Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

Stie cineva de la facultatea de medicina cate reexaminari poti avea in vara?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
S7venUp

S7venUp

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.02.2019
Salut,am ramas cu 4 restante pe vara si voiam sa stiu daca pot sa le dau pe toate din nou la vara in reexaminari sau doar 2/3 si cu restul ma duc in anii viitori?La ei pe site jur ca nu gasesc nimic,o sa merg oricum si la secretariat sa intreb,dar daca stie cineva apreciez!

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Nu ai specificat care Facultate de medicina.

La Carol Davila:

Art. 20
(1) În sesiunile I şi II pot participa studenţii care îndeplinesc condiţiile de examen, stabilite prin regulamentul propriu fiecări discipline, aprobat de către Consiliul de Departament şi avizat de Consiliul Facultăţii (denumite în continuare condiţiile de examen).
(2) În sesiunea III pot participa studenţii care după sesiunile I şi II îndeplinesc condiţiile de examen şi nu au mai mult de 30 de credite restante. Studenţii cu 31 sau mai multe credite restante după sesiunile I şi II sunt declaraţi repetenţi.
(3) In sesiunea IV - pot participa studenţii care după sesiunea III îndeplinesc condiţiile de examen şi nu au mai mult de 12 credite restante. Studenţii cu 13 sau mai multe credite restante după sesiunea III sunt declaraţi repetenţi.
(4) Studenţii care au două repetenţii succesive sunt exmatriculaţi.

https://umfcd.ro/stu...e-profesionala/

#3
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,055
  • Înscris: 25.06.2007

 S7venUp, on 12 februarie 2019 - 15:56, said:

Salut,am ramas cu 4 restante pe vara
Pe vremea mea (in alt mileniu) la 4 restante ramaneai repetent...

#4
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,009
  • Înscris: 20.10.2015
Yup, si in anul 1 repetent insemna sa pierzi facultatea

#5
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 21.06.2016
Lasa ca nu-i trebuie scoala, si-a ales o meserie fara nici un fel de reposnsabilitati.

#6
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,949
  • Înscris: 02.02.2007
si tu vrei sa ne tratezi pe noi, peste cativa ani?!?!? sper ca pana atunci sa e legifereze si la noi SAM!

#7
Medicina10101010101010

Medicina10101010101010

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.02.2020
Hey, sunt noua aici si as avea cateva intrebari daca aveti timp si rabdare sa mi explicati, sunt intr o situatie putin aiurea, doar ce am terminat prima sesiune in anul 1 si am cam facut o varza , as avea 2 intrebari , exista un numar minim de credite impus pentru a intra in sesiunea de restante , dupa cele 2 sesiuni normale din timpul anului universitar? Iar a doua intrebare, dupa prima sesiunea de restante mai exista si o alta sesiune de restante , si daca da , cu cate credite este permis sa mergi in a 2 sesiune de restante? Mentionez ca este vorba de fac de medicina din Constanta, multumesc frumos

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate