Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Mobile Tracking System

- - - - -
  • Please log in to reply
292 replies to this topic

#253
devil_inside

devil_inside

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.01.2007
Pot rula aplicatia si pe un Asus Mypal a636N? ca am incercat si imi zice "this is not a valid pda application"

#254
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Nu sunt familiar cu modelul, dar incearca cu al 3lea link de aici - http://www.fighterso...ts/download.htm

#255
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Fightersoft Multimedia PROUDLY announces the release of Mobile Tracking System 1.30 for Windows Mobile! Acest update sarbatoreste aniversarea a unui an de MTS!

Puteti consulta lista telefoanelor confirmate ca suportate de MTS la http://www.fighterso...o/mts/index.htm

Cu aceasta ocazie am placerea sa anunt lansarea primului concurs cu premii organizat de noi. Vor fi o serie de concursuri cu premii din ce in ce mai interesante.

Primul concurs MTS consta in 3 GPS receivere pe bluetooth! Concursul va incepe luni 19.03.2007 si se va sfarsi peste aproximativ 2 saptamani pe 02.04.2007. Acordarea premiilor se face in functie de punctajul obtinut de catre utilizatori. Primii 3 utilizatori MTS care ajung la 25.000 puncte castiga. Cititi aici intregul regulament al concursului - http://www.fighterso...ts/contest1.htm

De asemenea, cu ocazia implinirii a 1 an de la primul release, am comandat o editie limitata de insigne MTS Premium User care vor fi inmanate utilizatorilor MTS care au adus o contributie substantiala proiectului de-a lungul timpului ( http://www.fighterso...ts/premium1.JPG ). Fara ajutorul vostru MTS nu se afla unde se afla acum. Echipa Fightersoft va multumeste sincer. Utilizatorii Premium vor beneficia de discounturi si gratuitati in ceea ce priveste proiectele noastre software. Drept dovada toti utilizatorii Premium vor beneficia de o licenta Star Media Center care cred ca va fi foarte la indemana acum cand streamingul este nelimitat pe wap unlimited. ;)

In continuare am sa fac un rezumat "sumar" al imbunatatirilor aduse in aceasta versiune (acesta este cel mai mare release ever):

- 6 iconite care se aprind in functie de ce este disponibil in fiecare zona - http://www.fighterso.../mts/mts130.JPG - de la stanga la dreapta: mesaje noi, prieten in zona, locatia are poza, locatia are transport public, locatia are sign post, locatia este acoperita pe harta de GPS
- acum se pot trimite mesaje catre adrese de mail cu _ in nume si se pot uploada fisiere cu _ in nume
- sincronizarea datei si orei telefonului cu data si ora serverului MTS (foarte folositor pentru C600urile care isi dau data peste cap la scoatere bateriei)
- sistemul de punctaj (detalii in regulamentul concursului)
- integrare full cu Mobileshare ( http://share.mtsmobile.ro )
- multe altele - lista full o gasiti la http://www.fighterso...updates/mts.htm

Sper sa va placa ce am pregatit. Aveti pana luni sa pregatiti motoarele pentru concurs si sa va obisnuiti cu sistemul de punctaj. De luni event scoreul se va reseta la 0 iar pe 2 aprilie vom vedea cine ajunge primul la 25.000. :)

Ca de obicei astept feedback!

Edited by stargate, 16 March 2007 - 02:44.


#256
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Version: 1.31
Released: 21st March 2007

- fixed a bug that caused MTS to sometimes display the location without the last 3 characters missing
- now the messaging archive is saved on the MTS server and you can access it directly from the MTS messaging interface
- you can report wrong added transport lines
- greatly improuved stability

Concursul continua! Sa vedem care vor fi cei 3 care ne vor lua GPSurile! :D

#257
portugalkix

portugalkix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 27.03.2007
"stargate
pune si imagini pentru telefoane symbian...deci sa iti zic cum am facut eu...poate poti tu sa ma ajuti sa repar vreo greseala facuta de mine.....am instalat....mts si mtsd.....am deskis mtsd..lam lasat deskis...dupaia am deskis mts.....edit location..acolo am pus (eu sunt in portugalia)...county-Faro....town-almancil.....description-sitio do esteval....dupa aceaea am dat get location si imi paare asha....CEll ID 43000-205440 county.....town...... descxription.........(in punctele astea ce leam pus scrie judetul oralul...etc...)..atat.......

#258
portugalkix

portugalkix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 27.03.2007

View Postportugalkix, on Apr 1 2007, 17:31, said:

"stargate
pune si imagini pentru telefoane symbian...deci sa iti zic cum am facut eu...poate poti tu sa ma ajuti sa repar vreo greseala facuta de mine.....am instalat....mts si mtsd.....am deskis mtsd..lam lasat deskis...dupaia am deskis mts.....edit location..acolo am pus (eu sunt in portugalia)...county-Faro....town-almancil.....description-sitio do esteval....dupa aceaea am dat get location si imi paare asha....CEll ID 43000-205440 county.....town...... descxription.........(in punctele astea ce leam pus scrie judetul oralul...etc...)..atat.......
de fapt mam exprimat gresit...am vazut imagini q symbian 2...dar nu pot pru si simplu...stiu ca nu e mare filozofie...oriunde merg tot aia imi arata...

#259
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Pai apasa refresh sau pune-l in auto mode. :)

#260
fomy

fomy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.03.2006
versiunea pt symbian s60 3nd edition cand apare?

#261
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Am urmat lungul si costisitorul proces de a certifica aplicatia astfel incat sa functioneze si pe 3rd edition. Astept verdictul de la Symbian Test Labs.

#262
portugalkix

portugalkix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 27.03.2007
download:


cab qvga

cab standard

no cab


changes log


ce ar trebui sa aleg...eu am nokia 6680

#263
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Clientul pentru Java/Symbian S60 - http://www.fighterso....htm#clientjava

#264
alex_herdea

alex_herdea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 22.07.2005
am instalat MTS , mi-am facut cont, am introdus operatorul , iar acum..? ce fac  :rolleyes:  ,imi zice "Cell IDCountry , Town Description"

Am S-E w200i

later edit : in versiunea Java a acestui programel merge sa ma localizez , sau doar pe diferiti useri sa aflu unde sunt?

Edited by alex_herdea, 21 April 2007 - 23:47.


#265
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Mergi in Settings si la Allow only messaging pune Yes. Cu versiunea J2ME nu poti sa faci self tracking, poti doar sa vezi unde sunt alti useri MTS care folosesc S60/WM.

#266
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Fightersoft Multimedia proudly presents the new interface between Google Earth and the Mobile Tracking System server. Read all about it from here.

De asemenea am integrat in serverul MTS si o noua functionalitate. In cazul in care deviceul vostru este incompatibil cu MTSul pe partea de GSM (adica nu aduce cellidul la apasarea butonului Refresh) puteti sa-l setati pe GSM tracking disabled din hardware. Daca totusi aveti in GPS receiver, MTS va cauta in baza de date o locatie GSM cea mai apropiata bazandu-se pe coordonatele trimise si astfel veti putea beneficia de un raport complet ca orice user MTS standard.

Pentru a beneficia de noile imbunatatiri nu este nevoie de un upgrade al clientului.

#267
Ovidiustefanel

Ovidiustefanel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 14.05.2007
Asteptam versiune noua pentru Symbian... Poate si cu tracking :naughty:

#268
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Versiunea de Symbian are tracking, dar doar pe S60 2nd.

#269
Ovidiustefanel

Ovidiustefanel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 14.05.2007
Ok... acum am pus mts si pe un iPaq 6500 series si se pare ca tot timpu crapa... ce ar trebui sa fac

l.e.: cand dau get location, imi tot spune " press refresh first..." dau refresh si ingheata... sper sa imi raspunzi in seara asta:)

Edited by Ovidiustefanel, 14 May 2007 - 21:48.


#270
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Nu l-am incercat niciodata pa ipaq. Incearca cu GSM tracking disabled si cu un receiver GPS.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate