Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Mazda 6 vs Ford Mondeo vs Opel Insignia

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#19
newcarman

newcarman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 07.11.2018
Vorbești de 508, 2019?

#20
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,173
  • Înscris: 05.09.2007
are modelul 508 2019 si alte motorizari ?  https://www.cars.ro/...cial-16115.html

Edited by csi1, 31 December 2018 - 11:17.


#21
newcarman

newcarman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 07.11.2018
Nu-mi dau seama. Merge greu site-ul Peugeot din fr pe mobil.
Văd că prețurile pleca de la 33.000 euro.

#22
GabiA

GabiA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 22.10.2006
@Mannes, nu cred ca Astra J a avut, vreodata, cruise control adaptiv, deoarece e prea vechi modelul.
Ambele sisteme sunt concepute pentru a fi folosite, in special, pe autostrada. Nu stiu pe ce autostrada ai circulat tu si nu am inteles cum mai exact te incurca pe tine.
Eu, cel putin, folosesc ACC-ul chiar si in oras, ca si traffic jam assist, iar in exterior circul aproape exclusiv cu el. E relaxant sa nu mai apesi tu pe pedale.
Lane Assistul il pastrez ca si un al treilea "ochi". Nu ma incurca cu nimic; daca vreau sa schimb banda, semnalizez, iar el nu mai opune rezistenta :)

#23
ehQ3

ehQ3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 03.01.2019
Lasa ca Opelul de când a fost preluat de Peugeot s-a redresat binisor, au lansat si cele doua SUV-uri (Grandland si respectiv GrandlandX).

#24
Capotacatalin

Capotacatalin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.03.2017
Baieti pana la urma m-am hotarat. Am luat un Passat b8 2016.2.0 TDI 190 CP. Pe 17 o sa ma duc sa o iau. O sa revin cu poze si mai multe detalii.

#25
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,693
  • Înscris: 22.11.2007
eu spun ca o alegere mult mai buna decat toate din titlul topicului.

felicitari.

#26
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
Ref. Mannes: deh, e greu cand nu te lasa masina sa NU semnalizezi, sau nu te lasa sa stai in curul aluia din fata. De-aia urasc romanii fie si numai ideea de ACC sau Lane Assist, sau BLISS, sau GlareFree sau etc ... toate fiind, de altfel, echipamente de SECURITATE (activa, de cele mai multe ori).

Astra are ACC si Lane assist (am mers eu cu una prin tarile cu apa calda), dar cred ca era K sau asa ceva, pe J nu am vazut optiuni asa "avansate".

Ordinea ar fi Mazda 6, Mondeo, Insignia. In functie de preferinte, feeling, buget, dealer, zona de activitate etc.

#27
GabiA

GabiA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 22.10.2006
Felicitari pentru alegere! Ce dotari are masina?

#28
Capotacatalin

Capotacatalin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.03.2017

 GabiA, on 05 ianuarie 2019 - 00:31, said:

Felicitari pentru alegere! Ce dotari are masina?
Start/Stop,tempomat,line-asist,scaune incalzite,masaj la scaunul soferului,senzori ploaie,lumina, wifi hot spot,senzori parcare față spate.cutia automată cu padele la volan, auto-hold si cam atat imi amintesc

#29
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,173
  • Înscris: 05.09.2007
la wifi trebuie sa platesti un pachet de date la unul din operatorii din tara unde te afli. eu in RO platesc 30 lei/lunar la vodafone pt 10 Gb dar cumpar pachetul doar cand am nevoie(concedii , drumuri lungi sau pentru update soft). serviciul e valabil tot UE-ul dar mi-a mers asta vara si in Turcia !
cred ca ai scos un pret bun daca nu ai respectat cerintele initiale(>2017 , benzina).

Edited by csi1, 05 January 2019 - 11:04.


#30
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,082
  • Înscris: 16.10.2018

 Capotacatalin, on 04 ianuarie 2019 - 02:24, said:

Baieti pana la urma m-am hotarat. Am luat un Passat b8 2016.2.0 TDI 190 CP. Pe 17 o sa ma duc sa o iau. O sa revin cu poze si mai multe detalii.
Dupa mine, ai facut cea mai buna alegere. S-o stapinesti sanatos! Dupa ce o aduci acasa, sa deschizi jurnal de bord si mai discutam acolo...

#31
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
Ai luat Diesel?! o sa stai cu urechea ciulita sa auzi in ce oras nu mai ai voie sa circuli, pe ce autostrada, poate si in ce tara...altfel Passat era cea mai buna optiune (si poate Skoda Superb)

Edited by d-ardeleanu, 08 January 2019 - 12:39.


#32
Grig

Grig

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 20.02.2005

 Capotacatalin, on 04 ianuarie 2019 - 02:24, said:

Baieti pana la urma m-am hotarat. Am luat un Passat b8 2016.2.0 TDI 190 CP. Pe 17 o sa ma duc sa o iau. O sa revin cu poze si mai multe detalii.
Super, sa ne spui mai multe dupa ce intri in posesia ei. Eventual si un pret, daca nu cer pera multe.

https://www.auto-dat...g-4motion-20499

#33
ehQ3

ehQ3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 03.01.2019

 Capotacatalin, on 04 ianuarie 2019 - 02:24, said:

Baieti pana la urma m-am hotarat. Am luat un Passat b8 2016.2.0 TDI 190 CP. Pe 17 o sa ma duc sa o iau. O sa revin cu poze si mai multe detalii.
De unde o iei?

#34
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,693
  • Înscris: 22.11.2007

 d-ardeleanu, on 08 ianuarie 2019 - 12:37, said:

Ai luat Diesel?! o sa stai cu urechea ciulita sa auzi in ce oras nu mai ai voie sa circuli, pe ce autostrada, poate si in ce tara...altfel Passat era cea mai buna optiune (si poate Skoda Superb)

vorbind de tara noastra sunt efectiv basme sa crezi ca se va da vreo interdictie in sensul asta. pe termen mic si chiar mediu nici nu se pune problema de asa ceva :). aa, ca peste 10 ani s-o pune problema asa o fi, dar cine mai tine o masina 10 ani in perioada asta? :)

#35
TheShen

TheShen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 25.02.2008

 Darkage_, on 28 decembrie 2018 - 20:06, said:

Argumente pro Mazda 6 si anti Mondeo, Insignia ?!?! Sau e doar pur subiectivism, fara fundamente rationale ?

Se udă toți hipsterii forumiști și bloggeriști când aud de mașini japoneze în general și de mazda/subaru în special.

Sunt genul de oameni care își dau toate economiile pe o mașină și stau la bloc în chirie făcând mișto de vecinul cu Passat tedei, bembeu/beamveu, haudi (așa cum le denumesc ei).

Edited by TheShen, 08 January 2019 - 17:20.


#36
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,050
  • Înscris: 02.09.2005

 TheShen, on 08 ianuarie 2019 - 17:20, said:

Se udă toți hipsterii forumiști și bloggeriști când aud de mașini japoneze în general și de mazda/subaru în special.

Sunt genul de oameni care își dau toate economiile pe o mașină și stau la bloc în chirie făcând mișto de vecinul cu Passat tedei, bembeu/beamveu, haudi (așa cum le denumesc ei).
pe cuvantul tau?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate