Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Livrator Foodpanda la 17 ani

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#1
Overdue

Overdue

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.04.2019
Salutari, sunt un tanar de 17 ani, clasa a 10-a intr-un liceu prestigios din Galati si vreau sa incep sa imi castig proprii bani la varsta asta. In prezent sunt arbitru la meciuri de liga a 4-a, a 5-a si castig bani insa de ce nu mai mult daca am posibilitatea. Familia mea nu duce lipsa chiar deloc de bani insa as vrea sa fac si eu ceva, mai ales ca vin vacante de Paste, de Scoala Altfel sau cum s-o numi, vacanta de vara. Mi-am facut cont pe acest forum tocmai pentru a cere pareri despre oameni care au mai lucrat cu Foodpanda ca livrator, dar nu numai (la aceasta firma).
Zi buna in continuare!

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,493
  • Înscris: 19.04.2009
Pai citeste termenii si conditiile foodpanda si vezi daca e specificata limita de varsta la
a) 18 ani
b) 16 ani cu acordul parintilor.

#3
Overdue

Overdue

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.04.2019
Da, am trimis un mail celor de la Foodpanda si au spus ca e ok varsta. Sunt doar curios de niste pareri, opinii despre cum se procedeaza, daca e ok, ce nu e ok cu chestia asta, sfaturi, etc.

#4
kjlfdshgfdlkgh

kjlfdshgfdlkgh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 23.08.2018

 Overdue, on 03 aprilie 2019 - 17:51, said:

Familia mea nu duce lipsa chiar deloc de bani insa as vrea sa fac si eu ceva
lol, daca asta era adevarat nu vroiai sa-ti dedici viata livrand mancare pentru 800 lei pe luna

#5
Menela0s

Menela0s

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 193
  • Înscris: 18.03.2019

 Overdue, on 03 aprilie 2019 - 17:51, said:

Familia mea nu duce lipsa chiar deloc de bani
Si atunci de ce vrei sa te asupresti singur? Esti masochist?

#6
Overdue

Overdue

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.04.2019
''Lol'', cred ca judeci chestia gresit, eu nu am zis ca vreau sa imi dedic viata pentru asa ceva. Eu zic dupa programul de liceu sa fac chestia asta si in vacante, part time. Nu sa-mi pierd in totalitate copilaria pe care o mai am pe bicicleta. Posted Image)  Din ce am vazut la Glovo, iti poti alege tu perioada in care sa livrezi insa nu e disponibil serviciul in Galati
Cel mai probabil e mult mai greu decat imi imaginez eu insa eu sunt deschis la chestii noi.

Edited by Overdue, 03 April 2019 - 18:23.


#7
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Ca livrator, nu ar trebui sa ai permis categoria B?

#8
Overdue

Overdue

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.04.2019
Am uitat sa mentionez, va fi folosita bicicleta...

#9
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Și cât se câștigă din arbitraj?

#10
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014
Ba nene, tu nici de trol nu esti bun --- mai vrei si livrator. Stii sa desenezi meme pe cutia cu mancare, daca-ti cere lumea?  esti pregatit pentru cazul in care iti deschide una in pielea goala? sau unul in pielea goala si te invita sa mancati impreuna?

#11
LibertyHG

LibertyHG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,284
  • Înscris: 13.03.2017

 Bibulus, on 03 aprilie 2019 - 18:35, said:

Ba nene, tu nici de trol nu esti bun --- mai vrei si livrator. Stii sa desenezi meme pe cutia cu mancare, daca-ti cere lumea?  esti pregatit pentru cazul in care iti deschide una in pielea goala? sau unul in pielea goala si te invita sa mancati impreuna?
Îmi place cum orice topic de pe Forumul Softpedia e făcut la „trol”...

Cât despre jobul part-time, e bine dacă vrei să te obișnuiești cu munca din timp. În România nu se promovează așa ceva (e foarte rușinos să muncești) din păcate.

Edited by LibertyHG, 03 April 2019 - 18:41.


#12
Overdue

Overdue

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.04.2019
Stau si ma intreb care ar fi fata in viata reala a unui troll ca tine, daca as putea vreodata sa ma gandesc ca acel om sta pe softpedia si isi pierde timpul scriind pe topicuri fara a ajuta cu ceva
Cat despre chestia asta, eu inca astept pareri si sa nu mai fiu considerat troll :)))

Edited by Overdue, 03 April 2019 - 18:40.


#13
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014

 LibertyHG, on 03 aprilie 2019 - 18:39, said:

Îmi place cum orice topic de pe Forumul Softpedia e făcut la „trol”...
Pai tu nu vezi cate momeli a aruncat? "liceu prestigios din Galati", urmat de "proprii bani", samd

 Overdue, on 03 aprilie 2019 - 18:39, said:

Stau si ma intreb care ar fi fata in viata reala a unui troll ca tine, daca as putea vreodata sa ma gandesc ca acel om sta pe softpedia si isi pierde timpul scriind pe topicuri fara a ajuta cu ceva
Cat despre chestia asta, eu inca astept pareri si sa nu mai fiu considerat troll Posted Image))
Ba te-am ajutat --- gandeste-te ce s-ar intampla in situatiile expuse de mine mai sus. Cum te descurci? ca esti minor....

Edited by Bibulus, 03 April 2019 - 18:44.


#14
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Lasă vrăjeală trolule
Ești arbitru
Și de la arbitru vrei lucrător de mâncare

Și familia ta are parale.

Ce te faci că în weekend ai comenzi.
Ori livrezi ori arbitrezi?

#15
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 27.02.2004
mai dar ce mai stiti unii sa-i taiati aripile tanarului nostru... in loc sa apreciati ca vrea sa munceasca si mai mult, nu sa stea la caldurica, pe banii parintilor!
@initiator ia intreaba-i pe parinti, nu au vreun prieten cu vreo firma in sfera ta de interes, sa te ia ucenic pe acolo, sa bagi o geana la ce se intampla? ca, la livrat de mancare nu prea ai ce sa inveti util...

#16
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014

 zzhunt, on 03 aprilie 2019 - 18:44, said:


Ce te faci că în weekend ai comenzi.
Ori livrezi ori arbitrezi?
Pai atunci ajuta si clientii --- comenzile se ridica de la locul meciului, in momentele moarte (faulturi, cornere, samd).
Vine arbitrul-livrator la marginea terenului:

- dvs ce aveti?
- doua snitele si-o salata de varza.

Mai greu e in deplasare...

#17
Overdue

Overdue

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.04.2019
Cred ca esti doar foarte trist ca necalificat Posted Image
Pentru a te lumina, vreau sa te anunt ca poti deveni si tu la orice varsta(minim 16 din ce stiu) deoarece in tara e lipsa crasa de arbitri pentru ligile inferioare. Meciurile sunt doar dimineata, acestea incepand pana in ora 10 dimineata, perioada in care eu nu as fi livrator de mancare(nu lucrator - nu exista asa ceva in cod COR). De aceea se numeste si part-time.
M-ai intrebat cam cat castig. Eu iau cam 50 lei pentru un meci pe weekend, insa variaza, si trebuie sa dau chitanta pentru asa ceva (iti si arat chitanta facuta de mine la un meci,  daca vrei, detectorule de troli).
Vad ca te-a macinat foarte mult problema ca am scris ca are familia parale. Pacat..

Macar sunteti amuzanti baieti, insa prefer sa primesc pareri pertinente..

Edited by Overdue, 03 April 2019 - 19:00.


#18
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

 zzhunt, on 03 aprilie 2019 - 18:44, said:


Ești arbitru

Poate e d'ala nepesedist...care nu fura ;)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate