Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Cumpărare masina din alt judet cu număr nevalabil

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postleflyboy, on 10 ianuarie 2019 - 17:00, said:

Daca vei intra pe olx de exemplu vei vedea ca sunt mecanici care se deplaseaza la domiciliu pentru o suma de 50 ron ca sa faca o vizualizare / diagnoza / etc (https://www.olx.ro/o...re-ID9ikFr.html). Eu ma gandeam sa-i ofer vreo 200 - 400 ron pentru o zi + transport pana in localitatea de unde vreau sa fac achizia ca sa fiu sigur.

Criteriu de cautare complet: https://www.olx.ro/b...nici-domiciliu/
Nu stiam. Oricum, nu stii cat e de bun.

#20
leflyboy

leflyboy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 08.01.2019

View PostIon_de_la_Raion, on 10 ianuarie 2019 - 20:07, said:

Nu stiam. Oricum, nu stii cat e de bun.
Alta solutie nu am. Imi trebuie un mecanic mediu - nu am pretentii de formula 1 - plus ca vorbim de masina SH

#21
leflyboy

leflyboy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 08.01.2019

View Postpacaliciosu01, on 10 ianuarie 2019 - 17:35, said:

Samsar , nesamsar  ca sa plece omul pe roti trebuie sa scoata ultimul rand de numere rosii , apoi sa-i dea fiscal . + cum a fost adusa masina ( daca pe platforma trebuie si declaratie cu numaru platformei respective sau numerel+ acte  cu care a venit aici )
O alta solutie ar fi sa inchiriezi tu o platforma .in 150 lei  o ai pt 24 ore .
Cate randuri de numere rosii exista? (cumva trei?). Stiu ca acestea sunt provizorii 30 zile pana iti inmatriculezi masina cu numere permanente (adica negre..)
Daca vanzatorul/masina nu are taxele/amenzile/impozitele, etc platite mai poate face cerere de numere rosii?

#22
pacaliciosu01

pacaliciosu01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 04.01.2019
La numere rosii nu trebuie fiscal. La cele permanente da ...
Parca 3x30 zile erau numerele provizorii, dar nu mai stiu daca info este exacta sau nu .

#23
leflyboy

leflyboy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 08.01.2019

View PostSebalaurul, on 10 ianuarie 2019 - 14:50, said:

Buna ziua. Am găsit o masina pe placul meu doar ca e în alt judet. Tipul spune că mai pot fi scoase un set de numere roșii, si ca astea pe care le are acum au expirat. Intrebarea mea este, eu vreau sa o cumpăr, si vreau sa vin cu ea pe roți acasă. Platforma costa prea mult pentru asemena lucru. Exista cumva vreo solutie? Multumesc
Ceva noutati? Chiar sunt curios cum ai solutionat problema ..

#24
Sebalaurul

Sebalaurul

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 18.10.2018
Momentan nimic. Vremea nu-mi permite sa fac mare lucru, prima dată trebuie sa vad masina la urma urmei, nu ma las pe incredere oarbă ca are doar ce a spus el ca are.

#25
leflyboy

leflyboy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 08.01.2019

View PostSebalaurul, on 11 ianuarie 2019 - 16:48, said:

Momentan nimic. Vremea nu-mi permite sa fac mare lucru, prima dată trebuie sa vad masina la urma urmei, nu ma las pe incredere oarbă ca are doar ce a spus el ca are.
Ok. Vezi ca topicul tau are tab special deschis non-stop :)) te mai deranjez zilele aceste ..

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate