Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Cafeneaua Orange

* * * - - 9 votes
  • Please log in to reply
2718 replies to this topic

#991
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,849
  • Înscris: 26.02.2010
Voi merge după amiaza, sa susțin justiția și viitorul european.

#992
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Neatza baieti!
#MUIEPSD

#993
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 01.09.2012
Sunt mai pregătit ca niciodată sa ma duc sa pun stampila pe ce trebuie

#994
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Este în firea ciocoiului să "facă" spitale dar, la o adică, să cheme elicopterul sau să se opereze afară. Să deseneze autostrăzi și să le arate la proști în campanii electorale dar, când au nevoie să ajungă repede undeva, să pună girofar sau să cheme elicopter. Și este în firea acelorași ciocoi să "reformeze" sistemul de învățământ dar să își trimită beizadelele la școală afară.
Căci ce rost ar avea să te faci ciocoi în România dacă atunci când te îmbolnăvești mergi la spital ca orice pulist, dacă atunci când te deplasezi stai în coloană, ca orice prost și în general dacă faci ce fac toți fraierii care te votează.
Cam asta înțeleg că ne-a arătat deunăzi Virginel Iordache, târfel politic, când a amenințat medicii din Suceava să îi facă rost de elicopter.
Și nici măcar nu am boală pe ciocoi cât pe slugărașii de mână a doua care le găsesc justificări...

#995
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010

View PostInginerul_, on 26 mai 2019 - 08:30, said:

Corect. o sa fie un viitor democratic in care ti se spune ca esti un bugetar ineficient care nu produce mai nimic si care deja are un salariu mult prea mare fata de ce produce. Multa bafta la acceptat salariu mult taiat precum si alte beneficii moderne, europene.

De ce, acum este mărit salariul? Îmi pare rău, dar poate nu observ eu bine! Trebuie să punem totul în context, nu doar salariile mărite.  Plus că nu e vorba doar de bani aici, ci și de principii! N-am votat și nici nu voi vota niciodată urmașii comunismului.
Referitor la tăieri, ele vor veni cu siguranță, dar și acum sunt. Doar că nu le spunem așa! Cum? Foarte simplu, prin faptul că puterea de cumpărare a scăzut în comparație cu 2016 destul de mult. Poate a crescut la parlamentari, primari și alți demnitari, medici. În rest, cam praful de pe tobă! Mi se pare foarte important să-ți asumi un eșec, nu să ieși triumfalist în față, spunând că toți ceilalți mint și tu spui adevărul, așa cum o fac cei din puterea actuală.Se vede de la o poștă cine minte!

Edited by vio73, 26 May 2019 - 11:03.


#996
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,849
  • Înscris: 26.02.2010
În administrația locala, salariile au crescut foarte mult, judecători, parlamentari, medici și cam atât, în rest sunt destul de mici, comparabile cu 2016, deoarece a scăzut puterea de cumpărare.

#997
dinamo48

dinamo48

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 13.05.2017
La mine în oraș dacă nu ceri expres pentru referendum nu-ti dă buletinele pentru referendum deși primarul este de la Pnl

#998
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Așa se procedează peste tot. Nu are treabă primarul. Și eu am cerut asta expres.
Gândește-te că din comisie fac parte membri din toate partidele. Iar membrii unor anumite partide (aflate la putere) boicotează referendumul.

Edited by vio73, 26 May 2019 - 11:28.


#999
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu se mai pune problema de comunism în țară. Este o lozincă și atât. Pe de altă parte, este clar ca reprezentanții României trebuie să fie si patrioți, indiferent de la ce partid provin, certurile politice să fie lăsate si tranșate în țară, iar în străinătate sa avem un pct de vedere comun, in interesul țării. Ungurii, polonezii, cehii asa procedează, nu se balacaresc decât la ei in țară, bravo lor.

#1000
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,928
  • Înscris: 28.09.2017

View Postdinamo48, on 26 mai 2019 - 11:10, said:

La mine în oraș dacă nu ceri expres pentru referendum nu-ti dă buletinele pentru referendum deși primarul este de la Pnl
După cum am observat chestia asta cu intrebatu' se practică cam peste tot.
Cei de la PSD încă se axează pe naivitatea unor cetățeni care nu sunt bine informați.

#1001
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010

View PostG-Ionel, on 26 mai 2019 - 11:44, said:

Nu se mai pune problema de comunism în țară. Este o lozincă și atât. Pe de altă parte, este clar ca reprezentanții României trebuie să fie si patrioți, indiferent de la ce partid provin, certurile politice să fie lăsate si tranșate în țară, iar în străinătate sa avem un pct de vedere comun, in interesul țării. Ungurii, polonezii, cehii asa procedează, nu se balacaresc decât la ei in țară, bravo lor.

E vorba de gândire, nu că ne-am întoarce în timp. Unii plâng și acum după ce era odată, iar asta arată gradul de naivitate și de înapoiere în care suntem. Din păcate, nu sunt puțini!

Nu poți să te duci în Parlamentul Europei și să susții legi pentru infractori și alte chestii, iar ceilalți să fie de acord. Mi se pare penibil!

Edited by vio73, 26 May 2019 - 12:02.


#1002
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
REZULTATELE BUNE DE AZI ȘI NESCHIMBAREA A NIMIC

Votul de astăzi poate fi cel mult un semnal și un început de m...e.
Asta dacă rezultatul va fi bun și nu o să înceapă iar tânguirea, că absenteismul, că lipsa de informare, că pungile, că maturitatea.
Sentimentul meu neplăcut este că la final toate partidele vor ieși la televizor, cu procentele în mână, să se laude și să își proclame victoria, progresul și, de fapt, bucuria simplă că în loc să muncească și-au găsit un job bine plătit în care nu prea trebuie să facă efectiv nimic.
Absolut toate vor fi bucuroase că au luat atât, nu mai puțin, că au crescut, sau nu au scăzut, că se găsesc proști care să îi voteze orice ar face, dar mai ales nu ar face.
Dar la finalul zilei Veorica nu o să demisioneze. CEXul nu o să-și facă harakiri, Dragnea nu o să își cumpere zeghe de firmă și nici Tăriceanu cu ai lui nu o să își dezcleșteze mandibulele de pe sfârcul dulce al guvernării.
Mâine, indiferent de succesul scontat al tuturor partidelor, va fi la fel ca azi. Mai avem puțin.

#1003
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 01.09.2012
Gata am votat și eu, atat pentru Europarlamentare cât și pentru Referendum. Când am ajuns acolo m a întrebat dacă vreau si pentru referendum deci nu s a pus problema de rea-vointa

#1004
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Ăștia cică suntem peste 18 milioane de alegători cu drept de vot. Păi acum câțiva ani eram vreo 16, iar acum a crescut numărul? Eu credeam că e invers! Dar în țara asta condusă de un cârmaci vestit din Teleorman, populația crește, ei fac autostrăzi, școli, spitale (nimeni nu le vede, dar asta este) și noi trebuie să fim de acord cu ei, că sunt patrihoți !

#1005
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Adevărul gol goluț este că numai azi putem, cât de cât, să dăm m...e PSD.
De mâine revenim la normal cu raportul de m...e dintre noi și ei.

#1006
alexstan120

alexstan120

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 03.05.2016
Gasesc undeva cartele ORANGE promotionale?Adica la pret redus!Am nevoie pt Orange Money

#1007
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,485
  • Înscris: 29.10.2007
Rezolvat

Attached Files



#1008
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,485
  • Înscris: 29.10.2007
Au primit ce și-au dorit

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate