Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

Aventura neterminata

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#55
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005
Inițiator, părerea mea este că ți-a trecut glonțul pe lângă tâmplă și tu nu ai știut, deci fata își depunea tot efortul sex, discuții intelectuale, etc și totul a culminat cu faptul că întâmplător sa "mutat" mai aproape de țintă dar aici sa întâmplat ceva, cred că te-a evoluat mai bine și nu ai mai corespuns cerințelor ori a apărut altă țintă mai promițătoare, dacă nu te "lega" ea și "semnai", după ce "semnai" vedeai tu discuții intelectuale gen "du și tu gunoiul și nu mai sta ca un trântor" Posted Image

#56
Emazio

Emazio

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 12.02.2016
M-am gândit sa va tin la curent :

Înainte sa deschid topicul asta eu ii lasasem un mesaj cu tenta sexuala, mesaj pe care ea il ignorase.
Dupa ce am vorbit cu voi si mi-am gasit pacea sufleteasca, ea la scurt timp imi spune sa ne vedem.

Ne întâlnim, stam in privat într-o camera, vorbim, ascultam muzica, fumam, si cand sa vreau sa o sărut imi spune ca nu poate sa isi insele prietenul. Imi povestește despre el putin si apoi ii spun ca nu stiam ca are pe cineva si ca eu voiam sa fim împreună, la care ea îmi spune ca nu putem in viitorul apropiat. Ea făcând o chestie pe care o face de obicei, ma amână asa pentru o data viitoare.

La plecare imi spune sa ii dau mesaj oricand vreau si ca sunt important in viata ei.

Traducere : practic vrea sa ma faca backup-ul ei in caz ca nu merge cu ala, ori sa orbitez in jurul ei pentru cand ea are chef de vorba sau are nevoie de un umar sa plângă.

Ce o sa fac: dupa ce mi a spus ca in viitorul apropiat nu putem sa fim împreună, mi s-a urcat asa ceva la cap, nu sunt dispus nici o săptămână sa mai aștept, am stat dupa ea 2 ani afurisiti. O sa imi vad de viata, nu plănuiesc sa ii mai dau nici un mesaj, daca vine la mine cu picioarele deschise atunci poate o sa mai discutam.

#57
floridegheata_15

floridegheata_15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 26.07.2012
Cred ca sunt multe ca ea, ambivalente si nehotarate, aparent. Sau foarte hotarate in a culege omagiile adoratorilor.Chestia cea mai trista e ca genul asta va place maxim, o fata fara fite, sincera si deschisa va plicitiseste.Dar dragostea autentica nu poate fi atinsa decat cu cineva din a doua categorie.Think about it! Posted Image

#58
u2019

u2019

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 06.02.2019

View Postfloridegheata_15, on 27 iunie 2019 - 13:18, said:

Cred ca sunt multe ca ea, ambivalente si nehotarate, aparent. Sau foarte hotarate in a culege omagiile adoratorilor.Chestia cea mai trista e ca genul asta va place maxim, o fata fara fite, sincera si deschisa va plicitiseste.Dar dragostea autentica nu poate fi atinsa decat cu cineva din a doua categorie.Think about it! Posted Image

Faci cumva reclama la femeile grase?

Dragostea nu se subordonează unor astfel de categorii. Acceptă Misterul!

#59
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View Postvimann, on 04 mai 2019 - 12:25, said:

Eu nu inteleg cum poti sa visezi la o femeie care nu te doreste. Cand si-a pierdut interesul te duci dracu' pe alt drum (din proprie initiativa si cu o farama de respect de sine intacta, ca oricum te trimite ea la plimbare).

Nu intelegi pentru ca n-ai trait asa ceva probabil...dar crede-ma se poate intampla oricat de barbat ai fi, sa iti doresti pe una care nu te mai doreste, chiar daca e irational, chiar daca nu intelegi de ce esti atat de atras inca.
Bineinteles, ca barbat cu capul pe umeri, n-o sa plangi dupa ea, dar asta nu inseamna ca atractia dispare instantaneu.

Edited by epetroiu, 27 June 2019 - 15:16.


#60
floridegheata_15

floridegheata_15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 26.07.2012

View Postu2019, on 27 iunie 2019 - 14:24, said:


Faci cumva reclama la femeile grase?

Dragostea nu se subordonează unor astfel de categorii. Acceptă Misterul!
O concluzie de 3 lei. iar chestia cu misterul s-ar putea sa nu-ti tina de cald cand o sa vrei mai mult decat o indragosteala. Stii ca perioada hormonala tine maxim 1 an si asta la cei norocosi. Ce sa-ti spun, spor la mister, împanat cu Xanax

#61
u2019

u2019

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 06.02.2019

View Postfloridegheata_15, on 28 iunie 2019 - 09:58, said:

O concluzie de 3 lei. iar chestia cu misterul s-ar putea sa nu-ti tina de cald cand o sa vrei mai mult decat o indragosteala.
Stii ca perioada hormonala tine maxim 1 an si asta la cei norocosi. Ce sa-ti spun, spor la mister, împanat cu Xanax

"Ar mai putea sa facă parte din ideea de menținere a misterului, pasiunii și astfel a interesului bărbatului pentru ele, ..."

"Comunicarea ucide misterul, deci pasiunea, deci interesul bărbatului, deci relația."

"... lasa-te surprins de cate o intamplare in care poti gasi pe cineva care te atrage."

Recunoști reflexiile? Iți aparțin. Sunt tot de 3 lei?

View Postfloridegheata_15, on 27 iunie 2019 - 13:18, said:

...
o fata fara fite, sincera si deschisa va plicitiseste.
...

Plictisitoare sunt cele lipsite de simtul umorului, care nu sunt vesele si care țin prelegeri didactice, atunci când nu este cazul.

Nu am habar ce este Xanax. Cumva o marca de trambuline? Nu de alta, dar chiar caut una.

Edited by u2019, 28 June 2019 - 15:24.


#62
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View Postfloridegheata_15, on 28 iunie 2019 - 09:58, said:

O concluzie de 3 lei. iar chestia cu misterul s-ar putea sa nu-ti tina de cald cand o sa vrei mai mult decat o indragosteala. Stii ca perioada hormonala tine maxim 1 an si asta la cei norocosi. Ce sa-ti spun, spor la mister, împanat cu Xanax

Ce sa zic, as vrea si eu noroc din asta. Ca am vreo 2 ani de cand am incheiat-o cu o tipa , nu imi mai doresc nimic cu ea, nici ea cu mine dar totusi e ceva atractie inexplicabila care continua, culmea nici nu e vreun fotomodel, deci s-ar zice ca nu e atractie in principal fizica, naiba stie. Daca nu o mai vad cateva luni, gata nu mai am nicio treaba dar ca un facut iar ma reintalnesc cu ea si in momentul ala e o emotie inexplicabil de puternica, parca primesc o doza puternica dintr-un drog. De fapt a fost la fel din primul moment in care am vazut-o.  Nu-s nici pe departe adolescent, n-am mai patit asa ceva, nu am am astfel de probleme cu nicio alta fosta.
Mama ei de chimie Posted Image))

Edited by epetroiu, 28 June 2019 - 18:42.


#63
Khristine77

Khristine77

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 21.06.2019
Bine ca ai dat cu piciorul...lasa ca nu te mai intalnesti tu cu asa ceva.
Daca ai inceput cu teoriile tale de 2 lei, normal ca a fugit mancand pamantul, ca orice femeie sanatoasa la cap.

Edited by Khristine77, 11 July 2019 - 06:03.


#64
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View Postepetroiu, on 28 iunie 2019 - 18:28, said:


Daca nu o mai vad cateva luni, gata nu mai am nicio treaba ar ca un facut iar ma reintalnesc cu ea si in momentul ala e o emotie inexplicabil de puternica, parca primesc o doza puternica dintr-un drog. De fapt a fost la fel din primul moment in care am vazut-o.  Nu-s nici pe departe adolescent, n-am mai patit asa ceva, nu am am astfel de probleme cu nicio alta fosta.
Mama ei de chimie

Asta se intampla pentu ca esti un chump fara variante, dependent de pussy. Vulpea intodeauna saliveaza dupa strugurii la care nu poate ajunge.

#65
Khristine77

Khristine77

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 21.06.2019
El i-a dat cu piciorul, stai linistit..
A inceput cu teoriile cum sunt femeile si a fugit respectiva mancand pamantul...Posted Image

Edited by Khristine77, 11 July 2019 - 06:18.


#66
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,794
  • Înscris: 26.01.2010

View PostKres, on 11 iulie 2019 - 06:09, said:

Asta se intampla pentu ca esti un chump fara variante, dependent de pussy. Vulpea intodeauna saliveaza dupa strugurii la care nu poate ajunge.

Vulpea si strugurii nu au ce cauta aici maica. Daca ai avut vreodata o relatie de genu ai stii deja ca iti bagi picioarele in ele de variante cand apare persoana respectiva in peisaj.

#67
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View PostKres, on 11 iulie 2019 - 06:09, said:

Asta se intampla pentu ca esti un chump fara variante, dependent de pussy. Vulpea intodeauna saliveaza dupa strugurii la care nu poate ajunge.

Fals. Nu e vorba de sex aici. Ti-am zis, e o atractie care transcede simpla infatisare fizica.
Si nu, nu salivez dupa ea. Nu imi doresc sa fiu cu ea, pentru ca pur si simplu nu suntem pe aceeasi lungime de unda, ne-am face doar rau unul altuia. Dar atractia nu dispare asa usor.
Da, sa stii ca si eu ma amuzam cand auzeam despre astfel de chestii. Asa e pana cand ti se intampla.

Si daca s-a inteles ca  am vreo obsesie, s-a inteles prost. Nu e  vorba de asa ceva. E doar o chestie interesanta si atat.


View PostKhristine77, on 11 iulie 2019 - 06:17, said:

El i-a dat cu piciorul, stai linistit..
A inceput cu teoriile cum sunt femeile si a fugit respectiva mancand pamantul...Posted Image


Cred ca trebuie sa fii foarte limitata incat sa iti imaginezi ca eu unei femei ma apuc sa ii tin teorii despre "cum sunt femeile".
Tipa respectiva este foarte ok dar are unele "traume de abandon" provenite din copilarie cand tatal ei pur si simplu a plecat de acasa subit fara sa dea vreo explicatie.

Edited by epetroiu, 11 July 2019 - 21:31.


#68
Khristine77

Khristine77

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 21.06.2019

View Postepetroiu, on 11 iulie 2019 - 21:19, said:

Tipa respectiva este foarte ok dar are unele "traume de abandon" provenite din copilarie cand tatal ei pur si simplu a plecat de acasa subit fara sa dea vreo explicatie.
Asa, si? Tu vrei una direct perfecta?
Acela era momentul tau sa actionezi, sa-i dovedesti ca nu sunt toti la fel si probabil ti-ar fi fost recunoscatoare pe veci.Si puteati sa construiti o viata impreuna.
Increderea e cel mai pretios lucru care ii poate fi redat unei persoane.
Ai ratat sansa sa fii erou, sa dai curs provocarii. Sa stii ca para malaiata doar in basme cade direct  in gura lui natafleata.
Probabil pentru  ca ai fost egoist nu v-ati inteles.

Edited by Khristine77, 11 July 2019 - 23:47.


#69
JohnnyUSA

JohnnyUSA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 27.01.2006
Trece viata pe langa voi, ani care nu se vor mai intoarce si voi ce faceti? Ramaneti ancorati in trecut cu niste persoane toxice.

Ia deschide mataluta ochii cand iesi pe strada, o sa vezi cate madame disponibile vei descoperi. Totodata, asculta aici, intotdeauna va exista ceva mai bun decat ai avut tu. Trebuie doar putina deschidere.

Las-o pe doamna Katerine, ea este irecuperabila, isi traieste viata in lumea basmelor unde barbatii trebuie sa cucereasca redute, sa se sacrifice pe altarul inchinat femeii samd.

Prietene, deschide ochii si ai sa vezi ce frumoasa-i viata daca vei inceta sa mai alergi dupa himere. Totul este in capul tau, totul de tine depinde ;)

#70
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View Postepetroiu, on 28 iunie 2019 - 18:28, said:

Ca am vreo 2 ani de cand am incheiat-o cu o tipa , nu imi mai doresc nimic cu ea, nici ea cu mine dar totusi e ceva atractie inexplicabila care continua,

Daca tot am scris asta aici, revin cu un update:  atractia ciudata de care vorbeam a disparut definitiv , spre mirarea mea.
Chiar ma mir ce am putut sa vad asa special la acea femeie , acum imi pare banala din toate punctele de vedere: fizic, personalitate etc
Asa ca e clar, timpul rezolva toate prostiile de genul asta . Bine, ca am folosit si niste chestii de psihoterapie (autodidacta) . Culmea e ca au functionat atat de bine incat daca inainte cand o vedeam parca ceva ma atragea catre ea foarte puternic, acum e fix pe dos  Posted Image

Nici nu ne dam seama cata putere are de fapt partea rationala a creierului, daca reusim sa o "conectam" asa cum trebuie, fata de rahaturile emotionale venite din creierul reptilian.

Edited by epetroiu, 05 September 2019 - 15:56.


#71
Emazio

Emazio

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 12.02.2016

View Postepetroiu, on 05 septembrie 2019 - 15:47, said:

Daca tot am scris asta aici, revin cu un update:  atractia ciudata de care vorbeam a disparut definitiv , spre mirarea mea.
Chiar ma mir ce am putut sa vad asa special la acea femeie , acum imi pare banala din toate punctele de vedere: fizic, personalitate etc
Asa ca e clar, timpul rezolva toate prostiile de genul asta . Bine, ca am folosit si niste chestii de psihoterapie (autodidacta) . Culmea e ca au functionat atat de bine incat daca inainte cand o vedeam parca ceva ma atragea catre ea foarte puternic, acum e fix pe dos  Posted Image

Nici nu ne dam seama cata putere are de fapt partea rationala a creierului, daca reusim sa o "conectam" asa cum trebuie, fata de rahaturile emotionale venite din creierul reptilian.
Ce metode de psihoterapie ai folosit?

#72
floridegheata_15

floridegheata_15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 26.07.2012

View Postepetroiu, on 05 septembrie 2019 - 15:47, said:

Daca tot am scris asta aici, revin cu un update:  atractia ciudata de care vorbeam a disparut definitiv , spre mirarea mea.
Chiar ma mir ce am putut sa vad asa special la acea femeie , acum imi pare banala din toate punctele de vedere: fizic, personalitate etc
Asa ca e clar, timpul rezolva toate prostiile de genul asta . Bine, ca am folosit si niste chestii de psihoterapie (autodidacta) . Culmea e ca au functionat atat de bine incat daca inainte cand o vedeam parca ceva ma atragea catre ea foarte puternic, acum e fix pe dos  Posted Image

Nici nu ne dam seama cata putere are de fapt partea rationala a creierului, daca reusim sa o "conectam" asa cum trebuie, fata de rahaturile emotionale venite din creierul reptilian.
Felicitări, puţini reuşesc aşa ceva. Şi-a trăit traiul si himera asta, poate de aia ai reuşit să te detaşezi, până la urmă. Dar ar fi interesant să ne spui, ai înlocuit-o cu alta? La atracție ma refer. Poate asa s-ar explica de ce ti-a trecut :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate