Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Procedura de vanzare/cumparare/inmatriculare vehicul second-hand 2019

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
cobrax2

cobrax2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 06.12.2006
salutare
ca vanzator, dupa ce fac contractul c/v, mergem la mine, la fisc cu ele, sa puna stampilele sus (se pun pe loc, sper, da? in bucuresti), mai trebuie sa fac ceva? am inteses ca nu se mai da fiscal, acele stampile sunt fiscalul, nu?
mai trebuie sa merg cu cumparatorul la el la fisc pentru stampila lui, sau ceva? sau iau banii si asta e?
merci

#38
cobrax2

cobrax2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 06.12.2006
acum am observat ca mai e un topic sticky, se poate sterge, scriu acolo

#39
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View Postleflyboy, on 11 ianuarie 2019 - 12:48, said:

Asa este si normal. Intrebare: Daca se constata eventuale defecte-minusuri care nu au fost constatate in acest proces verbal de predare primire se mai poate face ceva? Am citit pe undeva ca in cazul kilometrilor "scazuti" din bord ai dosar penal?
Pai se mentioneaza ce acte ti se inmaneaza, kilometrajul, daca lipseste ceva gen din portbagaj... nu are crick de ex sau extinctor (trebuie sa-i pui tu)... ca defecte daca are pe undeva zgarieturi vizibile usor sau vreo zona cu tabla infundata, crapaturi daca are la parbriz/luneta, dinastea... se pot trece inclusiv recomandari de intretinere. Firmele, persoanele juridice asa fac in general, la persoane fizice mai rar dar nu costa nimic si e bine sa ai asa ceva pana treci pe numele tau.

Edited by andreic, 02 July 2019 - 22:38.


#40
clunky8181

clunky8181

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.01.2020
salut, am o masina vanduta pe 30 decembrie. adica am facut contractul cu omul. primaria era inchisa pana astazi pentru relatii cu publicul, abia de azi pot rezolva ca vanzator din punct de vedere fiscal. deci merg la primarie si ei pun viza pe acte? doar atat? trebuie sa platesc impozitul pe 2020 avand in vedere ca a fost vanduta anul trecut?

#41
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postclunky8181, on 13 ianuarie 2020 - 12:46, said:

primaria era inchisa pana astazi pentru relatii cu publicul

Dar mari boieri sint cei de la primarie daca atat si-au luat liber.

#42
bgdn_-_

bgdn_-_

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.10.2020
Salutare,
Urmeaza sa achizitionez o masina in Bucuresti, de la propiretar, masina inscrisa in Bucuresti.
Propietarul masinii doreste sa semnam cele 5 contracte la o firma care se ocupa cu asa ceva, suporta costurile el.
Eu nu cumva ar trebui sa achit masina dupa ce mergem impreuna la Taxe si Impozite,aferent sectorului in care are domiciliul acesta si scoate fiscalul ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate