Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Huawei P30 Pro

* * * * - 13 votes
  • Please log in to reply
8334 replies to this topic

#7543
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,908
  • Înscris: 27.04.2010
Nu l-am mai citat pe @remvirg, scuze ...

#7544
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 28.04.2006

View Postremvirg, on 11 noiembrie 2021 - 22:14, said:


Referitor la baterie, cum au zis și colegii, schimba bateria la p30pro ca e gratis dacă mai e în garanție, și repeta testul.
@ravy 21,iei un 30pro ok dacă găsești, ii schimbi bateria ca e moca și 2 ani nu ai treaba. Chiar și fără update-uri.
Mie îmi pare rău că a "dispărut" Huawei. Mai țin și eu 30proul și apoi habar nu am ve voi lua. Xiaomi top hardware soft slăbuț, poate pixel6 dacă vor mai remedia problemele.
Poti te rog sa detaliezi?
Multumesc mult!

#7545
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
Nu stiu ce ar putea sa mai detalieze. Daca e in garantie te duci cu el la service-ul Huawei, spui ca nu mai tine bateria, mai face figuri la incarcare, il pui in modul service si teoretic iti schimba bateria, poate si portul de incarcare.

#7546
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,125
  • Înscris: 04.08.2007

View Postbela, on 12 noiembrie 2021 - 11:12, said:


Poti te rog sa detaliezi?
Multumesc mult!
Dacă e in garanție (a fost o oferta în vara pt prelungire 6 luni peste cei 2 ani) mergi la esd sau îl trimiți prin curier (contactezi service-ul prin aplicația asistenta), le spui ca bateria se descarca foarte repede sau se încălzește sau orice, vine curierul, îl ridica și în câteva zile îl ai înapoi cu bateria schimbata

#7547
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,715
  • Înscris: 11.01.2005
AICI verificați perioada de garanție

Edited by vladut_v, 12 November 2021 - 17:08.


#7548
ravy21

ravy21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 27.07.2004
Va mai stresez cu inca o intrebare si apoi ma apuc de cautari :). Este diferenta vizibila de performanta/fluiditate intre varianta cu 6 gb vs cea de 8gb? Va multumesc.

#7549
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,125
  • Înscris: 04.08.2007
Nu cred ca e diferența. Cel de 6 dacă ai deschise mai multe chestii în fundal va opri mai multe decât cel de 8. Managementul ramului e ok. În utilizare nu vei simți diferența.


#7550
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,365
  • Înscris: 16.01.2007
Am avut peste un an telefon cu 6 GB de RAM, iar de peste o jumătate de an dețin un telefon cu 8 GB de RAM. Cei 2 GB de RAM în plus chiar se simt, telefonul cu 8 GB de RAM rulează mult mai fluent aplicațiile, chiar dacă sunt deschide mai multe în același timp.

#7551
tomaciprian

tomaciprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 04.05.2018
Notificare primita în acest moment.

Attached Files



#7552
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 15.09.2005
Am luat ieri un P30 Pro, sa inlocuiasca vechiul si foarte ok-ul inca P20 Pro(plictiseala?).
Totul pare ok la el, mai putin faptul ca nu pare ca ar comunica cu PC-ul prin cablul de date. Adica merg super charging, castile, nu am gasit adaptorul OTG sa incerc si pe ala, dar doar se incarca atunci cand il conectez la PC. Nu intreaba ce fel de conexiune vreau, nimic...E pe fw 159, deci nu cred ca e problema de soft care apare cand faci downgrade la emui 10/9.

#7553
Alexiaz

Alexiaz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 02.07.2019
La mine de fiecare data cand conectez telefonul la pc prin cablul de date trebuie sa intru la Device Manager,telefonul apare cu semnul exlamarii,dau uninstall apoi se reinstaleaza automat driverul pentru telefon prin usb.Este vorba de alt model de tel. dar verifica statusul la Device Manager cum apare,poate te ajuta.

Edited by Alexiaz, 14 November 2021 - 14:40.


#7554
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 15.09.2005
Nu apare nimic, nici telefonul nu arata meniul de ales conexiunea

#7555
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,908
  • Înscris: 27.04.2010
Nici in bara de sus nu ai optiunea de a selecta transfer de date?

#7556
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 15.09.2005
Nope, în afară de faptul că se încarcă nu are nicio reacție când conectez la PC. Am încercat deja la 2 calculatoare diferite. Voi încerca să curăț mufa, poate nu face contact la pinii de date...
Până rezolv, am reușit să-l conectez la PC cu Huawei share. Mi se pare ciudat că dă continuu sunet de notificare până se conectează, după ce bifezi Computer share.
Poate interesează pe cineva, merge super charging și cu încărcătorul de 22.5w de la P20.
În altă ordine de idei, îmi trebuie neaparat husă, alunecă și din buzunar ușor, parcă e un săpun ud!

Edited by andrei80, 15 November 2021 - 08:51.


#7557
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,641
  • Înscris: 07.10.2005

View Posttomaciprian, on 14 noiembrie 2021 - 11:54, said:

Notificare primita în acest moment.

Am facut si eu acelasi update. Ca tot se vobea ca nu prea vin update-uri.

Edited by Mr. Incredible, 15 November 2021 - 09:57.


#7558
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,668
  • Înscris: 28.11.2001

View Postandrei80, on 15 noiembrie 2021 - 08:45, said:

Nope, în afară de faptul că se încarcă nu are nicio reacție când conectez la PC. Am încercat deja la 2 calculatoare diferite. Voi încerca să curăț mufa, poate nu face contact la pinii de date...
Până rezolv, am reușit să-l conectez la PC cu Huawei share. Mi se pare ciudat că dă continuu sunet de notificare până se conectează, după ce bifezi Computer share.
Poate interesează pe cineva, merge super charging și cu încărcătorul de 22.5w de la P20.
În altă ordine de idei, îmi trebuie neaparat husă, alunecă și din buzunar ușor, parcă e un săpun ud!

Încearcă și cu alt cablu.

#7559
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013

View Postandrei80, on 14 noiembrie 2021 - 14:08, said:

Am luat ieri un P30 Pro, sa inlocuiasca vechiul si foarte ok-ul inca P20 Pro(plictiseala?).
Totul pare ok la el, mai putin faptul ca nu pare ca ar comunica cu PC-ul prin cablul de date. Adica merg super charging, castile, nu am gasit adaptorul OTG sa incerc si pe ala, dar doar se incarca atunci cand il conectez la PC. Nu intreaba ce fel de conexiune vreau, nimic...E pe fw 159, deci nu cred ca e problema de soft care apare cand faci downgrade la emui 10/9.
Este cablul original? Daca nu, cablul are si conexiune de date?
Ca da, sunt unele doar de incarcare, nu au firele necesare pentru transferul de date.
Incearca cu altul, in orice caz.

#7560
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 15.09.2005
Mersi de raspunsuri
am incercat si cablul original si 2 alte cabluri, care merg cu alte telefoane. Cablul original l-am folosit imediat dupa ce a mers fara probleme la telefonul vechi(P20 pro), scopul era sa copiez Data din telefonul vechi in cel nou pentru niste jocuri la care am pierdut salvarile.
Ca tot spuneam cat de alunecos e, tocmai l-am scapat pe jos :/. A picat din buzunar cand ieseam din masina...spatele spart si zgarieturi pe rama. Stiu, era si mai interesant daca era ecranul, dar tot m-a luat instant ulcerul. Comandasem deja o husa, vine maine. Fuuuuuuuu! Am comandat la un service local spatele, il monteaza cu 90 de lei, dar nu stiu daca mai am incredere in IP68...Va verifica la service si mufa cu ocazia asta.

Edited by andrei80, 15 November 2021 - 13:33.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate