Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

OnePlus 7/7Pro

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
2502 replies to this topic

#2395
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Îmi poate recomanda cineva pentru un Op7 simplu o folie de calitate buna ptr ecran și o husă? După mai mult de 1an și jumătate cele cu care a venit s-au uzat și necesită înlocuire. As dori ceva simplu, de calitate dar f subțiri sa nu adauge grosime fata de cele originale Op

#2396
softy2k

softy2k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 21.10.2003
La husă recomand cele făcute de NILLKIN

Găsești pe ebay la aproximativ 6 $ (transport inlcus)

#2397
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012

View Postatupi, on 06 decembrie 2020 - 23:45, said:

Îmi poate recomanda cineva pentru un Op7 simplu o folie de calitate buna ptr ecran și o husă? După mai mult de 1an și jumătate cele cu care a venit s-au uzat și necesită înlocuire. As dori ceva simplu, de calitate dar f subțiri sa nu adauge grosime fata de cele originale Op
Cum recomanda si colegul, de la NILLKIN. Mult mai buna decat cea cu care a venit telefonul. Eu am doua, am dat o comanda de pe aliexpress si dura foarte mult. Apoi am dat si de pe catmobile. Au ajuns amandoua in aceeasi zi Posted Image Asa ca am ramas cu una in plus. Nu este absolut nicio diferenta intre ele, au venit in acelasi ambalaj. Una nu am desfacut-o ca nu avea rost

Edited by opsy091, 09 December 2020 - 09:12.


#2398
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
@oosy091 poți să-mi lași un link cu produsul? Ptr display aveți o recomandare?

#2399
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
Vad ca pe site nu mai au la modelul oneplus 7 pro husa respectiva, dar iti trimit exemplu de la 7t pro. Bine, oricum se potriveste, are doar o gaura in plus pentru senzorul de pe spate

https://catmobile.ro...ld---black.html

Sau daca vrei iti trimit husa care o am eu in plus

#2400
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Am comandat un Nillkin de pe ebay intre timp. Multumesc ptr ajutor!

#2401
omrau

omrau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,917
  • Înscris: 06.10.2015
Dacă folosește cineva telegram acesta este un grup cu membri de pe Softpedia

t.me/joinchat/SfWnMiatth-zHyD-

#2402
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
Mai apare android 11? Parcă prin decembrie trebuia să apară.

#2403
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
Cei care sunt in programul beta au primit actualizare la android 11

#2404
softy2k

softy2k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 21.10.2003
Până la Android 11 a apărut un nou update, tot din seria 10.

Mai exact 10.0.11.GM21BA și are 131 MB

#2405
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005
Am instalat 11 Beta , a revenit fluiditatea specitica Op , singurul bug pe care il am e ca nu merge AOD in rest se misca wow

#2406
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012

View PostDoggfather, on 09 februarie 2021 - 10:00, said:

Am instalat 11 Beta , a revenit fluiditatea specitica Op , singurul bug pe care il am e ca nu merge AOD in rest se misca wow
Eu mai am cateva buguri. De exemplu la alarma, reusesc sa activez/dezactivez alarma abia dupa 4-5 apasari. Cand deschid camera din butonul de power de multe ori se blocheaza si trebuie sa sting si sa aprind ecranul.
La notificari, chiar daca citesc mesajele de pe messenger, whatsApp tot imi raman in bara ca si cum nu le-as fi citit.

#2407
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007

View Postxtremealex15, on 22 noiembrie 2020 - 13:53, said:

Eu folosesc Vowifi pentru că ăla îmi e necesar pentru semnal indoor. Se comportă bine doar că după fiecare update trebuiesc refăcute setările în PDC și încărcat profil de Vodafone India.

Cum va mai merge VoWifi? Pe Orange am impresia ca "pica", adica sta pe VoWifi, apoi iar il vad ca se deconecteaza (tre sa-l urmaresti), si are tentative de de reconectare 2-3 ori. Nu mereu, nu stiu ....
Pe iphone imi statea in casa conectat doar pe VoWifi.

De precizat ca doar le-am activat din LogKit (dupa ce am instalat update-ul ala de logkit pt 7/7 Pro), nu am facut setari cu PDC sau ceva avansat.

#2408
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
Da, deci e absolut execrabil cum merge pe VoWifi si pe VoLTE, chiar si pe orange despre care se zicea ca merge bine.

Poate sa-mi zica cineva ce profil folositi pe Orange?

Poate mai bine ramaneam pe iphone :)))) (unde totul chiar mergea brici, out of the box, aici tre sa-mi bat capul cu toate chestiile).

#2409
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 18.05.2010

View Postincreatul, on 08 martie 2021 - 16:29, said:



Cum va mai merge VoWifi? Pe Orange am impresia ca "pica", adica sta pe VoWifi, apoi iar il vad ca se deconecteaza (tre sa-l urmaresti), si are tentative de de reconectare 2-3 ori. Nu mereu, nu stiu ....
Pe iphone imi statea in casa conectat doar pe VoWifi.

De precizat ca doar le-am activat din LogKit (dupa ce am instalat update-ul ala de logkit pt 7/7 Pro), nu am facut setari cu PDC sau ceva avansat.

La mine nu mai merg artificiile în PDC de când cu android 11. Nu mai vede telefonul sau spune că nu știu ce nu e pregătit.
Foloseam profil de Vodafone India când mergea.
La tine cred că trebuie disable la oversea și încărcat unul de Orange (știu că e prin listă)

#2410
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
Mersi. Ziceau colegii mai in spate, ca tot cu Vodafone India le mergea si pe Orange (dar ca la unii ar fi fost ceva probleme la SMS, nu am inteles).

Ideea e ca pe orange merge, dar VoWiFi se deconecteaza, de multe ori cand stau pe youtube sau ceva, vad.
Nu stiu ce pana mea, cu iphone n-am patit niciodata. Nu gasesc tutorialul pt profile, si cu linkuri catre ce "scule" am nevoie. Era pe youtube ceva, dar nu mai gasesc.. as proba cu mai multe, daca as stii ca nu se mai deconecteaza.

LE: Din ce am vazut, problema e pe mai multe modele de Oneplus, inclusiv pe 8, asta cu deconectatul dupa ureche. Uneori se conecteaza la loc, alteori trebuie fortat.

Edited by increatul, 08 March 2021 - 23:40.


#2411
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Foloseste cineva Gcam si obtine fotografii mai bune decat cu aplicatia telefonului? Eu nu am reusit pana acum. Voi ce versiune folositi si cu ce fisier xml de config ati obtinut rezultate bune?

#2412
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012

View Postincreatul, on 08 martie 2021 - 23:39, said:

Mersi. Ziceau colegii mai in spate, ca tot cu Vodafone India le mergea si pe Orange (dar ca la unii ar fi fost ceva probleme la SMS, nu am inteles).

Ideea e ca pe orange merge, dar VoWiFi se deconecteaza, de multe ori cand stau pe youtube sau ceva, vad.
Nu stiu ce pana mea, cu iphone n-am patit niciodata. Nu gasesc tutorialul pt profile, si cu linkuri catre ce "scule" am nevoie. Era pe youtube ceva, dar nu mai gasesc.. as proba cu mai multe, daca as stii ca nu se mai deconecteaza.

LE: Din ce am vazut, problema e pe mai multe modele de Oneplus, inclusiv pe 8, asta cu deconectatul dupa ureche. Uneori se conecteaza la loc, alteori trebuie fortat.


E asa necesara apelarea asta VoWiFi? Adica pe oriunde merg am semnal cel putin 3g.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate