Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

......."cea mai".....

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#37
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
Fizica!
Am o profesoara care vorbeste 55 minte din 55 si cu o medie de 3-4 "deci"-uri pe minut

#38
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
am vazut ca unii au sarit repede cu materii din facultate....alo, tata, in descrierea topicului zicea clar" materii DIN LICEU". la facultate e alta mancare de peste....nu-ti place, nu dai pe la cursuri, strangi din dinti la seminare si-ti pregatesti dosu' pentru un morcov cat empire state building in sesiune daca nu vrei si nu vrei deloc sa inveti da' totusi speri sa treci.in ultima instanta, te tarasti cu restanta aia pana prin anul 4-5, la aia la care se poate. da' la liceu e altfel..iti place sau nu, marea majoritate a materiilor le faci cam 8 ani...

#39
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
nu scrie nici in titlu si nici in subtitlu, iar in primul mesaj e doar o recomandare. :P

in liceu e mult mai usor ca la facultate, de asta nu prea are sens sa dam exemple de acolo. la chimie nu m-a suportat profa 4 ani (sentimentul era reciproc) si intotdeauna cand ma asuculta (nu exagerez!) imi dadea 4, fie ca stiam fie ca nu stiam. daca stiam imi punea intrebari pana gasea una singura la care nu stiam raspunsul.  

la final de semestru, venea diriga si intra in ea, iar notele se corectau :D ... si asa am terminat eu liceul cu media 5 pe 4 ani la chimie.

Edited by zuppy, 17 April 2006 - 18:01.


#40
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

 niqu05, on Mar 8 2006, 10:28, said:

care este cea mai stresanta ora de curs ?Sa raspunda cei de la licee( recomand pt ca eu is la liceu) :cursing:


#41
Costty

Costty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 10.01.2006
Stai sa vezi cand o sa ajungi la facultate  :uhuhno: :death:

#42
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
Dragii mei, cred ca userul bomb_oana a vrut si ea sa posteze aici, insa a apasat pe report in loc de reply, asa ca va atasez aici ce a scris ea in reportul primit pe mail.

bomb_oana said:

tre' sa recunosc ca urasc materiile  care nu ma intereseaza, deci nu le inteleg deci  tre sa le tocesc....neah...imi plac astea exacte....sunt super ok dar tre sa lucrezi mult ca sa nu pierzi firu'.....important e sa te prinzi repede si astea te ajuta...;))

Presupun ca a vrut sa posteze nu? pentru ca nu vad nici urma de report prin textul dansei...

Macar de i-ar fi dat report lu aolex, pe buna dreptate :w00t:, dar reportul este al postului cu numarul 30 de aici.

#43
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005
Acum sa nu ma luati la pietre daca vin si va spun ca-mi place chimia , fizica , matematica ...

Dar nu suport desenul , mai exact profa. care considera ca desenul este o materie vitala in dezvoltarea elevului :w00t:  .

Edited by cods, 26 September 2006 - 20:23.


#44
liviumanelistu

liviumanelistu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 09.06.2006
chimia.....nu o suport pe profa... :puke:

#45
Any

Any

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 28.06.2005
educatie antreprenoriala, chimie si psihologie...

#46
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005
sa vedem...  :scratchchin:

in primul rand, uram fizica, dar mai ales profesorul de fizica pentru ca era un badaran fara pereche. nu stiu cum o fi luat ala examenul la pedagogie. (si nici la fizica nu era mai stralucit...)

apoi, uram biologia. faceam cu un prof care acum a murit. dicta toata ora, trebuia sa scri ca robotul si sa inveti pe dinafara acasa.

urma de asemenea franceza. de fapt nu limba in sine, dar profesoarele pe care le-am avut (3 in 4 ani) ma departau tot mai mult de aceasta limba. ne tot repetau la nesfarsit ca o sa ne foloseasca franceza. in majoritatea cazurilor predictia nu s-a adeverit. in cazul meu insa, da.
se zice ca fiecare om are cate o pasarica, dar profele de franceze in general au cate un stol.  :deadtongue:

mai era si chimia. noroc ca era profa de treaba. n-am reusit niciodata sa inteleg materia asta...


acum, la facultate: chimia, fizica, campul electrostatic, DCE-ul ( :scared: ) etc... sunt foarte multe...

#47
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 10.04.2006
Germana ... de aia mergeam 5 ore pe an ..... si in fiecare an scapam cu media 7-8 :)

#48
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
chimie, optionale chimie (minerale si oligomente naturale si artificiale), dirigentie (cu profa de chimie a.k.a diriga)
vinerea pana la 14:00 ca sa nu putem chiuli !
offf...

#49
alexei

alexei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 11.06.2005
matematica si fizica

+ franceza

Edited by alexei, 15 July 2006 - 20:41.


#50
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
pardon, vroiam sa spun oligoelemente :D

#51
raluk_free

raluk_free

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 12.08.2006

 woulfy, on Apr 17 2006, 00:16, said:

Din fericire am terminat liceul de ceva timp dar totusi nu sunt asa de batran sa nu mai tin minte cum era. Totusi zi-mi si me la ce-ti foloseste majoritatea lucrurilor pe care le faci la mate in liceu?
Integrale, derivate + toata analiza...
Cati dintre noi folosesc astea in viata dupa ce termina liceul? (ok, poate mai folosesc unii la facultate, dar eu ma refer in viata reala)

Chiar l-am intrebat o data p profu la ce ne ajuta dupa liceu , facultate toate prostiile ce le facem la mate ... pai simplu ele ne ajuta la dezvoltarea gandirii ... :D















cel mai tare ma plictisesc la ora de romana... imi vine sa adorm, iar cea mai stresanta ora mi se pare ... ora de bio, mate, economie :D

#52
djone_d90

djone_d90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 14.07.2006
Matematica si fizica din cauza profesoarelor :(

#53
martzafoi_

martzafoi_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 17.06.2005
chimie... motive: profa handicapata care are pata pusa pe mine
franceza: boooring
romana: profa idioata...nu ne explica nimic

#54
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006
chimie a 8 a ora  :confuzzled:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate