Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Burger King revine în România

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#127
LOLkekLOL

LOLkekLOL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 29.07.2019
Mda, acolo o sa fie si mai aglomerat... :lol:

#128
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
O sa rupa in Afi.

Attached Files



#129
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Nu neaparat, piata din Romania e putin diferita in 2019 fata de 2012.
Mac-ul a mers si atunci si merge si acum.
Problema a fost la ei - pur si simplu nu mi-au placut burgerii lor pe vremea aia. In conditiile in care stiam ce gust trebuie sa aiba - am mancat prin vest pe la Burger King. Era altceva - peste Mac.

Inca n-am apucat sa trec pe la ei sa vad cum sunt acum. Poate prin AFI dupa ce or deschide.

Edited by eiffel, 17 October 2019 - 11:32.


#130
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Ca sa fac o comparație aș spune că mâncarea este asemănătoare cu cea de la Oro Toro. Deci nimic ieșit din comun dpmdv.

#131
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Ok, am mancat si eu zilele trecute un Whooper in AFI
Totul a fost dezamagitor.
Au adus ceva elemnte care exista in vest - dozator cu autoservire, iti pun ketchup si maioneza pe tava, dar trebuie sa le ceri tu servetele altfel nu vezi asa ceva.

La servire stau prost. Parca forteaza chiar ei formarea unei cozi, sa zica lumea - ia uite ce coada e la aia. Un singur casier care in loc sa preia doar comanda tot intreba daca nu vrei si ailalta, - pierdea cam 3-5 minute cu un client. La ridicare iar - o persoana care se uita cati se strang in fata lui si abia apoi lua o tava si punea pe ea ce trebuie - stateau burgerii in raft unul peste altul si el statea si se uita.

Burgerul - o clatita presata - burgerul propriu zis, un pic de ketchup, o felie de rosie si doua de ceapa Atat.
Gustul aduce un pic cu Whooper-ul de afara, dar altceva nimic.
E mai bun Big Tasty de la Mac. SI iesi si un pic mai ieftin la meniu. In conditiile in care prin vest Whooper-ul bate oricand un Big Tasty.

Nu mai zic de mini paharul oferit la meniul normal - afara la meniul normal primesti paharul de la maxi-ul de aici. La ala maxi, paharul e si mai mare.

#132
LOLkekLOL

LOLkekLOL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 29.07.2019
Ma auto-citez Posted Image

View PostLOLkekLOL, on 31 martie 2020 - 19:02, said:

[ https://i.imgur.com/0isX2xI.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Mi-am facut un picut de cap azi(si eu cica vreau sa slabesc.. gizaz!) .. de la Burger King:

Chicken Royale - ala din mijloc mancat pe jumatate - o bagheta pufoasa cu carne de pui(probabil piept file), mustar simplu si niste varza - mediocru in cel mai bun caz, adica nu e rau, dar nici tocmai bun, surprinzator de fad - mult mai buni 2 boosteri(eventual picanti) de la kfc... sau de la BK, cu un leu un plus luati un Whopper si are totusi gust Posted Image

Whopper simplu - dreapta - probabil il stiti, care nu-l stiti e un burger de vita cu ceva legume(rosii, ceapa, castraveti - daca e si ceva mioneza sau katch-up, e in cantitati mici) - cred ca e o alternativa decenta la big mac (teoretic la big tasty, desi ala mi se pare un pic altfel si nici nu prea imi place)

Steakhouse - stanga - nu stiu daca mi l-a gresit sau asa e, dar al meu are doua chiftele stil whopper(vad ca exista si dublu steakhouse, poate au gresit, ca nu am comandat ala), seamana in mare cu whopper dar are si branza si ceva sos de burger cu gust de afumatura, si bacon - umplutura e mai bogata si e clar mai aromat decat whopperul(si mai suculent)

Edited by LOLkekLOL, 31 March 2020 - 19:21.


#133
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Dintre toti marii fast fooderi, Burger King , personal, mi se pare cel mai naspa. ( aici nu pun in calcul spring time ul nostru din Bucuresti care de departe le bate pe toate la capitoul naspa).

E o parere personala , am mancat Burger King si prin aeroporturi, si prin orase mari...nu mi a palcut sub nicio forma iar la capitolul igiena , stau dezastruos, urmati de Mc.Donalds.

#134
LOLkekLOL

LOLkekLOL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 29.07.2019

View Postcuculea, on 10 aprilie 2020 - 10:30, said:

iar la capitolul igiena , stau dezastruos, urmati de Mc.Donalds.
Ceva DOVEZI in legatura cu "la capitolul igiena , stau dezastruos"?

Springtime macar aveau preturi mici... acu' au luat-o razna, au marit preturile cu 50-60% .. daca au ramas la aceeasi calitate probabil faliment scrie pe ei...

Edited by LOLkekLOL, 11 April 2020 - 21:17.


#135
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View PostLOLkekLOL, on 11 aprilie 2020 - 21:14, said:

Ceva DOVEZI in legatura cu "la capitolul igiena , stau dezastruos"?

Springtime macar aveau preturi mici... acu' au luat-o razna, au marit preturile cu 50-60% .. daca au ramas la aceeasi calitate probabil faliment scrie pe ei...
Nu vorbeam de Burger King din Romania, ci la nivel global. Si ...ce dovezi sa iti dau? crezi ca, de fiecare data cand am intrat in restaurant, am stat sa fac poze cu frunzele de salata de pe jos si cu mesele super murdare? La ce dovezi te asepti?  Na ...si cu tine.

Dar uite, promit ca data viitoare cand intru in Burger King ul unde mergeam pe vremuri (ca nu am mai fost de foarte multa vreme, dar special pentru o poza , o sa intru), o sa fac cateva poze cu jegul de acolo...si promit ca nu o sa masluiesc nimic in pozele pe care le voi face.

Edited by cuculea, 12 April 2020 - 09:59.


#136
rocktobber

rocktobber

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.04.2018
Mancarea aruncata pe jos arata si nivelul de civilizatie a clientilor. De aia un fast food intr o gara arata de 10 ori mai jegos decat unul in mall. Lanturile internationale sunt pline de turisti fiecare cu obiceiurile lor de acasa.

Sunt sigur ca angajatii burger king sau mc sau lanturi din astea renumite pentru standardele inalte de igiena isi fac treaba cum trebuie, dar cand traiesti printre maimute...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate