Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Socializare dupa 30 de ani?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#1
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Ba nene inainte era internetul, era forumul, erau colegi de liceu, erau alte astea, acum ma uit ca este Sambata seara si trecand peste partea ca sunt bolnav, ba, nu prea mai ai ce face, majoritatea stau in casa.

Asa ca ce socializare poti face peste 30 de ani? Sunt cluburi ceva de paintball, aventuri in natura etc...?

#2
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,811
  • Înscris: 14.10.2008
Peste 30 de ani ca varsta sau dupa ce mai trec 30 de ani de acum incolo?

#3
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Dupa 30 de ani ca varsta, nu stiu daca vreau sa stiu ce o sa fie peste 30 de ani.

#4
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Poti face ce doresti tu, daca ai prieteni poti iesi cu ei, va puteti vizita, puteti iesi la plimbare cu masinile, in natura, oriunde... bani sa ai. Eu unul prefer sa fiu linistit sa nu ma ... nimeni la cap, sunt ca un batran inca de tanar, nici nu vreau sa stiu ce morocanos o sa fiu la batranete pe aia tineri... Posted Image Posted Image
Cat functioneaza cucu, nu rata nimic... la 55 ani o sa-ti para rau. Posted Image  Te poti baga pe vrajit femei online si sa iesi cu ele dupa, insa cand vb cu multe e foarte stresant, o sa ai zeci de mesaje, o sa iti tot ceara parerea cum sa se imbrace, de imi vine sa le strang de gat si ma prefac interesat ... Posted Image

#5
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Cred ca ma simt eu putin cam singur, dar la fel ca si mine si majoritatea cunostintelor mele sunt singure in fata unui ecran.

#6
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,127
  • Înscris: 10.07.2013
Poti sa mergi in vizita la prieteni, sa te distrezi in cluburi, la pacanele sau sa stai confortabil acasa si sa postezi pe Forumul Softpedia. Posted Image

#7
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Vezi ce interese ai si asa poti gasi grupuri in care sa socializezi.

Spre exemplu eu am in oras un magazin sport care organizeaza urcari pe munti, si se aduna destul de multa lume care in mod normal n-ar avea cum interactiona.

Prin Facebook.

#8
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010
Prea multa socializare strica, mai bine stai acasa, un serial bun, un pahar de cola, un chips, si gata, linistea e cea mai buna.

#9
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
xmanyacs77
Notat doar ca imi vine sa zic ca is cam batran pentru cluburi.

Mizu'
Te plictisesti de viata obisnuita, cred ca daia se strang sa mearga pe munte.

#10
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Exista.  Ce fel de persoana esti?  Extrovertita sau introvert.? Ai umor? Poti discuta despre aproape orice ,fara pretentii de mathematician,critic de arta,astronom.? Si fara sa fii categoric,predispus contrelor? Optimist,pesimist sau realist?  Hobbyuri ai?  Pleci de la colegii/colegele de munca,prietenii din copilarie,liceu,facu.

#11
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007
Prietene la 30 ani ocupatia principala e sa realizezi ceva in viata si asta rapid pina la 45. Daca nu faci pina la 45  ai pierdut trenul

#12
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 Argent, on 09 februarie 2019 - 19:36, said:

Mizu'
Te plictisesti de viata obisnuita, cred ca daia se strang sa mearga pe munte.

De ai stii ce bine stau in seara asta in pat, cu 2 perne la spate si cu laptopul in brate... Posted Image Dar ideea e ca am ce sa fac si cu cine sa socializez online, doar pe maine o sa ies fizic. Posted Image

#13
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017

 MikeSpike, on 09 februarie 2019 - 19:40, said:

Exista.  Ce fel de persoana esti?  Extrovertita sau introvert.? Ai umor? Poti discuta despre aproape orice ,fara pretentii de mathematician,critic de arta,astronom.? Si fara sa fii categoric,predispus contrelor? Optimist,pesimist sau realist?  Hobbyuri ai?  Pleci de la colegii/colegele de munca,prietenii din copilarie,liceu,facu.
Trebuie sa imi fac un hobby.

 ciine, on 09 februarie 2019 - 19:41, said:

Prietene la 30 ani ocupatia principala e sa realizezi ceva in viata si asta rapid pina la 45. Daca nu faci pina la 45  ai pierdut trenul
Tot asa trece viata si cu realizat ceva si fara realizat ceva.

 TruculMagic, on 09 februarie 2019 - 19:41, said:

De ai stii ce bine stau in seara asta in pat, cu 2 perne la spate si cu laptopul in brate... Posted Image Dar ideea e ca am ce sa fac si cu cine sa socializez online, doar pe maine o sa ies fizic. Posted Image
O sa ma invat sa ma duc la parc, socializare etc...

#14
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

 Argent, on 09 februarie 2019 - 19:43, said:

Tot asa trece viata si cu realizat ceva si fara realizat ceva.
Nu te intreaba viata  cum sa treaca pe linga tine , ideea e sa nu umbresti pamantul de pomanaPosted Image  si de obicei ai o revelatie pe la 45 aniPosted Image  exact dupa ce ai pierdut trenul

Edited by ciine, 09 February 2019 - 19:48.


#15
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012

 TruculMagic, on 09 februarie 2019 - 19:25, said:

Poti face ce doresti tu, daca ai prieteni poti iesi cu ei, va puteti vizita, puteti iesi la plimbare cu masinile, in natura, oriunde... bani sa ai. Eu unul prefer sa fiu linistit sa nu ma ... nimeni la cap, sunt ca un batran inca de tanar, nici nu vreau sa stiu ce morocanos o sa fiu la batranete pe aia tineri... Posted Image Posted Image
Cat functioneaza cucu, nu rata nimic... la 55 ani o sa-ti para rau. Posted Image  Te poti baga pe vrajit femei online si sa iesi cu ele dupa, insa cand vb cu multe e foarte stresant, o sa ai zeci de mesaje, o sa iti tot ceara parerea cum sa se imbrace, de imi vine sa le strang de gat si ma prefac interesat ... Posted Image
Cucu a ajuns sa functioneze si cu chimicale. Dai de te saturi ! S-au dus vremurile de trista amintire :D .

#16
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Da... , ca nu socializezi nimic asa. Ca in parc iesi singur si stai si te uiti lung dupa altii, ca nu te apuci de nebun sa strigi dupa cate o persoana... ba hai sa socializam. Posted Image
Incepe in mediul online, si incepe neaparat de la tine sa faci schimbare, vezi sa nu fi ca aia inapoiati ... fa-ti o freaza care sa iti stea bine (e 15lei in general)... niste haine casual... gasesti la mall la h&m, si multe magazine ieftine , ca sa te imbraci cu gust nu iti trebuie haine de mii de euro pe tine, iar apoi iti rearanjezi viata de pe facebook si incepi cu niste cereri de prietenie la gagici, mai te inveti cum sa le abordezi de pe la altii, mai citesti tutoriale daca nu te descurci, etc etc Posted Image

 Fjell, on 09 februarie 2019 - 19:53, said:

Cucu a ajuns sa functioneze si cu chimicale. Dai de te saturi ! S-au dus vremurile de trista amintire Posted Image .

Sigur... stiu un nene trecut de 60... care a paralizat din cauza aceasta. Acuma sotia lui il sterge ca el e invalid la pat din cauza pastilelor care i-au accelerat totul prin el de i s-a spart ceva vena la cap de a ajuns leguma. Posted Image Posted Image

Ah, legat de facebook... sa nu cumva sa distribui tampenii si sa iti dai singur like, ca deja ai pierdut 90% dintre femeile care puteau sa iti accepte cererea de prietenie sau sa iti raspunda. Vorbeste cu cineva mai tanar sa iti explice cum sta treaba , ce sa faci si ce sa nu faci. Posted Image Chiar daca esti pasionat de exemplu de cai... si iti place la nebunie o poza sau un clip, nu distribui, ca nu oricine are chef sa vada cai sa le place mult acest lucru :)

Edited by TruculMagic, 09 February 2019 - 20:01.


#17
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012

 Argent, on 09 februarie 2019 - 19:27, said:

Cred ca ma simt eu putin cam singur, dar la fel ca si mine si majoritatea cunostintelor mele sunt singure in fata unui ecran.

Pai mai dati drqacului ecranu.
Va dati telefoanele, va intalniti discutai la o bere ... si vedti daca aveti chef sa va mnai vedeti

#18
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017

 ciine, on 09 februarie 2019 - 19:46, said:

Nu te intreaba viata  cum sa treaca pe linga tine , ideea e sa nu umbresti pamantul de pomanaPosted Image  si de obicei ai o revelatie pe la 45 aniPosted Image  exact dupa ce ai pierdut trenul
O sa o numim revelatia de la 45 de ani.

 TruculMagic, on 09 februarie 2019 - 20:00, said:

Da... , ca nu socializezi nimic asa. Ca in parc iesi singur si stai si te uiti lung dupa altii, ca nu te apuci de nebun sa strigi dupa cate o persoana... ba hai sa socializam. Posted Image
Incepe in mediul online, si incepe neaparat de la tine sa faci schimbare, vezi sa nu fi ca aia inapoiati ... fa-ti o freaza care sa iti stea bine (e 15lei in general)... niste haine casual... gasesti la mall la h&m, si multe magazine ieftine , ca sa te imbraci cu gust nu iti trebuie haine de mii de euro pe tine, iar apoi iti rearanjezi viata de pe facebook si incepi cu niste cereri de prietenie la gagici, mai te inveti cum sa le abordezi de pe la altii, mai citesti tutoriale daca nu te descurci, etc etc Posted Image

O sa o facem si pe asta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate