Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Pareri despre Finante Banci - Iași

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
andrei0201

andrei0201

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.05.2019
Salutare! Sunt în clasa a 12-a și am decis oarecum să dau la finanțe banci, ce parere aveti despre aceasta facultate? (Va rog sa raspundeti doar daca ati trecut prin FEAA). Eu sunt pe specializarea Stiinte ale naturii, s-au merita sa fac o facultate de Biologie?
Am nevoie de ajutor, nu de critici ca nu stiu ce sa fac cu viitorul meu. Mulțumesc!


#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
"S-au" sa vedem mai intai cum te descurci la Bacalaureat

#3
andrei0201

andrei0201

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.05.2019
Ah, iarta-ma Naijax ca ti-am stricat plăcerea vizuala,nu știam ca trebuie redactat 100% perfect ca eram mult mai atent, si da stiu ca se scrie legat cand poate fi înlocuit cu "ori", nu am fost atent cand am scris. Stai linistit, fa posturi in alta parte.

Edited by andrei0201, 20 May 2019 - 18:20.


#4
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 andrei0201, on 20 mai 2019 - 18:18, said:

Ah, iarta-ma Naijax ca ti-am stricat plăcerea vizuala,nu știam ca trebuie redactat 100% perfect ca eram mult mai atent, si da stiu ca se scrie legat cand poate fi înlocuit cu "ori", nu am fost atent cand am scris. Stai linistit, fa posturi in alta parte.
Acum ai fost arogant.
Cu toate astea, eu îți doresc succes în viațâ!

#5
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Te iert, ce sa fac Posted Image

On topic - cu Biologia ajungi cel mult "Front Desk Assistant" la o multinationala - KFC, McDonald's, etc Posted Image
Cu finante-banci esti un pic mai castigat - Carrefour, Cora, Profi Posted Image

#6
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,731
  • Înscris: 01.12.2018

 andrei0201, on 20 mai 2019 - 18:21, said:

Alt disperat pentru a face +1 post..
https://www.bnr.ro/P...652-Mobile.aspx

#7
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,537
  • Înscris: 30.08.2017
Făcut eu cea din București. Putea sa fie orice facultate, nu era mare diferență. Bonus nu-l mai întâlneam pe Moisa Altar. Acum lucrez in it...

#8
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Ba, sa stii ca amindoi ar avea dreptate Posted Image - adica si Ninjax si tioopedi

Eu am mai gasit o zgaiba, dar astea nu cred ca aveai de unde sa stii, vad ca esti proaspat pe forum (sau poate doar contul e proaspat, poate ai citit fara cont).
"(Va rog sa raspundeti doar daca ati trecut prin FEAA)" - "rugamintile" de genul asta nu au nici un succes.
"Sa raspunda  doar cine se pricepe" sau "sa raspunda cine are cutare..." - nu merge cu d-astea pe aici Posted Image

Revenind la problema: cele doua domenii sint destul de diferite.
Tie ce-ti place sa faci, concret ?!

Edited by buyonevideo, 20 May 2019 - 18:31.


#9
andrei0201

andrei0201

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.05.2019

 buyonevideo, on 20 mai 2019 - 18:29, said:

Revenind la problema: cele doua domenii sint destul de diferite.
Tie ce-ti place sa faci, concret ?!
Asta este și problema mea, sunt din păcate unul dintre nefericitii care Incă nu si au gasit inca punctul forte.. Majoritatea vor medici, in politie-jandarmerie sau in IT.. Imi este greu să fac o decizie importantă la 19 ani ai mei, o decizie care poate fi chiar radicală pentru viata mea.
Așa mie mi-ar plăcea matematica  si biologia. Sunt inca domenii de care nici nu cred ca am auzit, nu stiu, poate aflu si o sa imi placa.


 ericmario, on 20 mai 2019 - 18:25, said:

Acum ai fost arogant.
Cu toate astea, eu îți doresc succes în viațâ!
Nu stiu cum sta treaba pe forumul asta, sunt nou. Dar nu mi-a placut sa vina fix de la primul post sa ma corectezi si sa-mi spuna ca "sa vedem mai intai cum te descurci la Bacalaureat" josnic din partea lui.

Edited by andrei0201, 20 May 2019 - 18:55.


#10
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,731
  • Înscris: 01.12.2018
Acest tip de "CARIERE" este rezervata doar celor care chiar invata ceva acolo.
Restul? D-zeu cu mila , traiasca Mc-ul si celelalte magazine, unii pot ajunge chiar casier "sef".
[attachment=2236173:cariera 1.jpg][attachment=2236174:cariera 2.jpg]
[attachment=2236175:cariera 3.jpg]
mai vrei?::
[attachment=2236178:cariera 4.jpg]
[attachment=2236179:cariera 5 iaurt.jpg]

Edited by tioopedi, 20 May 2019 - 19:00.


#11
andrei0201

andrei0201

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.05.2019

 tioopedi, on 20 mai 2019 - 18:53, said:

Acest tip de "CARIERE" este rezervata doar celor care chiar invata ceva acolo.
Restul? D-zeu cu mila , traiasca Mc-ul si celelalte magazine, unii pot ajunge chiar casier "sef".
cariera 1.jpg cariera 2.jpg
cariera 3.jpg
mai vrei?::
cariera 4.jpg
cariera 5 iaurt.jpg

Doar "pfaa" pot spune... M-as duce pe Automatizari si calculatoare, dar este mate m1, eu fiind m2, nu cred ca am timp de pregatire suficient, m-am lasat cu gandul ca ma duc pe ceva de la FEAA, dar am inceput sa ma tot documentez saptamana trecuta si nu mi-au prea placut cum sunau comentariile

Edited by andrei0201, 20 May 2019 - 19:06.


#12
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

 andrei0201, on 20 mai 2019 - 18:52, said:

sunt din păcate unul dintre nefericitii care Incă nu si au gasit inca punctul forte
Mai cauta. Crezi ca daca intri acum creanga undeva, iti va fi de folos mai tarziu? Doar nervi si timp pierdut. Plus ani consumati de la buget cand, poate, mai tarziu gasesti drumul si ai vrea sa-i ai.
Nu e o rusine sa mai stai un an, sa te descoperi, pe urma mergi pe drumul tau impacat.

#13
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,731
  • Înscris: 01.12.2018
[attachment=2236195:nu ai inteles absolut nimic.jpg]

#14
andrei0201

andrei0201

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.05.2019

 tioopedi, on 20 mai 2019 - 19:13, said:


NUU! Am dat like ca semn de respect pentru ca ai făcut ss-urile si mi ai scris ceva super folositor, nu ca mi-ar placea sa lucrez in domeniile alea. Mersi!

#15
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,731
  • Înscris: 01.12.2018
Ai 18 ani, pune burta pe carte.
Gata, copilaria s-a sfarsit.
Nu-ti fie teama, ceilalti " competitori" sunt exact ca tine, poate chiar mai aiuriti si mai prosti.
La munca!

#16
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,783
  • Înscris: 12.01.2018

 andrei0201, on 20 mai 2019 - 18:52, said:

Asta este și problema mea, sunt din păcate unul dintre nefericitii care Incă nu si au gasit inca punctul forte.. Majoritatea vor medici, in politie-jandarmerie sau in IT.. Imi este greu să fac o decizie importantă la 19 ani ai mei, o decizie care poate fi chiar radicală pentru viata mea.
Așa mie mi-ar plăcea matematica  si biologia. Sunt inca domenii de care nici nu cred ca am auzit, nu stiu, poate aflu si o sa imi placa.



Nu stiu cum sta treaba pe forumul asta, sunt nou. Dar nu mi-a placut sa vina fix de la primul post sa ma corectezi si sa-mi spuna ca "sa vedem mai intai cum te descurci la Bacalaureat" josnic din partea lui.
chiar de aceea trebuia ca primul post sa-l redactezi corect

#17
leonidas789

leonidas789

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 15.05.2019
Salut.
Ma aflu in aceeasi situatie ca si tine,nu stiu exact unde sa dau.
Dar am o cunostinta care a terminat informatica-economica la Iasi si n-a regretat.
Poate e struto-camila specializarea,dar iti deschide orizonturi noi si ai timp sa te axezi pe ce-ti place.
Eu in locul tau,daca n-as fi avut pretentii de politehnica,m-as fi dus fara ganduri la informatica-economica :)

#18
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

 leonidas789, on 20 mai 2019 - 22:25, said:

Dar am o cunostinta care a terminat informatica-economica la Iasi si n-a regretat.
Gasim zeci de cazuri ce au regretat ori nu dar ce folos, se transfera experientele (fie ca vrem ori nu)? Nu poti sa-ti faci o cariera numai ca vecinul a avut si el parte de ceva ori nu. E loterie asa.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate