Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Recomandare camere supraveghere cu ip

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
alin_b

alin_b

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 25.02.2012
Buna dimineata

Am nevoie de ajutorul dumneavoastra in achizitionarea a 4 camere de exterior plus nvr sau a unui kit complet, care o sa fie montat la o casa la tara. Ce-mi doresc de la camere/kit sunt urmatoarele:
Sa pot vizualiza pe telefon/laptop din orice locatue m-as afla
Sa bata undeva la 20 m fata de locul unde sunt amplasate
Sa poata inregistra pe laptop(care nu se afla in acea locatie) tot ceea ce se intampla
Nvr-ul sa suporte o cartela de telefon sau sa imi achizitionez un router cu cartela

In acea locatie semnalul la telefon nu este prea stralucit(vodafone). Saptamana viitoare voi face un test pe orange sa vad cum se misca.

Va Multumesc,
Alin

#2
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Eu am luat un kit de la PNI si sunt foarte multumit de el.Ia legatura cu userul @suport_PNI si iti va recomanda el ce sa iei.

#3
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Orice kit PNI sau Hikvision e bun, performantele camerelor sunt in functie de pret. Oricum tu vrei ceva de descurajare si urmarire ocazionala, asa ca un kit ieftin e suficient.

#4
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
sa inregistreze pe un calculator in alta locatie tot ce se intampla???

peste vodafone 3G cand semnalul nu este nici macar stralcit???

de ce mai cumperi NVR atunci?

#5
alin_b

alin_b

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 25.02.2012
Va multumesc de raspuns

George_eu25: o sa ii trimit un mesaj sa-i spun ce doresc

Spooky51: intradevar, ceva ocazional, care sa inregistreze in momentul detectarii de miscarii.

Oxigen1234: am spus de nvr pentru ca stiu ca e necesar la camere cu ip. Nu ma pricep deloc la acest domeniu. Daca am gresit cu ceva imi cer scuze.

Va multumesc,
O zi frumoasa.

Alin

Edited by eiffel, 23 January 2019 - 16:26.
Post dublat


#6
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
NVR-ul e necesar la camere cu IP doar daca vrei sa inregistrezi pe el.
Altfel face acelasi lucru ca un calculator cu softul de management al camerelor instalat - daca exista.

Problema e ca daca vrei net pe 3/4G o sa-l papi instant - camerele IP sunt in general HD sau chiar 4k - au nevoei de latime de banda mare ca sa ai calitate a imaginii.

#7
alin_b

alin_b

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 25.02.2012
Eiffel: eu nu vreau sa inregistrez in acea locatie deoarece acolo nu sta nimeni, iar in cazul in care intra cineva si fura hdd-ul...
Eu vreau sa pot vedea online ce se intampla in acea locatie ( casa batraneasca)si sa inregiatrez in bucuresti ce se intampla/sau sa inregistreze la detectia miscarii.
Legat de internet, semnalul la vodafone in podul casei e 3g dar la 3 liniute. O sa incerc si cu orange sa vad ce semnal e.

Am zis ip pentru ca acestea stiu ca sunt compatibile cu legatura la internet.
Daca exista camere pe fir plus dvr care sa pot face ce doresc eu, sunt deschis la propuneri. Distanta intre camere si dvr/nvr/router ar fi de maxim 10 m per camera.

Va multumesc,
Alin

#8
ph13xlv

ph13xlv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,115
  • Înscris: 09.01.2015

 george_eu25, on 23 ianuarie 2019 - 08:32, said:

Eu am luat un kit de la PNI si sunt foarte multumit de el.Ia legatura cu userul @suport_PNI si iti va recomanda el ce sa iei.
Ce kit ai luat?

#9
reico

reico

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 18.11.2005
Camerele ip intr-adevar merg cu un NVR, daca vrei sa inregistrezi imaginile pe un HDD. Sau in cloud.

La fel poti folosi camere analogice si un DVR.

In ambele variante poti sa vezi imaginile pe telefon, prin internet.

Daca vrei imi poti lasa un numer de telefon in privat pentru detalii.

#10
regieradu

regieradu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.04.2019
toate produsele hikvision au pret in scadere, poti lua Dvr Hikvision de 4 canale ieftin si bun ca asta:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4hcJ_vAsIUg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
camere hikvision de exterior ca astea:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Cpu1ljwz0eQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate