Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Mai știți rețele de cartier? (internet)

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#109
AndreiTk

AndreiTk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 23.10.2003

 Cristy0007, on 24 august 2019 - 00:34, said:

Inca mai sunt retele active din cele vechi in Bucuresti, eu ca ISP ist privat in fosta retea LanT (Tineretului) si divizata in retele locale private furnizoare de internet, am ramas doar 3 pe cartier (DCN care e pe duca, fosta LanT asociere STEDU din zona SURA Mare,si un vechi jucator din LanT fara nume sau asociere , cu ftp uri fibre subtiri mai nou pe jos trase, nu pe bloc ca cea trasa de mine si altii.
Totusi de fibra optica avem sa ne punem si in cap , peste tot. In zona SURA Mare acopeirea este integral pe GPON si tv ul cu 15 lei este peste ce ofera rcs.
Telekom fix stagneaza in blocuri cu interioae noi facute de cativa ani, rar un client 2 conectati, dar mai nou orange misca prin fibrele telekom,si ofera ceva bun fata de rds este net peste ei.
Realitatea cruda este ca toate retele de cartier sunt pe duca.
Referitor la serviciile  tv , eu stiu de unde sunt si probabil si tu. Dar preturiile alea nu reflecta realitatea.
Daca dispare NextGen , multe lacrimi or sa curga :).

O parte din retelele de cartier s-au grupat sub numele de Asociatia Interlan. mai multe detalii gasiti pe www.interlan.ro . Apropo tot ei opereaza si cel mai mare IEX din Romania.

#110
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
De ce sunt pe ducă?   :huh:

#111
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,811
  • Înscris: 14.10.2008
Pentru ca sunt.

#112
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,399
  • Înscris: 04.05.2017
Am lasa rds sa cumpere murdar tot , sa profite de neimplicarea adminilor de retele locale. Investind , si aducand pe partea bussines si nu numai internet/tv peste rds ca si garantare si nr de posturi , vor rezista fara probleme. PLUS infrastructura de fibra optica/gpon bine pusa la punct , pentru uptime maxim.

Edited by Cristy0007, 02 November 2020 - 13:23.


#113
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,811
  • Înscris: 14.10.2008
Cine se mai uita la TV in 2020?

Daca ai internet perfect si un TV de baza acolo, este OK, pe principiul asta merge RDS.

#114
daniel_vodafone

daniel_vodafone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 25.02.2019

View PostNeaceasca85, on 02 noiembrie 2020 - 13:56, said:

Cine se mai uita la TV in 2020?

Daca ai internet perfect si un TV de baza acolo, este OK, pe principiul asta merge RDS.
vreo 5  milioane de clienti din Romania (aia se uita)

#115
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,811
  • Înscris: 14.10.2008
Da, insa TV-ul chiar nu mai merita alte abonamente in afara de cel de Baza. Deja Netflix sau HBO Go prind teren la cinefili.

#116
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Mai ştiţi reţele?    :rolleyes:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate