Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

De ce suntem mai frumoși în oglindă decât în poze?

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Cand ne uitam in oglinda ? adica, mereu cand ma uit in oglinda, arat chiar misto...pe urma imi fac o poza si nu mai arat chiar asa misto :|...de ce? :(...care e adevarul ?

Iti dai seama...sa fii urat si sa nu stii :|....

#2
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Poza reflecta realitatea ... schimba oglinda !

#3
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,783
  • Înscris: 12.01.2018
o poză face cât 1000 de cuvinte.vrem să ni te arăți

#4
2jacks

2jacks

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 06.03.2017
Citisem pe meleagurile internetului ca tu te vezi de 5 ori mai frumos decat esti in realitate. Bullshit sau nu, din pacate aspectul conteaza mult in ziua de azi.

#5
Kaffir2018

Kaffir2018

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 15.06.2018
pentru ca fotografia neretusata deformeaza realitatea

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008

 jimi91, on 21 ianuarie 2019 - 09:15, said:

...pe urma imi fac o poza si nu mai arat chiar asa misto Posted Image...de ce?
Schimba telefonul si ia-ti un iPhone X. iPhone X are activat 'beauty mode' si vor iesi pozele mai ceva ca-n oglinda.

#7
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Defect de fabricatie la oglinda,n-are Photoshop!  Sau esti urat cu spume ca nici oglida nu te vrea!

#8
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
eu in poze arat foarte misto...chestia e ca, nu prea ma recunosc :|

#9
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 jimi91, on 21 ianuarie 2019 - 09:15, said:

Cand ne uitam in oglinda ? adica, mereu cand ma uit in oglinda, arat chiar misto...pe urma imi fac o poza si nu mai arat chiar asa misto Posted Image...de ce? Posted Image...care e adevarul ?

Pentru ca, in oglinda, actioneaza oarecum auto-feedback-ul... ne uitam la o imagine pe care o cam stim si chiar o corectam usor in timp ce ne uitam la ea.. in timp ce aparatul foto e capabil sa surprinda toate frustrarile din noi care se citesc pe fata... alea pe care nu le putem ascunde atunci cand nu stim ca suntem observati sau pozati.   In general trairile interne din om se cam trasnpun in fizic, se citesc pe fata omului.

#10
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Eu, in oglinda, arat foarte misto. Chiar si-atunci cand nu arat misto. In schimb, nu sunt fotogenic deloc. Cel putin se compenseaza cu ceea ce imi zic ceilalti: vai, ce misto arati! Vai...

Chiar si-acum, in timp ce tastez, sunt cu un ochi pe forum, cu un ochi la oglinda.

#11
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008

 rosix, on 21 ianuarie 2019 - 09:35, said:


Pentru ca, in oglinda, actioneaza oarecum auto-feedback-ul... ne uitam la o imagine pe care o cam stim si chiar o corectam usor in timp ce ne uitam la ea.. in timp ce aparatul foto e capabil sa surprinda toate frustrarile din noi care se citesc pe fata... alea pe care nu le putem ascunde atunci cand nu stim ca suntem observati sau pozati.   In general trairile interne din om se cam trasnpun in fizic, se citesc pe fata omului.
Cred ca initiatorul se refera la pozele tip "selfie". Astea ies uneori urat si pentru ca majoritatea camerelor frontale sunt slabe sau sunt wide si deformeaza extrem de mult cand faci poza de-aproape.

#12
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 Hider141, on 21 ianuarie 2019 - 09:38, said:

Cred ca initiatorul se refera la pozele tip "selfie". Astea ies uneori urat si pentru ca majoritatea camerelor frontale sunt slabe sau sunt wide si deformeaza extrem de mult cand faci poza de-aproape.

nu selfie...poze normale....in oglinda ne vedem reflexia, adica, ne vedem invers....daca eu ridic mana stanga, jimi cel din oglinda ridica mana dreapta....in poze ar trebui sa ne vedem cum ne vad altii

#13
popicoo

popicoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 07.03.2012
Eu de mult nu ma mai uit in oglinda, in special dupa ce era sa fac infarct cand am realizat cat de urat sunt. De aia nu am nici de lucru. Cand ma vad secretarele la interviu isi suna managerii si le blocheaza pe loc spatiul de interviu. Mi-a spus cineva ca ar trebui sa arunc oglinda, insa imi e teama ca se sparge si apoi nu ma mai insor vreo cativa ani.

#14
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005
Pozele facute cu telefoane arata jalnic datorita camerei. Fa aceiasi poza cu fata ta in oglinda cu un iphone sau samsung sau ce mai vrei tu si apoi fa aceiasi poza cu un aparat profesional si vei vedea ca nu mai esti asa urat

#15
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014

 jimi91, on 21 ianuarie 2019 - 09:15, said:

mereu cand ma uit in oglinda, arat chiar misto...pe urma imi fac o poza si nu mai arat chiar asa misto Posted Image.

 jimi91, on 21 ianuarie 2019 - 09:34, said:

eu in poze arat foarte misto...chestia e ca, nu prea ma recunosc :|
Troller de 2 bani jimi asta ... te recunosti?

#16
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
acum sunt aplicatii cu care poti face poze 3D..asta daca vrei sa nu mai dormi pe urma..

#17
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Gxde2GrXLyw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 honeymik, on 21 ianuarie 2019 - 10:08, said:

Troller de 2 bani jimi asta ... te recunosti?

pentru ca nu ma recunosc in poze xd :))

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate