Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Salariile angajaților români au crescut cu 18% în ultimul an, până la aproape 3.000 de lei net

* * - - - 8 votes
  • This topic is locked This topic is locked
159 replies to this topic

#55
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,073
  • Înscris: 30.07.2006

View PostMusic-Box, on 24 martie 2019 - 16:36, said:



Ce urmeaza ma..ca avem 2300 km autostrada si la finalu anului inauguram 600 ?

Cu mare noroc,vreo 60.
Daca nu-si bagau coada Iohannis,statul paralel ,UE si Junker,am fi avut vreo 6000 :(

Edited by marius.bunu, 24 March 2019 - 16:40.


#56
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017

View PostMusic-Box, on 24 martie 2019 - 16:36, said:


Da tie iti place p..a grav mai baiete.
Nici macar codrin stefanescu nu a reusit asa performanta sa adune atatea p..i in gura dupa doar 3 vorbe.
Ce urmeaza ma..ca avem 2300 km autostrada si la finalu anului inauguram 600 ?

Bine,
Daca te deranjeaza sa iti spun ca traiesti mai bine, iti spun bai romane ca esti un fomist rupt in cur de sarac, cu mentalitate de sarac, si cel mai grav sarac cu duhul.
Te simti mai bine acum, sarantocul pu..., asa-i ? :D

Edited by geostorm, 24 March 2019 - 16:43.


#57
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,518
  • Înscris: 02.09.2006

View Postmyshyk, on 24 martie 2019 - 16:01, said:

Nu traieste in Romania
Trage mâțu´ de coada.
Tine banii in titluri de stat.
Sigur ca-i convine sa filozofeze pe tema puterii de cumparare   leului.
Lunar trage mai multe "liniute"
Constata ca-i plac tot mai mult si mai multe.
Pai Galatiul e in Belgia???

#58
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,073
  • Înscris: 30.07.2006

View Postgeostorm, on 24 martie 2019 - 16:42, said:



Bine,
Daca te deranjeaza sa iti spun ca traiesti mai bine, iti spun bai romane ca esti un fomist rupt in cur de sarac, cu mentalitate de sarac, si cel mai grav sarac cu duhul.
Te simti mai bine acum, sarantocul pu..., asa-i ? :D

Bai Galerica,cand prestai pentru PSD Glasgow chiraiai toata ziua pe aici ca sunt toate produsele scumpe fata de lefuri.
Ca moare lumea de foame si copiii de la tine din sat se culca flamanzi.

De cand ai ajuns la filiala Galati,toate-s roz :lol:

Edited by marius.bunu, 24 March 2019 - 16:47.


#59
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 16.02.2017

View Postgeostorm, on 24 martie 2019 - 16:42, said:



Bine,
Daca te deranjeaza sa iti spun ca traiesti mai bine, iti spun bai romane ca esti un fomist rupt in cur de sarac, cu mentalitate de sarac, si cel mai grav sarac cu duhul.
Te simti mai bine acum, asa-i ? :D
Mai bine spune adevarul ca altfel mai vine de un buchet frumos de "lebare" peste tine.

CITEZ
Avem peste 3,4 milioane de români plecaţi la muncă în străinătate sau stabiliţi definitiv acolo cu tot cu familii, ceea ce plasează România pe poziţia a doua într-un top mondial al migraţiei. Cifrele vin de la Organizaţia Naţiunilor Unite (ONU) ai cărei reprezentanţi susţin că suntem întrecuţi doar de Siria, stat lovit de un război civil. În procente, diaspora reprezintă 17% din populaţia totală a României.

#60
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017

View PostMusic-Box, on 24 martie 2019 - 16:47, said:


Mai bine spune adevarul ca altfel mai vine de un buchet frumos de "lebare" peste tine.

CITEZ
Avem peste 3,4 milioane de romĂąni plecați la muncă Ăźn străinătate sau stabiliți definitiv acolo cu tot cu familii, ceea ce plasează RomĂąnia pe poziția a doua Ăźntr-un top mondial al migrației. Cifrele vin de la Organizația Națiunilor Unite (ONU) ai cărei reprezentanți susțin că suntem Ăźntrecuți doar de Siria, stat lovit de un război civil. În procente, diaspora reprezintă 17% din populația totală a RomĂąniei.

Repet sice am spus si pe alt topic.
Romanii sunt un popor destept, muncitor, cu o datorie publica minuscula, ce va realiza lucruri grozave pe viitor.
Sunt extrem de optimist in ceea ce priveste viktorul Romaniei.
Astept haterii de serviciu sa ma atace...


View PostMusic-Box, on 24 martie 2019 - 16:47, said:


Mai bine spune adevarul ca altfel mai vine de un buchet frumos de "lebare" peste tine.

CITEZ
Avem peste 3,4 milioane de romĂąni plecați la muncă Ăźn străinătate sau stabiliți definitiv acolo cu tot cu familii, ceea ce plasează RomĂąnia pe poziția a doua Ăźntr-un top mondial al migrației. Cifrele vin de la Organizația Națiunilor Unite (ONU) ai cărei reprezentanți susțin că suntem Ăźntrecuți doar de Siria, stat lovit de un război civil. În procente, diaspora reprezintă 17% din populația totală a RomĂąniei.

Da , si eu am fost unul din ei.
M-am intors cu o caruta de bani facuti afara. Ceea ce fac eu mai fac si vor mai face si alti romani.
Si nu e vreo noutate, asa s-a intamplat si prin Polonia cand a inceput sa se traiasca mai bine.

#61
isav

isav

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 30.06.2007
Pacat ca nu ai venit cu o caruta cu bani.Daca e caruta de bani e tot degeaba.

#62
Slick0r

Slick0r

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 17.12.2005
Parca-l aud vorbind pe dragnea.

#63
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 16.02.2017
Mestere Polonia este peste noi cu multi si bine (intamplator am ajuns prin Polonia acum 3 ani) in cida faptului ca noi ca tara trebuia sa fim peste Polonia din toate punctele de vedere.
Ai ales un exemplu nefericit.
Muiala asta ca "traim mai bine" e praf in ochi aruncat de VOI jegurile astea care dau calde psd-ului pe 0.5 lei per post.
Avem cel mai mic raport de cumparare/salariu din toata comunitatea europeana si leul a ajuns fata de euro ...jos.

#64
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

View Postgeostorm, on 24 martie 2019 - 16:27, said:

Încă 6.000 de români au intrat în clubul ‾Peste 100.000 de euro în bancă“. Peste 35.000 de români aveau în 2018 depozite mai mari de 100.000 de euro

,,,si sa mai zici ca nu fura pesedistii ;)

#65
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,073
  • Înscris: 30.07.2006

View Postisav, on 24 martie 2019 - 16:59, said:

Pacat ca nu ai venit cu o caruta cu bani.Daca e caruta de bani e tot degeaba.

Adevarul e ca de cand s-a intors Galeo s-a vazut un reviriment al economiei romanesti.
Titlurile de stat si lirele turcesti fac minuni.

#66
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,073
  • Înscris: 30.11.2017
Eu care lucrez în constructii am simţit din plin creşterea.
Şi apropo, nu ştiţi cum e să renovezi de exemplu o clădire şi să pui acolo boxe cu muzică veche eurodance. De la vreo 700 ron (130 euro) 12 ore pe zi + sambata în 2006 ( băşcălie), apoi munca dincolo cu vreo 1700-2200 euro o perioadă, până apoi am revenit în ţară prin 2018 cu un net pe la vreo 5000 din care rămâneam cu vreo 2200 ron (aprox 500 euro), apoi am sărit pe la vreo 3500 (630 euro, cam cât la spălat funduri in italia) şi chiar 5000 (1050 euro) în unele luni. Netul îmi ajunge uneori şi la 8000 ron, mult dau pe impozitele care ajung pomeni la alţii deşi eu nu prea beneficiez de nimic de la stat.

E o realitate, au crescut salariile chiar în euro.
Fără PSD şi creşterile salariale nu veneam in românia deloc. Nu merita decât să fac speculă şi sămsăreală, dar aia nu-i prea sigur. Dacă PSD pleacă cu siguranţă plec înapoi dincolo. Nu ştiu cine ar munci pe boabe de porumb sau moneduţe de 1 ban, ştiu că e greu şi ptr patroni, dar şi muncitorii au nevoie de bani. Să vină chinezii sau vietnamezii în locul nostru, cu ţiganii nu se face treabă bună se ştie, acolo trebuie pază şi cheltuieli un pic mai mari plus că iese o calitate slabă.

Edited by cipri2bau, 24 March 2019 - 17:13.


#67
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

View Postmarius.bunu, on 24 martie 2019 - 16:46, said:


De cand ai ajuns la filiala Galati,toate-s roz Posted Image
E nemaipomenit in Galati de cand se voteaza pesede.....ca si in Teleorman...Vaslui.....bunastare generala.

Toate regiunile care au votat pesede de a lungul timpului o duc foarte bine ....se vede in statistici cat de inteligenti au fost si sunt :)

#68
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,073
  • Înscris: 30.07.2006

View Postcipri2bau, on 24 martie 2019 - 17:08, said:

Eu care lucrez in constructii am simțit din plin creșterea.


Esti var cu magnatul Galeo zis Carpatos,zis Celtic ( ex - Egalul/Asfute/Mucificatorul) ?

#69
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Geostorm=Galeo

#70
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,073
  • Înscris: 30.11.2017

View Postmarius.bunu, on 24 martie 2019 - 17:12, said:

Esti var cu magnatul Galeo zis Carpatos,zis Celtic ( ex - Egalul/Asfute/Mucificatorul) ?
am veri de etnie germană.
Stau în ţară ptr consoarta bugetăreasă pe care dacă mă mai enervează o să o înghesui în maşină în portbagaj şi o duc definitiv în nemţia să spele acolo funduri pe bani dublii. Când o prinde gustul nu va mai dori nici ea în românia..

Edited by cipri2bau, 24 March 2019 - 17:16.


#71
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005

View Postmarius.bunu, on 24 martie 2019 - 16:38, said:

Cu mare noroc,vreo 60.
Daca nu-si bagau coada Iohannis,statul paralel ,UE si Junker,am fi avut vreo 6000 Posted Image


60,001 l-ai uitat pe moldoveanul care și-a făcut metru lui de autostradă Posted Image

#72
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008

View Postdon_dannielo, on 24 martie 2019 - 16:28, said:

Si totusi ai bani de internet.
Mobil prepay.

In Romania oricat de saraci ar fi oamenii, din casa nu lipseste niciodata televizorul si televiziunea, lucru constatat de colegul LunaCrystal, militant anti-TV.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate