Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

pactul cu satan

* - - - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
71 replies to this topic

#55
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 29.10.2017

 legit10, on 23 martie 2019 - 17:44, said:

am o fascinatie teribila pentru satan si satanisti, nu cred ca aveti curaj, cred ca sunteti inconstienti...nu ma pot opune lui Dumnezeu, il iubesc, dar nu pot face ce imi cere

Dumnezeu nu umbla dupa tine cu vesta antiglont. Satan iti da mitraliera.Posted Image

#56
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
fals cirus

Edited by legit10, 23 March 2019 - 17:49.


#57
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 29.10.2017

 cirus6, on 23 martie 2019 - 17:45, said:

Sistemul de operare dumnezeu e "omoară-l pe necredincios și i-ai toată averea. Și pe nevasta lui să o omori, dar pe fetițe poți să le păstrezi ca și sclave sexuale"
Corect.

#58
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Eu tot n-am inteles povestea cu Satana... Are acelasi rang cu D-zeu? Asa s-ar parea, avand in vedere ca nu prea are ce sa-i faca mosuletul..si o cam dau parte'n parte..

Si..oricum..mai sadic si mai frustrat ca D-zeu...mai rar.. Sunt fan Satana, daca exista..

#59
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015

 cirus6, on 23 martie 2019 - 17:45, said:


Sistemul de operare dumnezeu e "omoară-l pe necredincios și i-ai toată averea. Și pe nevasta lui să o omori, dar pe fetițe poți să le păstrezi ca și sclave sexuale"
Fix asta înțeleg unii și se ajunge la extremism.
Dar dacă atât îi duce capul, sau sunt unii mai zeloșii in care toată lumea trebuie sa fie in  tricouri și să țină cu aceiași echipa, asta e o nebunie.
Se întâlnește oriunde, nu numai in religie.
Dar eu înțeleg altceva, sa ajut cat de mult pot până la jertfa.
Mai mult decât putință mea.
Iisus ne-a cerut să fim  deștepți, a împrăștiat rațiunea și ne-a explicat ca pt proști că trebuie să trăim în pace că sa ne meargă bine.
Dar unii zic că nu e domnule asa și caută în biblie orice citat care arata ceva rău.
Caută că un avocat într-un contract orice context că să-l descrediteze
Dar na, cei să-i faci, n-ai ce să-i faci.


#60
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

 mariovrs, on 24 martie 2019 - 08:11, said:

Eu tot n-am inteles povestea cu Satana... Are acelasi rang cu D-zeu? Asa s-ar parea, avand in vedere ca nu prea are ce sa-i faca mosuletul..si o cam dau parte'n parte..

Si..oricum..mai sadic si mai frustrat ca D-zeu...mai rar.. Sunt fan Satana, daca exista..

N-are același rang cu Dumnezeu, e doar unul dintre fiii Lui!
E ca și cum tu ai avea mai mulți fii, și unul dintre ei o ia razna, ce faci cu el, îl omori sau încerci să-l îndrepți (atâta cât îți stă ție în putință)?!

#61
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 29.10.2017
E ca si cum ai spune ca daca ai facut o fapta buna esti dumnezeu, iar daca faci una rea esti satan.
Nici unul nici altul nu exista, sunt doar tapi ispasitori.
Asa avrut dumnezeu, sau
Si-a bagat dracul coada.

#62
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,088
  • Înscris: 10.09.2008

 heart_of_ice, on 24 martie 2019 - 13:13, said:

N-are același rang cu Dumnezeu, e doar unul dintre fiii Lui!
E ca și cum tu ai avea mai mulți fii, și unul dintre ei o ia razna, ce faci cu el, îl omori sau încerci să-l îndrepți (atâta cât îți stă ție în putință)?!

Nu a luat-o razna, ci este așa de la început. Deci nu este ce ”îndrepta”. Dacă ar fi fost o persoană, nu era lăsat în viață.

Edited by logic1, 24 March 2019 - 21:30.


#63
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

 logic1, on 24 martie 2019 - 21:29, said:

Nu a luat-o razna, ci este așa de la Ăźnceput. Deci nu este ce ӟndrepta”. Dacă ar fi fost o persoană, nu era lăsat Ăźn viață.

Tu ai putea să-ți omori fiul, dacă ar lua-o "razna"?! Nu ai încerca mai întâi să-l readuci pe calea cea bună?! Yahweh își iubește fiul, și poate că nu este posibil anihilarea lui!

#64
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
https://stirileprotv...-uberul-ei.html

uite cum lucreaza satanistul, la fel a lucrat si michael jackson.ca pedofil  ..viata iti aduce fapta rea la picioare, nu trebuie decat sa te inchini lui satan

ce concidenta trebuie sa fie ca fata aia se fi urcat in masina unui criminal folosind uber si gresind fiiindca nu soferul uber era criminalul ?

Edited by legit10, 31 March 2019 - 18:00.


#65
xadunosac

xadunosac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 22.03.2019
Eu as face pact cu Diavolul ca sa ma imbogatesc, sa primesc functie inalta de lider corporatist sau politic  si sa am gagici.  


Pacat ca nu exista. :(

#66
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
merita pentru astea sa arzi in iad ? sau cum o fi iadul

unde este iubirea ta pentru Cel care te tine in viata, te hraneste, te imbraca etc ?

Edited by legit10, 01 April 2019 - 04:53.


#67
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

 xadunosac, on 01 aprilie 2019 - 00:35, said:

Eu as face pact cu Diavolul ca sa ma imbogatesc, sa primesc functie inalta de lider corporatist sau politic  si sa am gagici.  

Pacat ca nu exista. :(
Ai incercat? Și dacă ai încercat ce ritual ai încercat? Ritualul e foarte important.

 legit10, on 01 aprilie 2019 - 04:53, said:

merita pentru astea sa arzi in iad ? sau cum o fi iadul

unde este iubirea ta pentru Cel care te tine in viata, te hraneste, te imbraca etc ?
Pentru yacht, playboyuri și porsche merită orice.
Poi cum să nu-l iubești pe cel care-ți oferă tot ce ai nevoie?
Acum serios, cum poate cineva să-l iubească pe dumnezeu care-ți bagă tot felul de interdicții, te condamnă la suferință și apoi la moarte, dar îl urăște pe Luci care îți oferă tot ce-ți dorești și nu te condamnă?


#68
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
omul este muritor fiindca e prost, pentru lucruri desarte isi vinde sufletul

#69
blue333

blue333

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 341
  • Înscris: 08.12.2018

 xadunosac, on 01 aprilie 2019 - 00:35, said:

Eu as face pact cu Diavolul ca sa ma imbogatesc, sa primesc functie inalta de lider corporatist sau politic  si sa am gagici.  


Pacat ca nu exista. Posted Image

Acum ca l-ai anuntat ca esti disponibil ...asteapta-te la o vizita.Esti inconstient.

#70
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
satan vine oricum, el nu vrea sa iti fie sclav, vrea sa te chinuie, sa gresesti in fata lui Dumnezeu

#71
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016

 legit10, on 22 martie 2019 - 13:56, said:

tot ce spun este testat pe mine

in primul rand Dumnezeu nu iti poate da putere impotriva altui om, fie ca vorbim de atractie, de hrana, de ce are nevoie un om...Dumnezeu nu te poate face atractiv niciodata...un om poate face pact cu satan pentru orice motiv, in principal succes intr-un domeniu intunecat

26. Iar el le-a zis: "Va spun ca celui ce are, i se va da; dar de la cel ce n-are, se va lua chiar si ce are.

asta spune Isus, e normal sa existe saraci lipiti si bogati, foarte bogati

vedeti un om care are succes in ceva, veti stii ca acel om se inchina lui satan...daca s-ar inchina lui Dumnezeu nu ar strange avere pentru el, ma gandesc la boss-ul de la ikea care a trait modest, asa ar face un om al lui Dumnezeu daca ar avea bani

19. Nu va strangeti comori pe pamant, unde le mananca moliile si rugina si unde le sapa si le fura hotii;
20. ci strangeti-va comori in cer, unde nu le mananca moliile si rugina si unde hotii nu le sapa, nici nu le fura.


satan iti poate da succes in orice, insa Dumnezeu te poate omori in orice moment...asta e pretul succesului, sufletul tau....fiecare din noi poate avea orice daca se inchina lui satan...se pune intrebarea , ce iti da Dumnezeu atunci ? Dumnezeu nu iti da mancare buna, bautura buna, lucruri scumpe, femei, bani multi, Dumnezeu iti da ce ai nevoie, nu ce vrei

sunt un om care vorbesc cu greu, la un moment dat imi veneau in minte numai versuri, cuvinte care rimau, fara vreun efort...pur si simplu cand zic ca poti avea orice daca te inchini lui satan, inseamna orice

ce urmeaza dupa pactul cu satan este un cosmar de nu poti sa il duci pe picioare, sfatul meu, nu il fa, regreti clipa cand ai facut-o din toti rarunchii...desigur sunt oameni care s-au nascut satanisti si vor muri satanisti, ei doar sunt rai nu trebuie sa faca nimic, decat sa incalce legea cat de tare se poate...primul semn ca un om este cu satan este acela ca incalca legea lui Dumnezeu
Văd că citezi din biblie dar nu arăți cum Dumnezeu la ajutat pe Iov sau alti oameni plăcuți lui .
De ce crezi că un om de succes e și supus lui satan?
Ecleziastul ,daca îl citești poate te lămurește puțin.

#72
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
Caci Imparatia lui Dumnezeu nu este mancare si bautura, ci neprihanire, pace si bucurie in Duhul Sfant. (Rom.14:17)

sa incepem cu mancarea si bautura

Mai lesne este sa treaca o camila prin urechea unui ac, decat sa intre un om bogat in Imparatia lui Dumnezeu!" (Marc.10:25)

uite cum sta treaba cu bogatii

Dar Eu va spun ca oricine se uita la o femeie ca s-o pofteasca, a si preacurvit cu ea in inima lui. (Mat.5:28)

cu femeile

25. Isus i-a chemat si le-a zis: "Stiti ca domnitorii Neamurilor domnesc peste ele, si mai marii lor le poruncesc cu stapanire.
26. Intre voi sa nu fie asa. Ci oricare va vrea sa fie mare intre voi sa fie slujitorul vostru;
27. si oricare va vrea sa fie cel dintai intre voi sa va fie rob.


puterea asupra altora

dupa cum vezi succesul nu poate veni decat la locul de munca, dar fara sa devii bogat, fara femei, fara bautura mancare exagerat., fara exces de putere....multi au succes pentru femei, mancare bautura sau pozitie sociala...toate au picat

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate