Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Roata rezerva slim(ingusta)

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
la varianta ca circulati cu numai cu chit de reparatie va recomand sa faceti si o asigurare la un serviciu de asistenta rutiera gen europe asistance, a-car. asigurarile nu sunt scumpe, au reprezentare nationala si iti vin la interventie pt orice chestie care-ti imobilizeaza masina, gen uitat cheile in masina, pana pe doua roti si banui ca si in caz de roata taiata la masina dotata numai cu chit de reparatie. am avut asa ceva inclus in pretul masinii cand am cumparat-o pe perioada garantiei. am avut un accident si mi-au trimis platforma si m-au dus in cea mai apropiata reprezentanta. sunati la ei si vedeti care-si conditiile si daca treaba asta cu roata taiata e risc acoperit.

#20
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 25.10.2007
Nu zic ca nu e buna asigurarea de depanare, dar pana vin ei astepti o vreme, cel putin 1h. Roata in 10-15 minute ai schimbat-o si pleci mai departe. Din punctul meu de vedere este indispensabil sa ai fie roata de rezerva, fie cauciucuri run-flat.

#21
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Run-Flat nu se poate monta oricand, oriunde, oricum si pe orice masina.
Ba chiar sunt masini pe care pur si simplu nu prea este recomandat sa pui run-flaturi.
Sunt mai grele decat anvelopele normale si au caractersistici de deformare diferite.
Din cauza asta (foarte posibil) se poate ajunge la alterarea directiei (mai ales in viraje) si scaderea confortului deoarece, fiind mai rigide, nu absorb denivelarile asa de usor.

#22
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002

 Argv, on 09 martie 2019 - 11:41, said:

Nu zic ca nu e buna asigurarea de depanare, dar pana vin ei astepti o vreme, cel putin 1h. Roata in 10-15 minute ai schimbat-o si pleci mai departe. Din punctul meu de vedere este indispensabil sa ai fie roata de rezerva, fie cauciucuri run-flat.
si eu recomand roata de rezerva. dar poate sunt unii care nu vor sa o care. eu le-am sugerat si varianta asta.

#23
BasculantaSexy

BasculantaSexy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 09.12.2019
Eu caut roata de rezerva. Exista un topic ingusta versus normala cu senzor?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate