Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

ATENTIE la tepele cu locuri de munca in strainatate; Germania etc !

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#37
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

 Calinnnnnn, on 12 februarie 2019 - 17:21, said:

vreau sa te fac sa intelegi ca postez orice informatie, pentru ca lumea in momentul asta fuge la munca in afara de disperare, iar in disperarea lor alearga ca orbii la astfel de firme ce posteaza mii de anunturi si-si bat joc de ei cu orice ocazie.
Lăudabilă inițiativa ta. Am doar un sfat prietenesc.
Nu generaliza. Ai zis de Atlassib și Pletl care sunt ditamai firmele de transport și habar nu au că un ciuri buri le folosește numele în scop de a înșela oameni.

Dacă vrei să faci un pustiu de bine țeparilor, sună la Atlassib și spune-le de faza pe care ai descris-o mai sus.


"Informatii, sugestii si reclamatii
08010100100
(numar de telefon unic pentru Romania, cu tarif normal)
Call center
(004) 0269 224.101
(004) 0748 111 111
Email: [email protected]
Atlassib srl
Romania,Sibiu
str.Tractorului 14
RO 4896419
J32/1430/1993
Cap.soc: 3.194.800 lei
Telefon: (004) 0269 224 101
Mobil: (004) 0740 115 200
FAX: (004) 0269 218 819
Emai: [email protected]
"

#38
Calinnnnnn

Calinnnnnn

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 11.02.2019
De-ar fi doar 100, dar cred ca numarul asta e doar fundul borcanului.
Mai adaug ca daca anunti site-urile cu referire la aceste anunturi, iti suspenda contul, deci sa nu ne miram cum de 1000 de persoane au cate 1000 de anunturi pe fiecare site.( nu ne mai gandim si la faptul ca anunturile alea costa minim 2,5 euro).
Sper totusi sa vada lumea ca n-au in cine sa aiba incredere si sa se duca la acele firme doar cand au chef sa mai dea un pumn.

 waterman, on 12 februarie 2019 - 21:30, said:

Lăudabilă inițiativa ta. Am doar un sfat prietenesc.
Nu generaliza. Ai zis de Atlassib și Pletl care sunt ditamai firmele de transport și habar nu au că un ciuri buri le folosește numele în scop de a înșela oameni.

Dacă vrei să faci un pustiu de bine țeparilor, sună la Atlassib și spune-le de faza pe care ai descris-o mai sus.


"Informatii, sugestii si reclamatii
08010100100
(numar de telefon unic pentru Romania, cu tarif normal)
Call center
(004) 0269 224.101
(004) 0748 111 111
Email: [email protected]
Atlassib srl
Romania,Sibiu
str.Tractorului 14
RO 4896419
J32/1430/1993
Cap.soc: 3.194.800 lei
Telefon: (004) 0269 224 101
Mobil: (004) 0740 115 200
FAX: (004) 0269 218 819
Emai: [email protected]
"
da, iti dau dreptate, chiar n-am fost atent si mi-am dat seama dupa ca folosesc identitatea unei firme pentru asta; Greseala mea si mersi pentru corectura.

Edited by Calinnnnnn, 13 February 2019 - 02:06.


#39
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Tot respectul pentru ultima ta replică.

Nu te opri din a posta aici țeparii.
Frumos gestul tău.

#40
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,061
  • Înscris: 30.11.2017
Daca era China aici toţi ţeparii ăştia erau dezmembraţi iar nişte oameni muncitori se bucurau că îşi puteau continua viaţa primind câte un organ necesar.

Dar uite că UE şi autorităţile noastre le dau nas, iar păgubiţii sunt jigniţi şi consideraţi proşti.

Toate firmene cu activitate zero sau sub o limită ar trebui închise forţat. Plus cele în litigii. Astfel îi obligi să fie corecti dacă altfel nu merge, iar noi civilii nu avem arme ca in SUA ca să ne răfuim cu ţeparii.
Plus că prescrierea unei fapte de înşelăciune ar trebui lungită la 25 ani minim, iar pedepsele mărite undeva la peste 6 ani in functie de cuantumul pagubei putând ajunge şi la peste 15 ani. Astea ar trebui introduse in codul penal de către opoziţie dacă PSD nu vrea, doar că nu vrea nici UE

Închiderea firmelor ar creste piaţa neagră, insă oamenii ar fi sfatuiti să nu apeleze la ea. Însă şi piata neagrăpoate fi distrusă rapid daca se doreste sigurantă maximă.

Cu dracu intr-o ţară cu 19 milioane de inşi să ai 2-5% infractori?

Edited by cipri2bau, 13 February 2019 - 21:07.


#41
Calinnnnnn

Calinnnnnn

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 11.02.2019
Atentie si la faptul ca multor firme tepare prezente mai jos li se face reclama pozitiva pe unele site-uri + mangleala platita cu stelele de pe google + mangleala cu stelele de pe facebook
SC Concept Best Copy SRL din Arad
SC Logistica Muncii externe din Arad
SC Promedica 24 Central Europe
SC Branchenbezogene Vermittler SRL din Arad (firma operează împreună cu societatea Efect Dual Paper)
SC RCB Recruitment SRL din Arad
SC Bework Profesional Recruitment SRL din Arad
SC Perfect at Work Holland SRL din Bacău
SC Dorinely Rovy SRL din Bihor
SC Gabidin Trans SRL din Bihor
SC Global Employment SRL
SC Xawax Recruiting SRL din Bihor
SC Technowelt SRL din Bistriţa
SC Flor Expert Construct din Bucureşti
SC Borker Ideal din Bucureşti
SC Tellus SRL din Braşov
SC Miny Pet Dar SRL din Caraş-Severin
Ccm Care Case Management SRL din Caraş-Severin
SC Yasmir Celina SRL din Caraş-Severin
AM Jobs Pflege SRL din Caraş-Severin
SC Alesis Europajob Start SRL din Caraş-Severin
SC Crispflegeaktivro SRL din Caraş-Severin
SC Meine ABJ SRL din Caraş-Severin
SC First Choice Recruitment SRL
SC Mainstream Identity Management SRL din Cluj
SC Rolit Solutions SRL din Cluj
SC Jobs Euroline SRL din Constanţa
SC Barklav SRL din Constanţa
SC Admirals Crewing Agency SRL din Constanţa
SC Paul Recruitment SRL din Dâmboviţa
SC Agriforce Solutions din Dolj
SC Lexiljob SRL din Harghita
SC Teoturing SRL din Iaşi
SC Grupo AV SRL din Iaşi
SC Global Jobs EU SRL din Iaşi
SC M&G Gabi Recruiting SRL din Maramureş
SC Jobrapido Alma SRL din judeţul Mureş
SC Tjobsrecruit SRL din judeţul Mureş
SC Infinity Recruitment SRL din judeţul Sălaj
SC Recrutari Direct SRL din judeţul Sălaj
SC Schwab SRL din Satu Mare
SC Vita Bene din Satu Mare
S.C. Siebenburgische Private Arbeitsvermittlung S.R.L din Sibiu. Trei controale au efectuat inspectorii ITM Sibiu la această firmă în 2015. În urma controalelor, firma a primit două avertismente şi o amendă, ne-au spus oficialii ITM Sibiu.
SC Easy Work Concept din Sibiu
SC Roth Job 24 din Sibiu
SC Recruitment Business Invest din Sibiu
SC Working People SRL din Sibiu, denumită anterior SC Human Resources Premium Selection SRL
SC Sezer Samet SRL din Suceava
SC HM Evangely SRL
SC Wagner Awa SRL din Timiş
SC Silverhand.ro SRL din Timiş
SC Agdes Ams SRL din Timiş
SC Ro San Resita SRL din Timiş
SC HRF Consulting EU SRL din Timiş
SC Renta Cred HR Agency SRL din Tulcea.
SC Multiprest Select
SC Globmed
REBEL PROJECT Com. Băbana
ALL INCLUSIVE TRADING Pitesti, Trivale, bl.70B,sc.A,ap.8
PROMEDIA WORK TRAVEL PITESTI, STR.EXERCITIU, BL.P7,SC.F,AP.9
CARDINAL JOBS, filiala Pitesti, Fraţii Goleşti 86
ABROAD JOBS & TRADING ALBESTII DE ARGES, UNGURENI NR.556
NIKOS EUROJOBS SUSENI NR.214
LD TRANS WORK 2008 PITEŞTI, Petrochimiştilor,bl.B18,sc.C,ap.18
RIAN & PARTENERS CONSULTING PITEŞTI,str.Camil Petrescu,nr.6 demisol 0
CODENY REALJOB MIOVENI,Str.Părăşti,bl.R9,sc.A,et.5,ap.38
A.S.R. ACHIM ŞI ASOCIAŢII TOPOLOVENI, Str. Parcului, nr.7, bloc P22, sc.D, ap.1 0
GLOBMED CARE INTERNATIONAL Piteşti, Alunului nr.13
HOLLAND RECRITMENT Piteşti, str.Carpenului, nr.9, corp C2 la etaj, camera 2
EDY MEGA TOURISTIK Piteşti, str. HCC, nr.13, bl.B18, sc.C,et.1,ap.8
SVD BIO-CLEAN JUICES SRL-D Curtea de Argeş, str. Unirii, bl.Z8,sc.A,ap.15
GATM LABOR OFFICE SRL, Botosani

Par multe, dar ce-am pus pan-acum, nu-s nici sfertul, asa ca mare grija.
Mai puneti si voi daca stiti.

Edited by Calinnnnnn, 14 February 2019 - 01:33.


#42
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Nu mai bine deșteptăm populația ?

Ca să nu postezi aici trilioane de firme.
Sigur metoda lor e luatul banilor înainte.
Ceea ce reprezintă țeapă 99 %.

Deci dacă vrei să te angajezi, ești necalificat, și brusc afli că te poți duce dansator exotic/bucătar/ pe vapoare de croazieră sau aiurea, vei avea vreo 5000 de euro pe lună, cazare și masă asigurată, DAR te costă dosarul 5 milioane / 10 milioane, etc. NU TE DUCE.
E ȚEAPĂ.

#43
GonzZo

GonzZo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 19.08.2006
Asta tot tu esti Calin ? ce  tare teai pus cu gura pe ei  :)
https://www.olx.ro/o...html#bcf4223f10

#44
Calinnnnnn

Calinnnnnn

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 11.02.2019

 waterman, on 14 februarie 2019 - 08:43, said:

Nu mai bine deșteptăm populația ?

Ca să nu postezi aici trilioane de firme.
Sigur metoda lor e luatul banilor înainte.
Ceea ce reprezintă țeapă 99 %.

Deci dacă vrei să te angajezi, ești necalificat, și brusc afli că te poți duce dansator exotic/bucătar/ pe vapoare de croazieră sau aiurea, vei avea vreo 5000 de euro pe lună, cazare și masă asigurată, DAR te costă dosarul 5 milioane / 10 milioane, etc. NU TE DUCE.
E ȚEAPĂ.
tu ai zis foarte bine, eu am postat doar pentru ca am observat cat de inconstienta e lumea

 GonzZo, on 14 februarie 2019 - 10:55, said:

Asta tot tu esti Calin ? ce  tare teai pus cu gura pe ei  Posted Image
https://www.olx.ro/o...html#bcf4223f10
cat sa-nteleaga

Edited by Calinnnnnn, 14 February 2019 - 13:32.


#45
GonzZo

GonzZo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 19.08.2006

 GonzZo, on 14 februarie 2019 - 10:55, said:

Asta tot tu esti Calin ? ce  tare teai pus cu gura pe ei  Posted Image
https://www.olx.ro/o...html#bcf4223f10
Totusi  sunt curios cum ai ajus tu la a adauga o firma in lista. Totul ce este scris povestit pe internet  este subiectiv  dau un  exemplu simplu: silver hand  din cate stiu este o firma cu state vechi si seriosa.
Se stie deja ca suficienti terchea berchea  sau puturosi cu tupeu neaos  fara nici o calificare/experienta notabila aplica ,mint doar ca se va lipi si de ei ceva citez " m-am intors cu 500 euro,sunt multumit ca doar in 2 sapt am ridicat un singur zid de 3 m Posted Image " Firmele  implicate devin automat tepari  pt ca smecherii ce se plimba in Europa pe gratis ca oricum nu au ce face acasa .cunoatem toti cel putin o persoana care se crede mai bun si mai profesionist decat este.Iar romanasii saraci lipiti cu duhul si cu mintea  avand  o casa de chripici  a lui taataia mare ... umple golul de cunostinte cu vrajeala si tupeu :/ .

Intreb si eu pt ca lista e lunga si discutabila  Posted Image caut si eu ca si tine o relocare si ma sperie cum toti marlitoii striga teapa cand nu le iese susta.

Edited by GonzZo, 14 February 2019 - 16:43.


#46
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,015
  • Înscris: 09.12.2015

 waterman, on 14 februarie 2019 - 08:43, said:

Nu mai bine deșteptăm populația ? Ca să nu postezi aici trilioane de firme. Sigur metoda lor e luatul banilor înainte. Ceea ce reprezintă țeapă 99 %.
Deci dacă vrei să te angajezi, ești necalificat, și brusc afli că te poți duce dansator exotic/bucătar/ pe vapoare de croazieră sau aiurea, vei avea vreo 5000 de euro pe lună, cazare și masă asigurată, DAR te costă dosarul 5 milioane / 10 milioane, etc. NU TE DUCE.
E ȚEAPĂ.
Posted Image Asta-i tara Posted Image, astia sunt locuitorii ei: Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4INHfHqUOnA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

 GonzZo, on 14 februarie 2019 - 10:55, said:

Posted Image Nota + 10 , pentru remarca referitoare la ''onestitatea'' inițiatorului!
O fi si el vreun ''jmekeras'' (''fo-fo-foarteee ha-ha-haaar-nic'' însă de fapt bun la nimic) sau poate e chiar implicat in ''geambășeala'''/intermedierea la negru Posted Image a unor iluzorii locuri de munca,
nu uita : ''țâ-gha-nîii ie mulți pi-ici-ișa, în mioriticland'' ...

Edited by TheStarkestTruthMatters, 14 February 2019 - 17:01.


#47
Calinnnnnn

Calinnnnnn

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 11.02.2019

 GonzZo, on 14 februarie 2019 - 16:42, said:

Totusi  sunt curios cum ai ajus tu la a adauga o firma in lista. Totul ce este scris povestit pe internet  este subiectiv  dau un  exemplu simplu: silver hand  din cate stiu este o firma cu state vechi si seriosa.
Se stie deja ca suficienti terchea berchea  sau puturosi cu tupeu neaos  fara nici o calificare/experienta notabila aplica ,mint doar ca se va lipi si de ei ceva citez " m-am intors cu 500 euro,sunt multumit ca doar in 2 sapt am ridicat un singur zid de 3 m Posted Image " Firmele  implicate devin automat tepari  pt ca smecherii ce se plimba in Europa pe gratis ca oricum nu au ce face acasa .cunoatem toti cel putin o persoana care se crede mai bun si mai profesionist decat este.Iar romanasii saraci lipiti cu duhul si cu mintea  avand  o casa de chripici  a lui taataia mare ... umple golul de cunostinte cu vrajeala si tupeu :/ .

Intreb si eu pt ca lista e lunga si discutabila  Posted Image caut si eu ca si tine o relocare si ma sperie cum toti marlitoii striga teapa cand nu le iese susta.
Eu pana acum, sincer iti zic, n-am auzit de oameni care pleaca in strainatate ca sa castige bani, fentand angajatorul strain; singurii care seamana cu ce-ai zis tu sunt romanii plecati la furat, care urla imediat ce-i prinde politia.
In ceea ce priveste firmele, normal ca n-am nicio dovada. Politia s-a dus si a amendat firmele astea, deci le stii smecheriile, dar nici eu n-au dovezi, simplul fapt pentru care multe activeaza de multi ani; work consulting beservice srl ca exemplu, apare pe site-ul ITM ca si acreditata, apare si ca amendata, deci asta ce-nseamna?
Tu imi zici intr-o tara ca Romania, o aberatie, sa-ti demonstrez ca hotul exista, in tara in care hotul iese nevinovat si cu putin noroc il baga si pe pagubit la puscarie.
Informatiile le am din surse, n-am acte. Oamenii pagubiti vrei sa-ti aduca chitanta ca sa le dai o sansa, iar apoi daca-ti demonstreaza sa-i faci si prosti?
Apropo si de plimbarile in Europa, cand gasesti o firma care-ti plateste biletul sa te duci la munca, scrie aici ca sa merg si eu sa ma plimb asa cum zici tu. Daca tot vrei s-o dai in conspiratii, zi si despre angajatii firmelor care umbla pe formuri si fac comentarii bune la intrebari legate firmele lor de recrutare (si-ti zic eu, nu e conspiratie).
Mersi de parerea ta, dar te asigur ca am vrut sa-i informez pe oameni in legatura cu fenomenul, numele firmelor e prea putin important, el se schimba saptamanal. Eu ca exemplu, atunci cand m-am apucat sa-mi caut loc de munca sa plec afara, ma gandeam c-or fi cativa care poate vor incerca sa ma fraiereasca, dar nu ca au contracte in care imi scriu toate mizeriile, perfect legale. Mai adaug ca legile sunt infecte, citisem undeva pe ITM, ca firmele au voie sa ia comisioane de la oameni, doar daca nu iau si de la angajator, desi au lege data 156/2000 ca n-au voie sa perceapa. Se stie ca asta este principalul tertip prin care firmele dau teapa, pretextul de comisioane si alte prostii. Te-ntreb, daca cineva nu are cunostinta si experienta ca cerutul de comision e teapa 100%, si citeste prostiile si aberatiile din legi, cum ti-am dat exemplu mai inainte, legi care se neaga una pe alta, el ce face, nu se duce la firma aia si da bani pentru ca legea ii zice ca asa e bine? Ca idee, pun o intrebare la care ITM-ul sunt sigur ca-mi va spune ca n-are competente pentru a-mi raspunde la aceasta intrebare. Intrebarea e, cum stie un om ca firma aia ia comision de la el sau de la angajator, avand in vedere transparenta mizerabila de care dau dovada firmele astea? Sper c-ati inteles ceva din ce am scris, voiam s-atrag atentia ca daca se uita oamenii in gura institutiilor, care mimeaza mersul la munca, o sa-si ia teapa toata lumea in ultimul hal. Asta a fost motivul pentru care am postat si am repetat si rasrepetat de 1000 de ori informatii, puncte de vedere, mesaje, firme, moduri de teapa, etc, pentru ca de altundeva n-au cum sa afle. Ar fi multe de spus, dar n-are rost, sper ca m-am facut inteles.

#48
Calinnnnnn

Calinnnnnn

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 11.02.2019

 Calinnnnnn, on 14 februarie 2019 - 18:17, said:

Eu pana acum, sincer iti zic, n-am auzit de oameni care pleaca in strainatate ca sa castige bani, fentand angajatorul strain; singurii care seamana cu ce-ai zis tu sunt romanii plecati la furat, care urla imediat ce-i prinde politia.
In ceea ce priveste firmele, normal ca n-am nicio dovada. Politia s-a dus si a amendat firmele astea, deci le stii smecheriile, dar nici eu n-au dovezi, simplul fapt pentru care multe activeaza de multi ani; work consulting beservice srl ca exemplu, apare pe site-ul ITM ca si acreditata, apare si ca amendata, deci asta ce-nseamna?
Tu imi zici intr-o tara ca Romania, o aberatie, si-mi ceri sa-ti demonstrez ca hotul exista, in tara in care hotul iese nevinovat si cu putin noroc il baga si pe pagubit la puscarie.
Informatiile le am din surse, n-am dovezi. Oamenii pagubiti vrei sa-ti aduca chitanta ca sa le dai o sansa, iar apoi daca-ti demonstreaza sa-i faci si prosti c-au luat teapa?
Apropo si de plimbarile in Europa, cand gasesti o firma care-ti plateste biletul sa te duci la munca, scrie aici ca sa merg si eu sa ma plimb asa cum zici tu. Daca tot vrei s-o dai in conspiratii, zi si despre angajatii firmelor care intra pe formuri si fac comentarii bune la intrebari legate de firmele lor de recrutare (si-ti zic eu, nu e conspiratie).
Mersi de parerea ta, dar te asigur ca am vrut sa-i informez pe oameni in legatura cu fenomenul, iar numele firmelor e prea putin important, el se schimba saptamanal. Eu ca exemplu, atunci cand m-am apucat sa-mi caut loc de munca sa plec in afara, ma gandeam c-or fi cativa care poate vor incerca sa ma fraiereasca, dar nu ca au contracte in care imi scriu toate mizeriile, acestea fiind perfect legale. Mai adaug ca legile sunt infecte, citisem undeva pe ITM, ca firmele au voie sa ia comisioane de la oameni, doar daca nu iau comision side la angajator si de la angajat, desi legea 156/2000 spune ca n-au voie sa perceapa. Se stie ca asta este principalul tertip prin care firmele dau teapa, pretextul de comisioane si alte prostii. Te-ntreb, daca cineva nu are cunostinta si experienta sa-si dea seama ca cerutul de comision e teapa 100%, si citeste prostiile si aberatiile din legi, cum ti-am dat exemplu mai inainte, legi care se neaga una pe alta, el ce face? nu se duce la firma aia si da bani pentru ca legea ii zice ca asa e bine? Ca idee, pun o intrebare la care ITM-ul sunt sigur ca-mi va spune ca n-are competente pentru a-mi raspunde la aceasta intrebare. Intrebarea e, cum stie un om ca firma aia ia comision de la el sau de la angajator, avand in vedere transparenta mizerabila de care dau dovada firmele astea? Sper c-ati inteles ceva din ce am scris, voiam s-atrag atentia ca daca se uita oamenii in gura institutiilor, care mimeaza mersul la munca, o sa-ti dea teapa toata lumea in ultimul hal. Asta a fost motivul pentru care am postat si am repetat si rasrepetat de 1000 de ori informatii, puncte de vedere, mesaje, firme, moduri de teapa, etc, pentru ca oamenilor nu le spune nimeni despre aspectele astea. Ar fi multe de spus, dar n-are rost, sper ca m-am facut inteles.


#49
Calinnnnnn

Calinnnnnn

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 11.02.2019
Atentie la anunturile cu fabrici de ciocolata, biscuiti, cosmetice, cd-uri si nu numai. Suntem in 2019, acestea sunt sistematizate si n-au nevoie de oameni pentru productie. Pozele pe care vi le dau drept momeala, sunt de acum 20 de ani minim.

Edited by Calinnnnnn, 15 February 2019 - 02:31.


#50
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015
Deci silverhand e și ea printre tepari?

Edited by redbotos, 15 February 2019 - 13:11.


#51
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015
Pt că am primit un SMS de la ei .
M-am uitat pe siteul lor și am văzut că sunt înregistrați la ITM.
Cum îmi dau seama daca e țeapă?
La ce să mă aștept ?

#52
Calinnnnnn

Calinnnnnn

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 11.02.2019

 redbotos, on 15 februarie 2019 - 13:11, said:

Deci silverhand e și ea printre tepari?
Nu pare, dar da.

 redbotos, on 15 februarie 2019 - 13:30, said:

Pt că am primit un SMS de la ei .
M-am uitat pe siteul lor și am văzut că sunt ĂŽnregistrați la ITM.
Cum ĂŽmi dau seama daca e țeapă?
La ce să mă aștept ?
Exemplu: beservice consulting srl care-a dat teapa multor oameni, este acreditata de itm, desi a fost amendata de nenumarate ori. Pe scurt pentru intrebarea ta, nu-ti poti da seama, dar iti dau doar sfatul care-o sa te linisteasca: cel putin 99% din ce gasesti e teapa.
Tu poti suna la ITM doar ca sa-ti dea niste sfaturi, dar nu te poti baza pe acreditarile lor. Si cele acreditate si cele neacreditate sunt la fel din ce-am vazut, doar niste tepare.
La ce sa te astepti? De fiecare data sa te astepti la teapa, iar ca sa n-ajungi chiar s-o iei, fii atent daca-ti cer bani, daca te cheama 700 de km(pt ca te cheama sa le dai bani), la mizeriile lor de contracte, etc. Nu e greu sa-ti dai seama, doar sa fii atent. Sa te gandesti ca-n germania nu poti ajunge de pe azi pe maine semnand niste constracte si platindu-le tot felul de mizerii fictive. Fii atent, sunt tepe la orice colt.

De fapt, cum a zis si-un coleg mai sus, poti sa-ti dai seama ca-i teapa daca-ti cer bani, nicio firma serioasa nu cere viitorului angajat de astea.

Daca mai vrei informatii acceseaza link-urile si textele din postare si-ai sa le gasesti pe toate.

Edited by Calinnnnnn, 15 February 2019 - 14:11.


#53
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015
Am rezolvat , cere limba germana și eu nu am așa ceva.
Dar din discuția cu domnișoara , părea să tragă de mine că poate ne înțelegem.
Da că spunea, ne pare rău dar nu se poate, înțelegeam , dar am mai vorbit câteva minute.


#54
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,061
  • Înscris: 30.11.2017
Încerca să tragă de tine, vezi doamne mai dă o ţeapă, mai prinde o victimă, doar e interesul lor.
Gherţoii ăştia şiau instalat concubinele prostituate aduse de la produs la telefon să răspundă.
Ar fi culmea să suni la o firmă de acest tip şi să dai de un gherţoi răguşit şi analfabet, ar inspira încredere zero evident.

Diicot ce dracu păzeşte? cică e supărat că Dragnea le-a mai tăiat din fonduri, eu le tăiam şi dădeam fonduri după eficienţă, după nr de ţepari şi infractori prinşi.

Să ai 10 000 adică zece mii de frme ţepare, şi încă vreo 20 000 de ţepari şi să ai eficienţă zero în prinderea şi distrugerea lor este ineficienţă, chiar dispreţ faţă de banii publici şi cetăţeni.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate