Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Care este magazinul online de electrocasnice/electronice preferat ? Si de ce ?

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006

 TruthHurts, on 10 ianuarie 2019 - 15:37, said:

emag desi poate e un pic mult zis preferat. De ce? Pentru ca-s printre cei mai seriosi la anumite capitole, poti returna fara probleme, poti extinde garantie care e transmisibila. Si pentru ca am cumparat lucruri bune, inclusiv resigilate, fara surprize aiurea(cu o singura exceptie - am primit un monitor spart, dar l-au primit fara probleme inapoi). Stau(sau stateau) prost la livrarile de BF/sarbatori.
Cam la fel am patit si eu cu un TV cu ecranul spart, mi-au returnat banii pentru ca nu mai aveau modeluil in stoc. Iar de BF nu mai iau de la ei. Am luat in 2 randuri si am asteptat vreo 10 zile sa vina coletul Posted Image Am luat si de pe cel.ro, ca era mai ieftin ca la emag. (am o extensie de la Avast care compara automat preturile, si mi-a recomandat acest site). N-am avut probleme cu ei.

PS Chestiile mari le iau de la magazine. Desi stau in oras mic fara Altex sau Flanco, magazinele de aici au oferte destul de bune. Acum 3 ani mi-am luat masina de spalat mai ieftina decat am gasit pe emag, si mi-au redus si 100 de lei pentru ca am dat-o la reciclat pe cea veche.

Am luat odarta de pe cel.ro, un telefon care era mai iestin cu vreo 50 de lei decat pe emag (plus ca imi placea si culoarea). N-am avut probleme nici cu ei.

PS Electrocasnicele mari le iau de la magazin. Stau intr-un oras

#20
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Ce se intimpla daca vei avea nevoie de garantie in aceasta situatie?
Nu se intampla nimic. Stau mai bine cu garantiile decat oricine de la noi.
Nicio problema cu garantiile pana acum de 3 ani. Cand au fost probleme au schimbat produse sau returnat banii.

Nu doar ca ( inca ) sunt in UE, dar protectia consumatorului la ei nu e o gluma ca la noi.

#21
Airwaves

Airwaves

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 04.12.2004
Zicea cineva pe aici ca a luat de pe cel.ro. Astia sunt printre cei mai mari tepari posibili. Da, au preturi mai mici, dar daca ai ghinionul si dai peste un produs defect sau ai nevoie de garantie, te-ai lins pe bot. Nici mama ANPC-ului nu te mai ajuta. In plus, foarte recent au si fost amendati cu cateva sute de mii de euro pentru chestiuni legate de concurentialitate. Evitati, ca riscati sa ramaneti si cu banii dati si fara produs, daca il trimiteti in service.

#22
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Eu am luat de la Cel, nu am avut probleme, bine, nu am avut nici defecte.
Dar ce faci cu ,,colaboratorii " de pe eMag ?!
In caz de nasulie :scratchchin:

#23
OvidiuBarzaghideanu

OvidiuBarzaghideanu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.06.2019
Eu am descoperit recent un magazin online cu preturi foarte bune, magelectric.ro. Sunt foarte seriosi si intuitivi. In cazul in care nu stii sigur ceea ce cauti te si indruma ca sa fii sigur ca produsul corespunde nevoilor tale.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate