Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

CarrefourPay - acum am aflat si eu...

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#73
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View PostParanoir, on 09 ianuarie 2019 - 12:34, said:

Pai aceeasi situatie e si la casele self pay actuale unde iti scanezi singur produsele, nu te verifica nimeni daca ai scanat totm
Nu e chiar asa, produsele sunt cantarite. Trebuie sa pe pui toate pe o masuta si sa le iei unul cate unul, sa le scanezi si sa le pui pe o alta masuta. Daca nu respecti intocmai procedura, masina incepe sa sune.
Probabil ai putea sa nu-l pui pe nici una din "tavile" alea dar asta deja intra la alta categorie de "cumparaturi".

#74
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
La carrefour, la casele self-pay, nu trebuie sa le pui nicaieri. Le poti tine in cos, in mana, unde vrei, si apoi le scanezi.

Edited by Paranoir, 10 January 2019 - 11:55.


#75
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Si cum fac sa verifice ca nu-ti "scapa" ceva din greseala ? :D

La Auchan e asa.

#76
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Teoretic te verifica, sunt niste paznici acolo pe unde iesi dupa ce ai platit, dqr practic nu sta nimeni sa se uite in pungile tale.

#77
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Am platit deja de mai multe ori la Carrefour Felicia Iași la case self-pay . Ieri chiar am folosit pt prima oara aplicația Carrefour Pay . Inca mi se pare că suntem încă puțin rămași în urma din punct de vedere al mentalității și am observat că puțini se "încumeta" să plătească la astea self-pay, chiar și în 2019. Scanezi produsele și la sfarsit generezi un cod de bare, care e practic coșul tău de cumpărături . Ți-l scanează la casa sau îl scanezi tu la astea self-pay și în câteva secunde îți apar produsele și totalul pe ecran. Îți dă bonul, și plătești cash sau card . Au și câte o pers care te îndrumă la casele self-pay, daca nu te descurci . In aplicație mai ai și opțiunea de verificare a prețului produselor, poți adăuga chiar și un card sau sa scanezi codul de bare de pe bon și să emită factura in app .

Edited by Vlad_22, 15 September 2019 - 03:51.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate