrei, cenzura?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate