Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

Monese

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
1834 replies to this topic

#325
En3rgiz3r

En3rgiz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 14.02.2007
Nu pui punctele si merge. Eu nu am pus punct dupa nr si a mers. Am pus adresa la fel si la monede si la revolut (fara punct dupa nr.).

#326
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Confirm ca se dezactiveaza automat promotia PREMIUM deci se trece la planul START fara ca voi sa faceti ceva!
Foarte corecti oamenii!

#327
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Mi-au spus că dacă comand cardul negru de la premium cardul va putea fi folosit și după dezactivarea serviciului premium.Nu e condiționat sa ramai la planul premium ca sa poți să-l folosești.

Edited by andupustiu, 21 July 2019 - 00:24.


#328
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Eu nu mai comand nimic de la ei ca am deja doua carduri (albastru/UE si verde/UK)

#329
nmihaic

nmihaic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 30.06.2012
Să aveți grijă ca nu te lasa sa faci mai mult de 10 top up sau mai mult de 600 euro. Eu m-am lovit de asta în concediu:( noroc  a am făcut si soției, si noroc cu curve peste revolut.


#330
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Tot prin Curve am si eu - atat Revolut cat si Monese (+ alte 6)... la cate carduri am inrolate in Curve, asta de la Monese nu primeste oricum mai multe de 500 Euro lunar... intodeauna merg pe pricipiul ca sumele trebuiesc impartite, nu tinute intr-un singur loc!

Edited by rz, 21 July 2019 - 10:40.


#331
N4S

N4S

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 12.04.2008

View Postrz, on 21 iulie 2019 - 10:38, said:

...intodeauna merg pe pricipiul ca sumele trebuiesc impartite, nu tinute intr-un singur loc!

👍 big like pentru asta. multi nu inteleg asta, apoi se plang ca raman fara bani/ cu contul blocat.

#332
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
Cum fac top up fără comision în card Monese din cont de Euro (Raiffeisen România)?

#333
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

View Postmusicallro, on 25 iulie 2019 - 13:03, said:

Cum fac top up fără comision în card Monese din cont de Euro (Raiffeisen România)?

Monese, cont eu, add money, instant top-up.

#334
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Observ că noile planuri Monese sunt mult mai ok... taxa de 1 euro la retragerea din ATM a fost eliminată iar acum se pot face cumpărături de până la 2 mii euro în România fără conversie euro/lei!. Practic, folosești un card in euro la comercianti atât în România cât și în UE fara grija conversiilor!
Clienții cu planuri vechi pot face upgrade la planurile noi direct din aplicație!
După upgrade, veți așa:

Attached Files


Edited by rz, 18 August 2019 - 10:22.


#335
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018
Cardul atasat programului Start poate fi trimis prin posta spre o adresa non-EU?

#336
diva_hipsterova

diva_hipsterova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 05.12.2016
Cum adică fără conversie? La ce curs? BNR?

#337
alnick

alnick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 06.06.2006
La planul simplu se poate alege ca și cont principal cel de EU? Sau e de UK?

#338
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu am EU.

#339
alnick

alnick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 06.06.2006

View Postvik19, on 07 iulie 2019 - 14:49, said:

De când cu Orange Money am renunțat și la Phyre și la iCard, prea multe comisioane și limite.
Transilvania măcar este bancă, comisionul anual este 3 EUR, poți să depui euro la multimat, plata cu telefonul.
De obicei schimb în Revolut și îi trimit în Transilvania.

Ce comisioane sunt când pui banii în multat și când transferi din contul de revolut în cel de euro de la bt?

#340
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

View Postalnick, on 20 august 2019 - 21:45, said:

La planul simplu se poate alege ca și cont principal cel de EU? Sau e de UK?

Le ai pe ambele. Doar ca una din monede pare a fi preferata. Cum se alege ? Probabil depinde cum alegi sa te inscrii, daca te inscrii cu o invitatie care iti spune ca vei avea o suma de bani intr-o anumita moneda, atunci probabil acea moneda o vei avea preferata pusa de ei si daca ai card gratuit in invitatie, cardul in acea moneda va fi cel gratuit.

Sau poate e altfel, mai degraba e asa: m-au intrebat la ce voi folosi contul si am zis ca am nevoie de un cont de UK pentru x si y si atunci mie sumele si preturile imi apar in lire sterline, asa mi-au pus ei, iar cardul gratuit pe care mi l-au dat era in GBP. Dar conturi, ti le ofera pe ambele. Eu am facut rost si de cardul in Euro gratuit.
Ei o sa te intrebe intr-un videocall cam la ce il folosesti si tu atunci spune-le ce cont vrei principal.

Edited by AdiTwism, 20 August 2019 - 22:22.


#341
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daca ai EU , din Meniu selectezi Adauga Cont si selectezi din optiunile Cont Avios , Cont de Afaceri si UK- alegi UK si Ai cont pentru UK, e simplu!

#342
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
La planul Simple UK nu este cont de afaceri... este tot cont personal si tot free, asa cum este si UE diferenta fiind valuta contului (Lire, nu Euro)

Edited by rz, 22 August 2019 - 07:39.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate