Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Lista cu bancile ( sau fintech uri ... ) din afara Romaniei care accepta deschiderea unui cont de catre un cetatean roman

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
257 replies to this topic

#235
SorinEu

SorinEu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 25.12.2018
https://www.dukascopy.bank/swiss/faq/

''  What countries are supported ?

The Multi-Currency Account is available to persons over 14 years old. However, access to the full range of functions on the account is reserved for adults (18 years old and over). The account can be opened worldwide except for residents of the following countries / regions:
Abkhazia, Afghanistan, Belarus, Crimea, Cuba, Comoros, Donetsk People's Republic, Iran, Japan, Luhansk People's Republic, Myanmar, Nagorny Karobakh, North Korea, Somalia, South Osetia, South Sudan, Sudan, Syria, Russian Federation, Transnistria, United States of America, Venezuela, Yemen. ''

#236
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,625
  • Înscris: 13.03.2005
@SorinEu ți-ai făcut contul la ei?
Că de obicei elvețienii vor să știe ce legătură ai cu Elveția, înainte de a aproba deschiderea contului.

#237
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View Postwertyck, on 21 mai 2022 - 20:27, said:

@SorinEu ți-ai făcut contul la ei?
Că de obicei elvețienii vor să știe ce legătură ai cu Elveția, înainte de a aproba deschiderea contului.
Uitati-va un pic si la comisionae…din cate inteleg din tabelul lor, percep comison la plata cu cardul si cu apple  pay. Interseant. Asta daca vrei sa te dai mare ca ai cont la o banca din Elvetia, suna super cool si funky asta…am cont in Elvetia…si cat invarti pe an? Mai nimic, dar platesc comision cand dau cu cardul la lidl.

#238
67Me67

67Me67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 09.09.2006
https://www.westernu.../en/wuplus.html

#239
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
Mi-a facut si eu cont pe Western Union Plus.

Evident ca daca vrei sa iti faci cont cu carte de identitate romaneasca da rateu, da a mers pe urma fara probleme cu pasaportul.

Am comandat si cardul gratuit si am alimentat si contul cu 100 de lei. :)

#240
Je1964

Je1964

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 05.03.2020
Wu+ oferă și cont de euro? Contul de Ron are iban românesc? Cardul este atașat doar contului de lei sau ambelor conturi? Mulțumesc anticipat

#241
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ce taxe sunt in general la wu+ ?

#242
mykero

mykero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 09.01.2010
Le gasesti direct la ei pe site:

https://www.westernu..._EN_Nov2021.pdf

#243
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Să ne spuneți dacă ați reușit cu buletinul

#244
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,625
  • Înscris: 13.03.2005
Nu merge cu cartea de identitate, pentru că nu detectează elementele de siguranță, care sunt în mod normal la aceste documente, in alte state. CI din Romania nu are....

#245
noname44

noname44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 02.12.2012

View Postlk1, on 26 mai 2022 - 00:34, said:

Să ne spuneți dacă ați reușit cu buletinul

Precizare :

Pana CI ul din Romania
nu va avea elemente de siguranta ...
nu va fi un document valabil pentru astfel de verificari .

La interviul video ( in limba romana cu un operator uman ) pe care il fac cei de la WU+
pentru deschiderea unui cont la ei
solicitantul deschiderii contului WU+
este rugat
sa pozitioneze documentul ( pasaportul ... )
in diferite pozitii
pentru a fi identificate elementele de siguranta ...

#246
chirea_mircea

chirea_mircea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 30.12.2012
Sa nu va ganditi vreodata sa primiti bani prin transfer SWIFT in alta valuta fata de cea a contului, comisioanele de schimb valutar la incasare (anexa 2) sunt intre 2.5% si 10% pentru conturi in euro. La conturi in lei e putin mai bine intre 2% si 5%. Ieftin Posted Image

#247
SorinEu

SorinEu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 25.12.2018

View Postcatalinman, on 25 mai 2022 - 12:07, said:

Mi-a facut si eu cont pe Western Union Plus.

Evident ca daca vrei sa iti faci cont cu carte de identitate romaneasca da rateu, da a mers pe urma fara probleme cu pasaportul.

Am comandat si cardul gratuit si am alimentat si contul cu 100 de lei. Posted Image

Salut
o intrebare : cum ai alimentat ? prin transfer bancar prin IBAN  dintr un cont in moneda RON ? sau ...
Multumesc .

#248
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
Salut,

Am facut top-up cu cardul de debit ING (in lei). Fiind prima tranzactie nu m-au comisionat. Au plecat 100 de lei din ING si in WU+ au ajuns tot 100 de lei.

Acum, de exemplu daca vreau sa alimentez din nou cu 100 de lei vad ca mi-ar percepe comision de 9,89 lei. Posted Image)

Attached Files

  • Attached File  WU+.PNG   432.46K   52 downloads

Edited by catalinman, 10 June 2022 - 08:38.


#249
SorinEu

SorinEu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 25.12.2018
https://www.profee.c...nfo/en/accounts


[[  Our geographical coverage

The company’s operating license is issued in the Republic of Cyprus and extended to the rest of the EU member states as well as the UK. We have plans to expand the service into other regions soon, so stay tuned.  ]]  

https://www.profee.com/info/en/faq

#250
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Vivid money merge numai cu pașaportul , nu accepta buletin de Romania ca apare pagina alba după scanare si dupa zice sa intri in apel video cu ei , la apel video o spus ca nu accepta id card de Romania

#251
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,625
  • Înscris: 13.03.2005
Mai rămâne varianta cărții de identitate de la Cluj, unde au lansat serviciul doar sa nu încaseze încă o amendă de la UE. Acolo parcă eliberează CI securizat cu date biometrice, modelul nou, mic cat un card,

Se pare că întârzie extinderea națională.

#252
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010

View Postwertyck, on 17 iunie 2022 - 17:06, said:

Mai rămâne varianta cărții de identitate de la Cluj, unde au lansat serviciul doar sa nu încaseze încă o amendă de la UE. Acolo parcă eliberează CI securizat cu date biometrice, modelul nou, mic cat un card,

Se pare că întârzie extinderea națională.

Pai acolo imi arata sa aleg data emiterii buletin inainte de august 2021 si dupa august 2021 si nu se întâmplă nimic , ramane pagina alba dupa scanare.

View Postcatalinman, on 10 iunie 2022 - 08:37, said:

Salut,

Am facut top-up cu cardul de debit ING (in lei). Fiind prima tranzactie nu m-au comisionat. Au plecat 100 de lei din ING si in WU+ au ajuns tot 100 de lei.

Acum, de exemplu daca vreau sa alimentez din nou cu 100 de lei vad ca mi-ar percepe comision de 9,89 lei. Posted Image)

Da , si daca primești bani prin IBAN iti ia 24.99 lei 😂😂😂😂 cu WU+ nu e de joaca iar comisionul de inactivitate e de 40 Lei , m-a mancat undeva sa deschid cont.

Edited by andupustiu, 19 June 2022 - 14:23.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate