Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Aventura neterminata

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#73
Khristine77

Khristine77

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 21.06.2019
Eu nu cred  ca i-a trecut.:)
La cum il cunosc, probabil s-a autosugestionat de cat de naspa e respectiva si ca de fapt nu a fost nimic special.
Dupa care, probabil a revenit la starile anterioare..

#74
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View PostKhristine77, on 09 septembrie 2019 - 14:57, said:

Eu nu cred  ca i-a trecut.Posted Image
La cum il cunosc, probabil s-a autosugestionat de cat de naspa e respectiva si ca de fapt nu a fost nimic special.
Dupa care, probabil a revenit la starile anterioare..

1. Nu ma cunosti
2. Nu, nu m-am sugestionat ca e naspa, e doar o persoana normala careia ii doresc o viata minunata doar ca eu nu voi face parte din ea. Posted Image

Ca idee, da, am incercat anterior si asta ce zici tu si nu a dat rezultat, ba dimpotriva. Deci nu recomand.
Tu crezi ca eu am o problema cu femeile in general, ceea ce e departe de realitate. N-am o problema nici macar cu tine, doar cu unele idei "extremiste" ale tale.




View Postfloridegheata_15, on 09 septembrie 2019 - 12:06, said:

Felicitări, puţini reuşesc aşa ceva. Şi-a trăit traiul si himera asta, poate de aia ai reuşit să te detaşezi, până la urmă. Dar ar fi interesant să ne spui, ai înlocuit-o cu alta? La atracție ma refer. Poate asa s-ar explica de ce ti-a trecut Posted Image

Nu, nu am inlocuit-o cu alta, nici asta nu e o metoda buna cred. Desi optiuni as avea.
Dar asta a fost un tip de atractie nesanatoasa pe care o voi evita de la inceput daca va mai apare, ceea ce ma cam indoiesc, nu se intampla toata ziua asa ceva.

View Postfloridegheata_15, on 09 septembrie 2019 - 12:06, said:

Felicitări, puţini reuşesc aşa ceva. Şi-a trăit traiul si himera asta, poate de aia ai reuşit să te detaşezi, până la urmă. Dar ar fi interesant să ne spui, ai înlocuit-o cu alta? La atracție ma refer. Poate asa s-ar explica de ce ti-a trecut Posted Image

View PostEmazio, on 07 septembrie 2019 - 00:32, said:

Ce metode de psihoterapie ai folosit?

Cred ca e mult spus psihoterapie, e vorba doar de constientizarea faptului ca era vorba de o atractie nesanatoasa, si de a te convinge 100% ca o astfel de relatie nu te-ar face sa te simti bine, in ciuda atractiei puternice. Atentie, accentul pus strict pe relatie, nu pe persoana cealalta, ea nu are nicio vina.

Edited by epetroiu, 10 September 2019 - 18:33.


#75
Khristine77

Khristine77

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 21.06.2019
Epetroiu, ia zi, daca ar veni gagica la tine, disperata ca te vrea inapoi, sau daca ti-ar cere ajutorul cu ceva, cu cati km pe ora ai fi la dispozitia ei?
Cu toata psihoterapia ta care banuiesc ca pana acum ti-ai dat seama ca e apa de ploaie?:))

#76
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View PostKhristine77, on 12 septembrie 2019 - 17:02, said:

Epetroiu, ia zi, daca ar veni gagica la tine, disperata ca te vrea inapoi, sau daca ti-ar cere ajutorul cu ceva, cu cati km pe ora ai fi la dispozitia ei?

Zero km pe ora.
Chiar daca m-ar "vrea inapoi" (ceea ce oricum nu prea intra in discutie) , ar fi prea tarziu pentru ca nu mai simt nimic. Chiar recent m-am intalnit cu ea si am inceput sa rad incercand sa imi raspund la intrebarea "ce m-o fi atras la tipa asta".
Daca mi-ar cere ajutorul si n-ar fi ceva iesit din comun probabil ca i l-as oferi, dar asa, ca de la cunostinta la cunostinta, pentru ca nu o urasc sau altceva.

Nu e nicio apa de ploaie, pur si simplu dupa un timp aceste lucruri dispar de la sine. Asa cum apar, la fel si dispar, deci voi femeile ati face bine sa nu va bazati pe asa ceva. Or fi barbatii fraieri cateodata dar nu ii tine mult. Posted Image

Edited by epetroiu, 12 September 2019 - 17:17.


#77
Khristine77

Khristine77

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 21.06.2019
Da, recunosc ca acest tip de barbati trebuie evitat.Posted Image

#78
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View PostKhristine77, on 12 septembrie 2019 - 17:46, said:

Da, recunosc ca acest tip de barbati trebuie evitat.Posted Image

Care tip? Ca se aplica tuturor.
Vrajeala nu tine mai mult de 3 ani, e dovedit prin studii. Posted Image
Doar in filmele de la Hollywood de 2 lei tine toata viata.

Edited by epetroiu, 12 September 2019 - 19:03.


#79
Khristine77

Khristine77

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 21.06.2019

View Postepetroiu, on 12 septembrie 2019 - 18:59, said:

Care tip? Ca se aplica tuturor.
Vrajeala nu tine mai mult de 3 ani, e dovedit prin studii. Posted Image
Doar in filmele de la Hollywood de 2 lei tine toata viata.
Dar nu e vorba de vrajeala, e vorba de atractie bazata pe ceva ce se intampla uneori odata in viata.
Genul de compatibilitate care tine de ce e scris undeva sa se intample.
Nu te intalnesti des cu asa ceva iar din ce ai spus parea sa fie cazul.
Chestiile astea nu le uiti si nu dispar niciodata, chiar daca din diferite motive viata te desparte.
Daca ai fost in stare sa treci peste asa ceva, sa-ti stergi din suflet (desi nu cred), nu cred ca as vrea sa am de-a face cu tine.Posted Image
Sondajele ale tampite sunt bazate pe relatiile majoritare care nu se incadreaza in categoria asta.

Edited by Khristine77, 12 September 2019 - 19:13.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate