Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Sony Xperia 1

- - - - -
  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#37
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
A reaparut la in oferta retelei retelelor la acelasi pret promotional! Cred ca e bataie pe el la doar 1259 de euro!

#38
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RckLlQO_z8o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cateva filmari video.. Foarte bune detaliile

#39
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 28.07.2015
Arata bine. Chiar foarte bine,din punctul meu de vedere.

#40
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Orange zice ca da un TV Smart celor care fac precomanda. Aveti idee ce televizor e? Ce model?

Attached Files

  • Attached File  sony.PNG   336.54K   19 downloads


#41
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
A postat pe pagina trecuta colegul. E un KDL32WE615 aparent. Deci nu e cine stie ce, HD Ready, model 2017.

#42
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Deci nu merita oferta celor de la Orange?

#43
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Nu stiu ce sa zic... Pentru mine nu merita, ca nu am nevoie de TV si nu cred ca mi-l cumpara nici naiba. Poate castile am o sansa sa le vand.

#44
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
La noi Sony parca nu vrea sa vanda! Promoveaza telefonul cu ecran 4K, HDR si toate cele si il vinde pe sume astronomice(1259 EURO????), nu prea il gasesti functionand expus si ca "bonus" ofera o mizerie de televizor HD+!

#45
skratch16

skratch16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 06.02.2007
Expus este in Orange shop Universitate, dar ca o gluma, poti sa te duci in orice altex si sa arunci o privire asupra unei telecomenzi si e la fel :D

#46
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 28.07.2015
Bun. A sosit pachetul. După ce configurez tot ce trebuie și mă joc puțin, revin cu impresii.
Ca primă impresie. High quality!

Attached File  DSC_1572.JPG   239.52K   81 downloads

#47
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Era interesant sa ne spui de unde ai cumparat, in ce preț.

#48
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 28.07.2015
Postul #27.

#49
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
În Finlanda? Irelevant pentru noi...

#50
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 28.07.2015
Irelevant pentru mine ce este irelevant pentru tine...

#51
omegaa

omegaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 19.04.2011
L am comandat la Vodafone și eu. Zice livrare în 2 zile.

#52
zamaraii

zamaraii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 11.12.2006
@Bebeluka, pe mine m-ar interesa cum se simte diferenta de marime intre XZ si X1. E deranjanta in utilizarea zilnica? Pare o "telecomanda", cum ziceau unii pe-aici? Astept primele impresii pana ajung sa pun si eu mana pe el...Mersi

#53
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 28.07.2015
Vorbind de dimensiuni,terminalul este ca lungime cat un Xperia XA Ultra. Ca latime este la fel ca XZ. La fel de subtire(sau nu) ca al XZ-ul din dotare. Recunosc,pare lung lung... Probabil ca este, poate cauza probleme in buzunarul din fata al jeansilor...
Pentru inceput.Imi place.
Ecranul este splendid. Cica pentru economia acumulatorului,nu sta 4k full time(din cate am citit..) acest mod activandu-se in prezenta continutului 4k. Nu ca as simti lipsa 4k-ului cand "zapez" prin insta sau alte platforme de socializare..Poate la Thumblir sa conteze,dar,cum am spus mai sus,"intra " 4k cand "e nevoie"...Reda culorile perfect din punctul meu de vedere.  Negrul este negru in teste.
Se misca fluid. Aproape instant. Este inca la inceput,nu prea multe aplicatii instalate. Dar,la niciun Sony de pana acum nu m-am plans ca ar merge greu(cand s-a intamplat,s-a rezolvat dupa doua restarturi..)
Acumulatorul este decent,spre bun. Dupa munca,pe la ora 17 inca mai am 60% ..Ceea ce este muult mai bine comparativ cu Xz-ul unde mai cerea o incarcare mica(de cele mai multe ori il incarcam in masina,drumul de la munca - acasa si mai "lua " un 30% sa ma tina pana seara). Dar,repet,nu este inca "plin"de aplicatii,sau nici macar la nivelul la care era XZ.
Se aude tare. Are boxele stereo frontale,si inca unul la baza jos(sper sa nu ma insel). Se aud perfect. Muuuult peste Xz...
Are senzor amprenta,lateral ca la Xz...Dar are si buton de On/off...Mai jos,sub senzor(nu stiam de asta,d'aia o mentionez)... Chiar daca senzorul este ,sa zicem,fix,adica nu poti apasa fizic (nu este butin click/on) daca tii degetul cu amprenta inregistrata pe senzor se deschide si deblocheaza telefonul din st/by.Daca este oprit de tot,evident trebuie apasat butonul on/of de langa...Merge perfect deblocarea cu amprenta. Am inregistrat mai multe degete,si pe oricare-l folosesc functioneaza instant.(sa nu fie degetul un,pmurdar,ca nu merge,dar cred ca este normal.). Si la Xz functioneaza impecabil senzorul,si im place.
Camera.Uff.Am facut cateva poze,sa fiu sincer,nu l-am "chinuit" deloc in aceasta functie. Am inregistrat un video 4k ,in jur de 30 de minute( test doar,si imi pierdusem rabdarea) si "n-a chitait" .Nu incalzire,nu mesaje referitor la "supraincalzire" ,nimic. A filmat si gata. Calitate,cred eu,perfecta. Pe telefon. Nu am transferat pe alt mediu de redare,ecran mare sa vad calitativ. Nu sunt critic la nivelul asta.
Nu-mi lispeste mufa de 3.5 .De cativa ani prefer castile wireless(am rupt prea multe cabluri de casti),si cum pachetul comandat a fost cu castile Sony incluse,am sistemul complet. Ce sa mai zic...se aud perfect. Perfect. O sa caut si niste muzica de calitate(bitrate) sa "scot" ce este mai bun din ambele.
Am avut timp sa comand si o protectie(stau prost la indemnanare si la intretinerea terminalelor intacte pentru cat mai multa vreme) si ce am gasit se potriveste perfect,si este practic mai ales ca este genul "portofel" si acoperirea ecranului este din plastic transparent,si poti practic tasta prin plastic. Nu mai este necesara deschiderea. Asta este :https://www.gigantti...uojakuori-musta

Culoarea este negru. Superb. Evident,magnet de amprente. Cateodata ma gandesc ca mi-ar fi placut si purpuriu(eu ma gandeam la rosu,cand spuneam purpuriu,dar nu e chiar rosu..).
Daca mai aveti intrebari,revin. Mi-e mai usor asa,punctual.

#54
scacg

scacg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 07.12.2008
Multumim. Am butonat si eu unul si mi-a placut,l-am comandat din vodafone si acum astept........

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate