Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

pactul cu satan

* - - - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
71 replies to this topic

#1
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
tot ce spun este testat pe mine

in primul rand Dumnezeu nu iti poate da putere impotriva altui om, fie ca vorbim de atractie, de hrana, de ce are nevoie un om...Dumnezeu nu te poate face atractiv niciodata...un om poate face pact cu satan pentru orice motiv, in principal succes intr-un domeniu intunecat

26. Iar el le-a zis: "Va spun ca celui ce are, i se va da; dar de la cel ce n-are, se va lua chiar si ce are.

asta spune Isus, e normal sa existe saraci lipiti si bogati, foarte bogati

vedeti un om care are succes in ceva, veti stii ca acel om se inchina lui satan...daca s-ar inchina lui Dumnezeu nu ar strange avere pentru el, ma gandesc la boss-ul de la ikea care a trait modest, asa ar face un om al lui Dumnezeu daca ar avea bani

19. Nu va strangeti comori pe pamant, unde le mananca moliile si rugina si unde le sapa si le fura hotii;
20. ci strangeti-va comori in cer, unde nu le mananca moliile si rugina si unde hotii nu le sapa, nici nu le fura.


satan iti poate da succes in orice, insa Dumnezeu te poate omori in orice moment...asta e pretul succesului, sufletul tau....fiecare din noi poate avea orice daca se inchina lui satan...se pune intrebarea , ce iti da Dumnezeu atunci ? Dumnezeu nu iti da mancare buna, bautura buna, lucruri scumpe, femei, bani multi, Dumnezeu iti da ce ai nevoie, nu ce vrei

sunt un om care vorbesc cu greu, la un moment dat imi veneau in minte numai versuri, cuvinte care rimau, fara vreun efort...pur si simplu cand zic ca poti avea orice daca te inchini lui satan, inseamna orice

ce urmeaza dupa pactul cu satan este un cosmar de nu poti sa il duci pe picioare, sfatul meu, nu il fa, regreti clipa cand ai facut-o din toti rarunchii...desigur sunt oameni care s-au nascut satanisti si vor muri satanisti, ei doar sunt rai nu trebuie sa faca nimic, decat sa incalce legea cat de tare se poate...primul semn ca un om este cu satan este acela ca incalca legea lui Dumnezeu

#2
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,667
  • Înscris: 05.02.2012

 legit10, on 22 martie 2019 - 13:56, said:

tot ce spun este testat pe mine

Atunci tine pentru tine Posted Image

In capul unora:
- daca muncesti pentru ca ti-ai fixat niste obiective/scopuri in viata si vrei sa le atingi === > venerezi pe satan
- daca stai ampulea toata ziua si citesti povesti ===> this is the life... esti de-al domnului si ajungi in rai

PS : vezi ca avand activitate pe forum, generezi profit celor de la softpedia ... mai pe scurt, le bagi necuratul in casa Posted Image

Edited by Andreysc7, 22 March 2019 - 14:08.


#3
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 29.10.2017
Dumnezeu nu iti spune ca ai nevoie sa postezi aici.
Ai nevoie sa te duci la toaleta, sa mananci, sa bei (apa).
Strictul necesar.

Daca imi arati ca dumnezeu zice in biblie de forum, ma banez singura.

#4
Kaffir2018

Kaffir2018

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 15.06.2018
Dorel666, ai legătura!

#5
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
dorel pentru mine este un supus al lui satan

#6
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,667
  • Înscris: 05.02.2012

 legit10, on 22 martie 2019 - 14:18, said:

dorel pentru mine este un supus al lui satan
vezi ca deja ai pacatuit Posted Image din cate stiu , nu au voie sa judeci pe altii... ceea ce se bate cap in cap cu credinta Posted Image. Ce te face pe tine mai bun decat el ?

Edited by Andreysc7, 22 March 2019 - 14:20.


#7
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
Si pentru ce nu judecati si voi singuri ce este drept? (Luc.12:57)

eu nu il trimit in puscarie, doar va anunt ca nu este Dumnezeu in el, parerea mea

#8
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
pai si daca cel ce n-are atat in duce capul? facem discriminare?
dar daca cel ce n-are devine hot?

#9
Manjo

Manjo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 14.09.2011
Bai dar are satan asta niste koor ,tzatze,ochi si craci de nu prea te poti lipsi de ele.
Singurul pact pe care trebuie sa il fac este sa nu ma sune cand e nevasta acasa,
Doamne - ajuta sa nu ne prinda !

Edited by Manjo, 22 March 2019 - 14:29.


#10
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,667
  • Înscris: 05.02.2012

 Manjo, on 22 martie 2019 - 14:26, said:

Bai dar are satan asta niste koor ,tzatze,ochi si craci de nu pre

Mi-am amintit de bancul ala :
Un copil intreaba pe taica-su
- Tata cum arata satana ?
- Fiule... arata asa de bine incat il iei de nevasta

#11
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Pai, cum iei legatura cu cel-al-carui-n-ai-voie-sa-l-pronunti (nu e bine sa-i zici cum i-ai spus tu, pe mine asa m-a invatat bunica) ?

Eu stiam de o cale...la 12 nooaptea, esti dezbracat in fata oglinzii si spui: "michiduta hai la lupta" -de 3 ori...dar nu cred ca a mers, pentru ca nu a iesit din oglinda :|

#12
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

 jimi91, on 22 martie 2019 - 14:29, said:

Pai, cum iei legatura cu cel-al-carui-n-ai-voie-sa-l-pronunti (nu e bine sa-i zici cum i-ai spus tu, pe mine asa m-a invatat bunica) ?

the kingdom of God is within you - Luca 17:21

#13
Manjo

Manjo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 14.09.2011

 jimi91, on 22 martie 2019 - 14:29, said:

Pai, cum iei legatura cu cel-al-carui-n-ai-voie-sa-l-pronunti (nu e bine sa-i zici cum i-ai spus tu, pe mine asa m-a invatat bunica) ?

Eu stiam de o cale...la 12 nooaptea, esti dezbracat in fata oglinzii si spui: "michiduta hai la lupta" -de 3 ori...dar nu cred ca a mers, pentru ca nu a iesit din oglinda Posted Image
Merge si ziua cand nevasta e la serviciu ,oglinda nu are nicio importanta in povestea asta ca de iesit iese din baia unde a intrat sa faca dus.Nu iese nici din oglinda nici din baie si nici de nicaieri daca ai cuculetul mic.

#14
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005

 legit10, on 22 martie 2019 - 14:18, said:

dorel pentru mine este un supus al lui satan
Aoleau, ce-ai facut prietene... Tocmai de Dorel3x6 sa spui asa ceva ? Pacat mare.
Tare mi-e ca te-ai bagat singur in cazanul cu smoala...asteapta sa vina Dorel pe aici.

#15
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004
vezi ca fragmentele alea au fost scrise pentru manipularea maselor, intr-o vreme cand aia mai invatati si avuti se temeau de rascoale impotriva inegalitatilor sociale. religia era o modalitate de a-i tine supusi pe cei mai saraci. azi nu prea se mai aplica, azi se foloseste antena 3...  :)

#16
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,878
  • Înscris: 20.10.2015

 tehnics, on 22 martie 2019 - 14:58, said:

Aoleau, ce-ai facut prietene... Tocmai de Dorel3x6 sa spui asa ceva ? Pacat mare.
Tare mi-e ca te-ai bagat singur in cazanul cu smoala...asteapta sa vina Dorel pe aici.

Adica Dorel 18?

#17
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015

 born2lose, on 22 martie 2019 - 15:04, said:

vezi ca fragmentele alea au fost scrise pentru manipularea maselor, intr-o vreme cand aia mai invatati si avuti se temeau de rascoale impotriva inegalitatilor sociale. religia era o modalitate de a-i tine supusi pe cei mai saraci. azi nu prea se mai aplica, azi se foloseste antena 3...  Posted Image


prietene crestinii au murit la inceput pentru credinta, iar pana sa devina o religie, existau manuscrise care atestau crestinismul in toata grecia

#18
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
mai lasati-ne ba cu astea, ca ne-ati capiat.Posted Image

nu inteleg de ce pana mea numa' astia care va dati credinciosii lu' peste prajit simtiti nevoia sa propovaduiti,
sa spuneti voi ce parere aveti despre nush ce rahat, sa despicati firu-n paispe si sa nu mai terminati odata
de latrat. n-am vazut satanist sa-si faca atata reclama cultului. n-am vazut ateu sa incerce sa-i corupa si
p-altii. nu nene, fiecare sta in banca lui si crede (sau nu crede) in cel duce pe el capu' mai bine, fara sa se
c*ce odata le 5 minute-n drum. numa' habotnicii tre' s-o arda ei sa-i vada toata lumea, chit ca are chef sau
nu. mai potoliti-va dreacu', c-ati innebunit lumea de cap si-ati omorat (la propriu) destui...Posted Image

 legit10, on 22 martie 2019 - 15:22, said:

prietene crestinii au murit la inceput pentru credinta
fix ce ziceam mai sus...dupa care s-au apucat si ei de omorat, sa vada cum e. dupa ce s-au convins cum sta
treaba, au dat-o pe jihadisme, homosexualisme si pedofilisme.


by the way, scuteste-ma te rog de orice reply ai vrea tu sa-mi dai sau de orice demonstratie ai vrea sa-mi demonstrezi.
nu vreau sa-mi iau puncte. pwp.

Edited by dygey, 22 March 2019 - 15:49.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate