Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

Fumatorii de tigari home made / injectate

* * * * - 15 votes
  • Please log in to reply
4938 replies to this topic

#73
cradu23

cradu23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 10.04.2006

 argonaut, on 06 aprilie 2019 - 19:58, said:

Imi spune si mie cineva despre Drum la punga de 50 grame, cum se prezinta, fizic si la tarie/gust?
Ca gust....INCREDIBIL, o aroma superba. Ca tarie: e destul de ok, spre Marlboro rosu. Atentie ca e foarte greu de injectat chiar si cu P2. Daca nu-l maruntesti putin, usuci si amesteci cu un tutun de injectat, chiar nu cred ca se poate injecta.

#74
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,338
  • Înscris: 29.07.2013
Pai d-asta intrebam, cat de gros e firicelul?!
Ca asta de pipa sau de rulat, submilimetric la grosime, m-am lamurit. Trebuie u anume umiditate si plaja e foarte mica. Caut un tutun taiat firicel mai lat, ca sa pot sa mixez.

 Bogdansv1, on 06 aprilie 2019 - 22:47, said:

Fizic e firicel. Ca tărie nu știu ce să zic, undeva găsisem că ar fi 0.8 conținutul de nicotină dar nu-mi amintesc unde.

N-ar trebui să-ți răspund pentru că m-ai lăsat cu primuministru pe topic, nu am mai văzut în ultima vreme alt fumător de rulate pe acolo.

PS: nu sunt gentleman

Multumesc Posted Image

In principiu am deschis noul topic pentru cei care vor sa afle ceva dar se lovesc de mamutul ala. Poate aici reusim sa sistematizam. Nu-i segregare gentle man-e :D

#75
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Daca vrei mai lat, nu cred că drum se pretează la ce vrei tu. Drum arata ca niste ațe de cusut :lol:.

#76
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008

 argonaut, on 06 aprilie 2019 - 19:41, said:

..
La mine fumatul nu consta in cantitatea de tutun fumata ci in numarul de tigari consumate. ...
In cazul meu, cred ca are importanta si cantitatea.
Din Tigari de Foi Senator White, scot o medie de 0,8 grame / tigara si mi se par ok. Zielele trecute am incercat sa fac tigari doar din Tutun Senator Blue, si am scos o medie de 0,58gr / tigara, insa m-am trezit ca nu ma satur cu o singura tigara si aveam tendinta sa sudez 2 una dupa alta.

#77
cradu23

cradu23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 10.04.2006
Cum ies tigarile cu aparatele astea manuale ieftine (cele la 5-25 lei)? Se tine scrumul?

#78
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,338
  • Înscris: 29.07.2013
Cum e tutunul in Senator Blue ?

La aparate, depinde de multe variabile. Cea mai importanta e forma sub care e injectat tutunul. Din mix Senator Withe cu Pegasus, Korona, Primus (trabucuri) nu se scutura, arde singura, e ok, cu aparat manual.

#79
cradu23

cradu23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 10.04.2006

 argonaut, on 07 aprilie 2019 - 14:49, said:

Cum e tutunul in Senator Blue ?

La aparate, depinde de multe variabile. Cea mai importanta e forma sub care e injectat tutunul. Din mix Senator Withe cu Pegasus, Korona, Primus (trabucuri) nu se scutura, arde singura, e ok, cu aparat manual.
Senator Blue la punga e cel mai bun tutun pe care l-am gasit. Taiat firicele late (volume), mediu ca tarie, rar gasesti cioate prin el. Ii cam lipseste aroma si aici trebuie ajutat cu ceva. Combinatia care mi s-a potrivit dupa cateva luni de teste este o punga de Senator Blue + 2 pachete de DRUM. Asta e reteta pe care o folosesc de 4 luni incoace. La tuburi inca mai testez.

Edited by cradu23, 07 April 2019 - 15:10.


#80
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008

 cradu23, on 07 aprilie 2019 - 14:46, said:

Cum ies tigarile cu aparatele astea manuale ieftine (cele la 5-25 lei)? Se tine scrumul?
Depinde de tutun. Aparatul nu conteaza.
Aparatul este important doar in functie de cit de usor faci tigarile cu el. Am cumparat multe aparate manuale si cu unele nu puteam face tigarile rapid si le aruncam. Spre exemplu am unul nou nout, cumparat cu peste 50 lei, pe care nu l-am folosit ca nu pot sa fac tigari cu el.
De prin august anul trecut am trecut la micromatic si nu-mi pare rau.


 argonaut, on 07 aprilie 2019 - 14:49, said:

Cum e tutunul in Senator Blue ?

Fata de trabucele Senator White, este mai fin taiat ( mai firicel ), este mai uscat si mai "galben", dar ca si gust mie mi se pare ca-i la fel. Sau cel putin eu nu simt diferenta intre ele.
Cu citeva luni in urma cobinam Blue cu Primus sau Pegasus, insa de cind am dat de White, am renuntat la combinatii. De mai multe luni am tinut prin dulap 2 pungi de Blue si una de Silverado pentru zile negre si cum am citit pe topicul celalalt ca uni baga doar 0,5gr intr-o tigara, am zis sa incerc si eu cu o punga de Blue sa vad ce iasa. Intradevar, intra mai putin tutun, dar tot iesi mai scump fata de "trabuce"

#81
cradu23

cradu23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 10.04.2006
Pana la urma cum e ca tarie Senator White comparativ cu cel blue la punga? Ca peste tot scrie ca e slab ca tarie Senator White.

#82
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008
Dupa cum am spus si mai sus, mie mi se pare ca sint la fel. Mie nu mi se pare sa fie slab, nici unul dintre ele.
Sa vedem ce parere au si altii, pentru ca "gusturile" difera.

Edited by florin71_skoda, 07 April 2019 - 15:52.


#83
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
era un coleg care isi luase powermatic 3 din franta, nu mai tin minte cine era. Am dat si eu comanda pt un aparat, ii dau powermaticul meu vecinului. Vroiam sa stiu daca face figuri la tutun, adica cat de strict este cu umiditatea

#84
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,338
  • Înscris: 29.07.2013
Cantitatea de cotoare dintrun pachet intreg de trabucuri Pegassus:

Attached File  cotoare pegasus.jpg   253.58K   108 downloads

#85
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Parfum. Înainte găseai mai multe :lol:

#86
WAWA

WAWA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 23.10.2008

 xcit, on 07 aprilie 2019 - 20:04, said:

era un coleg care isi luase powermatic 3 din franta,

Eu n-am avut nicio problema, am depasit 10 000 de tigarete.
De unde l-ai comandat?

#87
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
de pe un site frantuzesc, 209 E cu transport 233, in banii nostri cu cursul bancii 1154 lei

am vazut un clip pe youtube si avea un powermatic 2 si un 3 unul langa altul....eu am crezut ca sunt la fel dar 3 e de 3 ori mai mare

#88
WAWA

WAWA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 23.10.2008
Ala e.

#89
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
pe mai multe site-uri am gasit, unele nu erau in stoc dar asta il avea la comanda cica, vad ca mi-a aruncat pe mail un tracking nr dar inca nu l-a ridicat curierul de la ei

TCE ii zice la site, de acolo l-ai luat si tu?

#90
WAWA

WAWA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 23.10.2008
Eu de aici
https://www.planete-...wermatic-3.html
A venit in 7 zile.

Edited by WAWA, 08 April 2019 - 21:28.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate