Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Problema plata joc de XBOX 360 pe XBOX One X

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005

 logy, on 06 ianuarie 2019 - 22:46, said:

Mai nene, pai explica mai bine, tu ai cumparat coduri de pe cdkeys, pai cdkeys este un fel de olx, acolo vinde oricine coduri, nu are nici o legatura unde ai tu setata consola pe us sau pe uk . ca astea merg.

Conteaza ce cumperi...

Cand am cumparat eu un gift card de 5$ era regiunea pe UK, incerc sa-i dau redeem direct din cont si a mers din părți.
Am intrebat un agent de la Xbox, cica nu merge, trebuie regiune ca si consola...

Asa ca am facut refund, si am luat unul pe US Posted Image

Edited by xxvirusxx, 07 January 2019 - 12:45.


#20
slap-jack

slap-jack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 16.08.2016
Eu am renuntat intr-un final, dupa ce am facut refund la ambele coduri cumparate de pe cdkeys. La un moment dat nu a mai mers nici sa introduc codul, cand intram pe optiunea de Use a key sau Redeem a code din Store, nu se intampla nimic, probabil un bug de la ei (ulterior a mers iar). Cei doi agenti de la suport de la Microsoft cu care am vorbit nu au fost in stare sa ma ajute, sau macar sa-mi spuna daca oficial se pot achizitiona titlurile de Xbox 360 pe o regiune diferita, asa ca am cautat jocurile pe olx si le-am cumparat in format fizic. Va multumesc pentru ajutor la toti!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate