Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Sputnik - propaganda rusa

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
47 replies to this topic

#19
elef

elef

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,675
  • Înscris: 03.10.2014
Sputnic are o audienta extrem de scazuta in RO, in schimb A3 si RTV au milioane de spectatori care pun botul la tot rahatul debitat acolo .... si fac acest lucru fara a fi platite de Mockba.
Si btw dragnea nu s-a dus la Putin, ci a facut aceeasi manevra ca si predecesorii lui , a sperat ca datorita unor contracte acordate unor companii americane , marele licurici ii va spune ca e the tough dog (pentru nastase a fost bechtel , la ponta nu mai stiu , iar pentru Dragnea au fost miliardele de $ cheltuite pe un armament cvasi inutil daca un este completat de niste baze americane serioase in ro ).
Asa ca amentirea rusa in Ro este neglijabila, principala amentare la adresa Romaniei sunt romanii din nefericire.

Edited by elef, 22 February 2019 - 12:21.


#20
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Acu' e clar cine iubeste penalii. Ar trebui sa fie primiti cu bratele deschise, poate asa scapam si noi de ei.

#21
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,113
  • Înscris: 30.04.2007

View Postchristig, on 22 februarie 2019 - 11:00, said:

PSD = aneta3 = ciuma rosie.

pe linga faptul ca afirmatia este eronata in sensul ca psd ≠ antena 3 ci psd = ciuma rosie, antena 3 fiind doar niste latrai afiliati, care-i noutatea?
sau revenim la modelele anilor 50, cind daca nu-ti incheiai cererea, cuvintarea, ce aveai de zis cu o lozinca prin care sa proslavesti mareata uniune sovietica si al sau tatuc conducator, nu erai bagat in seama?

traiasca lupta pentru pace!
merkel si cu macron, fac justitia beton!
chiovesi si macovei, baga frica-n pesedei!!

noroc bun tovarasi!

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmishuletzu, on 22 februarie 2019 - 11:25, said:

Latrinele se pliaza pe un public deja existent, nu ca publicul lor e influentat atat de mult de latrine. Am vazut si la mitingurile lor ca sunt multi batrani, needucati, saraci, frustrati, neadaptati, agresivi etc, asa au fost dintotdeauna cei de teapa lor, nu i-a stricat pesedeul recent.
Un om educat pe latrinaTv daca nu are nervii tari o ia razna. Eu nu rezist mai mult de cateva minute - e o tortura efectiva direct pe sistemul nervos!  Persoanele in varsta si cei needucati (publicul tinta usor manipulabil) ajung trepanati fara sa-si dea seama..

#23
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014
Sputnic reprezinta un canal de comunicare legal indirect intre Moscova si ciuma rosie prin promovarea deciziilor politice facute de infractorii nostri si comentarea in articole de presa iar ciuma rosie raspunde si ia decizii in baza a ceea ce scrie presa de propaganda, adica antena 3 si sputnic.

Edited by Benderbut, 22 February 2019 - 13:17.


#24
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View Postdoxan, on 22 februarie 2019 - 11:22, said:

Si care e problema ? Cu ce ar fi mai rai decat PBS si CNN ?
Cum cu ce... cu totul. Aia mentionati sunt obeictivi.

Edited by andreic, 22 February 2019 - 14:32.


#25
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007

View Postandreic, on 22 februarie 2019 - 14:06, said:

Cum cu ce... cu totul. AIa mentionati sunt obeictivi.
Evident!
si eu sunt abonat la sputnic, imi pare rau ca nu transmit pe unde scurte. oribil ce se spune acolo, numai minciuni. cele mai bune surse raman in continuare realitatea si digi.

#26
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Corect, media neinfectata de psd :)

#27
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,348
  • Înscris: 31.08.2006

View Postrich1974, on 22 februarie 2019 - 14:22, said:

cele mai bune surse raman in continuare realitatea si digi.

                 Nu stiu daca or fi cele mai bune surse, dar in orice caz, cele mai bune surse nu sunt cele care  ii apara pe coruptii odiosi, cei care au furat din buzunarele tuturor romanilor.

#28
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002
PROPAGANDĂ pură. Proasta României, linsă-n cur de oficiosul Rusiei, Sputnik! Gâdea, a făcut și el pup la dos!


Quote

PROPAGANDĂ pură. Proasta României, linsă-n cur de oficiosul Rusiei, Sputnik! Sputnik: "Este un nou succes diplomatic al premierului, care mai face astfel un pas spre ceea ce Sputnik a anunțat în repetate rânduri: Viorica Dăncilă este nu numai omul politic al momentului, dar și cel mai probabil candidat la președinție".

Gâdea, a făcut și el pup la dos! A spus că Proasta a vorbit cu al doilea cel mai puternic om al Planetei!

Edited by christig, 01 March 2019 - 11:12.


#29
Eugen_D

Eugen_D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,431
  • Înscris: 05.05.2014
Secunda 1:

View Postchristig, on 22 februarie 2019 - 11:00, said:

Titlurile lunii în Sputnik. Cum prezintă propaganda rusă ultimele evenimente din România...
Subiectul propus pentru dezbatere poate fi  interesant.

Secunda 2:

View Postchristig, on 22 februarie 2019 - 11:00, said:

PSD = aneta3 = ciuma rosie.
Asa de repede am uitat despre ce vorbim? Amnezie?

Minutul 5:

View Postchristig, on 22 februarie 2019 - 11:05, said:

condamnarile sunt rampe de lansare. cu cat mai penal..cu atat mai sus la televiziunea tatalui dumnezeul lor... puscariasul felix, televiziunea borfasilor.
inconjrandu-se de puscariasi..felix se simte ca acasa..si se legitimeaza. ete nu-s singurul..toti suntem hoti ..neprihaniti.
Am uitat deja demult despre ce vorbim. Amnezie totală.

Peste 7 zile:

View Postchristig, on 01 martie 2019 - 11:10, said:

Asta este! Gura păcătosului adevăr grăiește!
Bine ca am aflat ce va place voua: Comisarul este alternativa voastra pentru Sputnik!

Edited by Eugen_D, 01 March 2019 - 12:23.


#30
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002

View PostEugen_D, on 01 martie 2019 - 12:20, said:

Bine ca am aflat ce va place voua: Comisarul este alternativa voastra pentru Sputnik!
ca sa te simti bine..si la Luju si Wc3

#31
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Haznalele varanului mai intai au indobitocit lumea cu emisiunile alea asa-zise de divertisment pt.oligofreni si retardati, apoi au dat-o pe politica la lins si pupat partidul-mafie si acolitii lor, de ce sa ma mai mir de rusi?

#32
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

View Postelef, on 22 februarie 2019 - 12:21, said:

Sputnic are o audienta extrem de scazuta in RO, in schimb A3 si RTV au milioane de spectatori care pun botul la tot rahatul debitat acolo .... si fac acest lucru fara a fi platite de Mockba.
Si btw dragnea nu s-a dus la Putin, ci a facut aceeasi manevra ca si predecesorii lui , a sperat ca datorita unor contracte acordate unor companii americane , marele licurici ii va spune ca e the tough dog (pentru nastase a fost bechtel , la ponta nu mai stiu , iar pentru Dragnea au fost miliardele de $ cheltuite pe un armament cvasi inutil daca un este completat de niste baze americane serioase in ro ).
Asa ca amentirea rusa in Ro este neglijabila, principala amentare la adresa Romaniei sunt romanii din nefericire.

Cacat pe bat! Posted Image
Unii dintre noi stiu EXACT despre amenintarea rusa in Romania. Banuiesc ca scandalul provocat de baza de la Deveselu se datoreaza unei indigestii banale si nu faptului ca acea baza strica planurile rusesti in zona, este? Posted Image

Cine crede ca Rusia nu este un pericol pentru Romania ori e naiv, ori e tampit, ori are interes sa spuna asta.
De altfel, Rusia isi poate arata prietenia prin doua actiuni simple:
1 - returnarea tezaurului;
2 - returnarea Moldovei (un pas intermediar ar fi sa nu mai sustina miscarile separatiste si formatiunile pulitice pro-ruse).
Ce zici, ar fi Rusia capabila sa-si arate prietenia?
Dupa aia ar mai fi niste cai:
3 - sa recunoasca interventia din 1989;
4 - sa repare situatia de la Slatina;
5 - sa explice sumele platite INCORECT de Romania ca despagubiri de razboi;
6 - sa plateasca despagubiri pentru familiile care au avut de suferit de pe urma ocupatiei sovietice de dupa 1944 si pana la plecarea trupelor rusesti din tara; si sa explice public diferenta intre Securitatea din timpul ocupatiei sovietice si Securitatea cu caracter nationalist, de dupa 1964, punand astfel capat unei confuzii periculoase pentru societatea romaneasca;
7 - sa plateasca despagubiri pentru familiile celor deportati in Siberia sau dracu mai stie pe unde.
Deci, repet: ar fi Rusia capabila sa-si arate prietenia? Posted Image

Edited by CapitanuPICARD, 01 March 2019 - 14:41.


#33
zircon

zircon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,718
  • Înscris: 05.03.2004
Se pare ca rusii promoveaza persoanele incompetente de la conducere si dicteaza deja in Romania. E clar ca au nevoie doar de un vataf cu care pun la cale tara iar restul e umplutura inutila, oameni redusi mintal, docili, care sa nu le incurce socotelile
https://www.digi24.r...edintie-1090827

#34
elef

elef

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,675
  • Înscris: 03.10.2014

View PostCapitanuPICARD, on 01 martie 2019 - 14:27, said:

Cacat pe bat! Posted Image
Unii dintre noi stiu EXACT despre amenintarea rusa in Romania. Banuiesc ca scandalul provocat de baza de la Deveselu se datoreaza unei indigestii banale si nu faptului ca acea baza strica planurile rusesti in zona, este? Posted Image

Cine crede ca Rusia nu este un pericol pentru Romania ori e naiv, ori e tampit, ori are interes sa spuna asta.
De altfel, Rusia isi poate arata prietenia prin doua actiuni simple:
1 - returnarea tezaurului;
2 - returnarea Moldovei (un pas intermediar ar fi sa nu mai sustina miscarile separatiste si formatiunile pulitice pro-ruse).
Ce zici, ar fi Rusia capabila sa-si arate prietenia?
Dupa aia ar mai fi niste cai:
3 - sa recunoasca interventia din 1989;
4 - sa repare situatia de la Slatina;
5 - sa explice sumele platite INCORECT de Romania ca despagubiri de razboi;
6 - sa plateasca despagubiri pentru familiile care au avut de suferit de pe urma ocupatiei sovietice de dupa 1944 si pana la plecarea trupelor rusesti din tara; si sa explice public diferenta intre Securitatea din timpul ocupatiei sovietice si Securitatea cu caracter nationalist, de dupa 1964, punand astfel capat unei confuzii periculoase pentru societatea romaneasca;
7 - sa plateasca despagubiri pentru familiile celor deportati in Siberia sau dracu mai stie pe unde.
Deci, repet: ar fi Rusia capabila sa-si arate prietenia? Posted Image

Prietene, mai usurel cu epitetele ca nu ne-am tras de sireturi!

#35
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

View Postelef, on 01 martie 2019 - 16:37, said:

Prietene, mai usurel cu epitetele ca nu ne-am tras de sireturi!

Eu pot fi prieten cu orice om de buna credinta. :) Esti?
Nu stiu de ce te-ai inflamat asa. Te regasesti intr-una dintre categoriile enumerate de mine? :)

#36
elef

elef

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,675
  • Înscris: 03.10.2014
Prietene am afirmat urmatoarele :

"Asa ca amentirea rusa in Ro este neglijabila, principala amentare la adresa Romaniei sunt romanii din nefericire."
Si o mentin in continuare !

Ai venit si ai emis niste panseuri, nu prea ma intereseaza  , tzara se duce in ***** masii  din motiv de dragnea si psd  , da' unii isi fac problem de rusi , anyway e parerea lor  ,   dar ai afirmat si asta :
"Cine crede ca Rusia nu este un pericol pentru Romania ori e naiv, ori e tampit, ori are interes sa spuna asta."
Avand in vedere ca m-ai si citat ,eu ce sa inteleg?Ca nu mi te-ai adresat ?
Ce varianta vrei ?
Ca sa stiu ce beep-uri iti bag , asta ca tot am inceput sa ne tragem de sireturi!

Edited by elef, 01 March 2019 - 17:24.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate