Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Custodia copilului, cum?

- - - - -
  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#91
zNick

zNick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 29.07.2018
Vreau sa il am aproape in acesti ani pe cel mic , ca dupa cand va creste credeti ca va mai vrea sa stea cu mine sau cu maica-sa?Cu siguranta va dori sa fie independent, sa aiba locuinta lui , sa faca ce vrea.Eu ii voi respecta aceasta decizie si ii voi asigura tot ce ii trebuie.

#92
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Posttioopedi, on 11 februarie 2019 - 18:46, said:

@ althea. Nu-i singurul cuplu, dar e pacat, exista o situatie materiala mult mai buna decat in celelalte cazuri
Așa e, dar măcar că nu se risipesc în scandaluri și reproșuri. Poate în timp vor depăși momentul.


Inițiator, să spui dacă vrei să închizi topicul.

#93
zNick

zNick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 29.07.2018
Nu vreau sa ma schimb ca cineva sa ma iubească, dacă ma iubește cineva sa ma iubească asa cum sunt.Din moment ce m-a înșelat e 99% sigur ca o va face din nou, singurul lucru pe care mi-l doresc eu acum de la ea este sa îl iubească pe copilul meu și sa nu îl neglijeze.De împăcat cu ea nici nu vine vorba, acum sper sa avem o relație de prietenie și sa ne înțelegem în ceea ce îl privește pe cel mic, în rest nu ma mai absolut deloc.

#94
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,731
  • Înscris: 01.12.2018
Te iubeste asa cum esti, nu vrea sa te schimbe.
Dar, afacerile, grijile, varsta, rutina zilnica, etc., te-au inrait.
Uita-te bine la limbajul si la cum reactionezi de fiecare data cand cineva nu face fix cum vreitu.
Iar treaba cu infidelitatea, nu ai inca datele care sa o confirme.
Ai doar o dsicutie cu ea, cea care s-a aratat perfect lucida, care a consimtit inclusiv sa paraseasca confortul casei, care nu te-a contrazis nici o secunda.
Un pshiholog, putina rabdare, daca-i nevoie si ceva medicatie.
Inca nu-i totul pierdut.
Fii domn, poate, poate , te reprimeste in patul ei.

#95
zNick

zNick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 29.07.2018
Chestia e ca nu vreau s ma reprimeasca în patul ei, dacă nu era copilul la mijloc o terminam de mult cu ea, o zburam de mult.

#96
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 29.01.2016

View Posttioopedi, on 11 februarie 2019 - 18:46, said:

da, e o solutie civilizata.
Pare ca ea este mai calculata decat tine.
Tu voiai neaparat sa folosesti ventilatorul, sa-ti impui punctul de vedere, sa scrie in hotararea de divort ca-i curva si nendemanatica, etc.
In acest moment inca nu-i totul pierdut, incearca sa te schimbi.
Cine stie, cu putin noroc, poate te primeste inapoi in patul ei.

@ althea. Nu-i singurul cuplu, dar e pacat, exista o situatie materiala mult mai buna decat in celelalte cazuri
E o solutie f buna.Problema e ca la un moment dat, probabil, vor mai rabufni si isi vor reprosa vrute si nevrute. Ar fi bine sa nu fie copilul de fata. In rest, da, e solutia cea mai buna ca cel mic sa ii aiba pe amandoi in aceeasi casa, nu sa isi faca bagajele o data pe saptamana si sa se mute dintr-o parte in alta. Plus ca, in acea casa, are locurile lui, familiare.
Cat despre ce am bold-uit, nu prea inteleg cum vine asta. Zici ca el e cel care a dat cu boii de gard. Nu zic ca nu are nicio vina, sunt convins ca au fost ceva motive la mijloc care au condus in timp la o racire intre ei si apoi a rezultat ce a rezultat. Dar, daca el nu a inselat-o, cel putin din ce stie ea, sau poate chiar pe bune (si, in acest caz, jos palaria), atunci, el e cel care poate, repet, poate, se va gandi daca o va reprimi la el in pat, nu invers. El stie mai bine ce ii leaga si ce sanse sunt. Asta, bineinteles si daca ea isi va juca cartea bine si va reveni cu picioarele pe pamant.
@zNick : Bai za uei, de cat timp dureaza "distractia" sotiei ? Corespunde cu ceva momente mai delicate, greutati, certuri, ceva ? Sunt doar curios la ce ar trebui sa fim si noi ceilalti atenti. Pentru ca oricand se poate intampla oricui.

Edited by Magicwisewolf, 11 February 2019 - 21:26.


#97
zNick

zNick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 29.07.2018

View PostMagicwisewolf, on 11 februarie 2019 - 21:25, said:


E o solutie f buna.Problema e ca la un moment dat, probabil, vor mai rabufni si isi vor reprosa vrute si nevrute. Ar fi bine sa nu fie copilul de fata. In rest, da, e solutia cea mai buna ca cel mic sa ii aiba pe amandoi in aceeasi casa, nu sa isi faca bagajele o data pe saptamana si sa se mute dintr-o parte in alta. Plus ca, in acea casa, are locurile lui, familiare.
Cat despre ce am bold-uit, nu prea inteleg cum vine asta. Zici ca el e cel care a dat cu boii de gard. Nu zic ca nu are nicio vina, sunt convins ca au fost ceva motive la mijloc care au condus in timp la o racire intre ei si apoi a rezultat ce a rezultat. Dar, daca el nu a inselat-o, cel putin din ce stie ea, sau poate chiar pe bune (si, in acest caz, jos palaria), atunci, el e cel care poate, repet, poate, se va gandi daca o va reprimi la el in pat, nu invers. El stie mai bine ce ii leaga si ce sanse sunt. Asta, bineinteles si daca ea isi va juca cartea bine si va reveni cu picioarele pe pamant.
@zNick : Bai za uei, de cat timp dureaza "distractia" sotiei ? Corespunde cu ceva momente mai delicate, greutati, certuri, ceva ? Sunt doar curios la ce ar trebui sa fim si noi ceilalti atenti. Pentru ca oricand se poate intampla oricui.
Distracția a început de când am făcut angajări în firma(vreo 15 angajati) acum 2 ani, tipul cu care se distra lucra în același sediu cu ea(firma are doua locuri în care se desfășoară activitatea) la aceleași departament, contabilitate, ea ușor, ușor întârzia de la servici (nu ii impuneam sa meargă zilnic la lucru sau sa muncească pe rupte), ușor, ușor nu prea mai avea timp sau chef să ne mai "distram" și noi, ușor devenea mai rece, avea nervi tot timpul (cei drept și eu eram nervos din cauza unor probleme la firma).

#98
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 29.01.2016
Am inteles. Tine de ceva timp, atunci, posibil de peste 1 an ?
Sincer, imi pare rau pentru situatia ta, dar, asta e, trebuie sa mergi mai departe. Dragoste cu forta nu merge. Din pacate, nu toate cuplurile sunt facute sa QFort (sa reziste! sa reziste! sa reziste!)
Oricum, si daca nu va mai fi nimic intre voi, mai bine trageti linie acum decat sa traiti in minciuna si iluzie mai multi ani.
Nu stiu ce varsta ai, dar, banuiesc ca sub 40, ceea ce e ok, pentru ca, inca iti poti reface viata alaturi de altcineva.
Acum, fii sincer, ca oricum esti sub un nume de user, tu ai avut alta relatie paralela/aventura/aventuri, de cand esti cu ea ? Intentia nu este sa te judec, nu ma intelege gresit, vreau doar sa imi dau seama daca e 1 la 1 si ea stie sau simte asta si ati putea lua totul de la zero, fiind chit, oarecum.

Edited by Magicwisewolf, 11 February 2019 - 22:44.


#99
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,731
  • Înscris: 01.12.2018
Noroc in viata!

#100
zNick

zNick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 29.07.2018

View PostMagicwisewolf, on 11 februarie 2019 - 22:39, said:

Am inteles. Tine de ceva timp, atunci, posibil de peste 1 an ?
Sincer, imi pare rau pentru situatia ta, dar, asta e, trebuie sa mergi mai departe. Dragoste cu forta nu merge. Din pacate, nu toate cuplurile sunt facute sa QFort (sa reziste! sa reziste! sa reziste!)
Oricum, si daca nu va mai fi nimic intre voi, mai bine trageti linie acum decat sa traiti in minciuna si iluzie mai multi ani.
Nu stiu ce varsta ai, dar, banuiesc ca sub 40, ceea ce e ok, pentru ca, inca iti poti reface viata alaturi de altcineva.
Acum, fii sincer, ca oricum esti sub un nume de user, tu ai avut alta relatie paralela/aventura/aventuri, de cand esti cu ea ? Intentia nu este sa te judec, nu ma intelege gresit, vreau doar sa imi dau seama daca e 1 la 1 si ea stie sau simte asta si ati putea lua totul de la zero, fiind chit, oarecum.
Nu, eu nu am înșelat-o, chiar din contra, o iubeam nespus.De aceea eu munceam mult, pentru a nu le lipsi nimic, pentru a avea tot ce își doresc, sa le fac toate poftele, iar asta e răsplată din partea ei. Aventura cu acel tip durează de mai mult timp, căci am aflat ca el a fost angajat și a primit prime la insistentele ei.

#101
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 29.01.2016

View PostzNick, on 12 februarie 2019 - 08:21, said:

Nu, eu nu am înșelat-o, chiar din contra, o iubeam nespus.De aceea eu munceam mult, pentru a nu le lipsi nimic, pentru a avea tot ce își doresc, sa le fac toate poftele, iar asta e răsplată din partea ei. Aventura cu acel tip durează de mai mult timp, căci am aflat ca el a fost angajat și a primit prime la insistentele ei.
Am inteles. E clara situatia. Deci, e adus de ea...
Acum, ca nici nu ai inselat-o, nu prea avea motive si scuze sa faca asta si e cu atat mai naspa. Daca o inselai si iti neglijai familia, mai intelegeam si poate ar fi fost indreptatita.
Imi pare rau pentru suferinta ta, cu atat mai mult cu cat inteleg ca te-ai zbatut pentru familie si, mai ales, daca spui ca ai avut grija si sa nu lipseasca nimic, e clar ca ai facut tot ce trebuie sa faca un sot si un tata (cel putin, din acest punct de vedere).
Dar, de discutat cu ea despre asta, sa afli care a fost momentul si ce a impins-o la asta, ai facut acest lucru ? Macar sa fie sincera si sa iti spuna concret unde ai gresit, sa stii sa nu repeti cu alta, pe viitor, greseala (daca exista in realitate o greseala sau mai multe, nu de alta, dar sunt unele de pun problema de zici ca ele nu au gresit cu nimic si barbatul e singurul vinovat pt tot).

Edited by Magicwisewolf, 12 February 2019 - 11:31.


#102
hexis

hexis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 19.05.2009
citesc si ma minunez.Mult noroc cu somnul noaptea in pat singur.Tine minte ca incepi sa iti ignori bunul simt si te indoiesti de tine.Asta nu e bine deloc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate