Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Programul RABLA la Electrocasnice

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
123 replies to this topic

#109
ho_emil

ho_emil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 27.04.2006
Apropos de fiabilitate, cu programul acesta de "rabala" i-am schimbat socrilor o masina de spalat cumparata acum 40 ani, la care nu s-a facut nici o reparatie. M-am gandit ca ar fi cazul de schimbare, numai in probabilitatea ca i-ar fi timpul sa apara ceva defect. Mergea fara probleme.

#110
carlo7

carlo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 13.08.2012
Apar pe emag doua televizoare la categoria A+++ care nu fac parte din categoria respectiva.
Sony KDL-40WE660 e din calasa A+, iar Samsung 40NU7192 e din A.
Link nu pot pune (You have entered a link to a website that the administrator does not allow links to).

Attached Files



#111
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
A luat careva horizon-urile alea ?
Is bune de ceva ?

#112
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017

View Postho_emil, on 03 iunie 2019 - 09:22, said:

Apropos de fiabilitate, cu programul acesta de "rabla" i-am schimbat socrilor o masina de spalat cumparata acum 40 ani,


Eu cred ca mai bine se inventa programul rabla pentru socri .... Posted Image  Sa mor de nu  Posted Image

Edited by Bogotta, 03 June 2019 - 18:19.


#113
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,871
  • Înscris: 25.01.2007

View Postho_emil, on 03 iunie 2019 - 09:22, said:

Apropos de fiabilitate, cu programul acesta de "rabala" i-am schimbat socrilor o masina de spalat cumparata acum 40 ani, la care nu s-a facut nici o reparatie. M-am gandit ca ar fi cazul de schimbare, numai in probabilitatea ca i-ar fi timpul sa apara ceva defect. Mergea fara probleme.
Probabilitatea aia de care vorbești e mult mai mare la asta noua.

#114
ho_emil

ho_emil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 27.04.2006

View PostBogotta, on 03 iunie 2019 - 18:19, said:

Eu cred ca mai bine se inventa programul rabla pentru socri .... Posted Image  Sa mor de nu  Posted Image
Vezi ce-ti doresti... Niste socrii vesnic tineri, nu cred ca-si doresc multi.Posted Image

#115
craciuncostel

craciuncostel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 03.04.2005

View PostSSpantzer, on 03 iunie 2019 - 10:29, said:

A luat careva horizon-urile alea ?
Is bune de ceva ?

Am luat ieri modelul Televizor LED Smart Horizon, 81 cm, 32HL7330F, Full HD, 550 lei diferență la voucher. El ca specificații pare bun dar realizez că prețul spune exact ce am cumpărat. Mă rog, pentru bucătărie este suficient zic eu, am înlocuit un lg vechi non smart ca să mai văd și eu câte un film pe netflix. Când îmi vine am să scriu despre el.


#116
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Runda a treia rabla electrocasnice de luni
https://www.avocatne...nd-de-luni.html

#117
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 19.11.2010
daca aplici pentru voucher a+++ la un frigider...., il poti folosi mai apoi pentru un frigider a++(in loc sa achizitionezi unul a+++) ?

#118
dadosh

dadosh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 15.01.2002
Daca nu am un aparat vechi de aer conditionat, cum pot sa beneficiez de rabla?
Ceva idei?
Sunt curios cati si-au cumparat aparate de aer noi?

#119
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Vezi domnu mai sus. Eu am luat ac, am fost la fier vechi și am luat doar o unitate exterioara după ce am scos toată tevaraia de cupru. Nu se uita nici dracu ce dai la schimb. Carcasa să se vadă.

#120
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,186
  • Înscris: 27.06.2007
am incercat sa intru de dimineata si a fost site-ul blocat, iar acu .... Fondul alocat pentru această sesiune a programului a fost epuizat

https://solicitant.a.../pf/FondEpuizat
a mers sau nu site-ul?

Edited by STARTREK1, 15 July 2019 - 12:15.


#121
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,987
  • Înscris: 01.03.2013
A mers foarte greu. N-a facut fata la numarul mare de solicitari.
Eu am incercat de vreo 10 ori in intervalul 10:00 - 12:00, pana am reusit sa ma inscriu.

#122
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006
Pe chrome nu a mers, doar pe firefox. Se incarca greu partea cu alegerea judetului si a localitatii. Pe chrome nu se incarca deloc

#123
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Veeti ca bisnitzarii au pus deja pe Olx vochere rabla la oferta, 100 lei pe un voucher de 300 lei

https://m.olx.ro/ofe...sition=6&page=1

#124
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008
Ceva vesti despre programul acesta in 2020?
Dintre cei care au luat tichete in anii trecuti de si-au schimbat combina frigorifica, intreb cat de multumiti sunt de calitatea frigului vs consumul energetic.

Eu am un Indesit din generatia cu primele tipuri de gaz, cred R137 (acum e un gaz mai prost asa-zis mai ecologic tip R 1234) face frig ok, dar cu un consum energetic de vreo 4 kwh/24h.
Merge mult compresorul, iar cand sta, merg rezistentele de degivrare de la vaporizator.

As renunta la tipul asta pagubos de combina frigorifica, care mai are si dezavantajul ca se colmateaza/blocheaza cu gheata destul de des acel nenorocit de vaporizator cu ventilatoare. As vrea sa trec pe cele clasice cu racire normala prin vaporizatoare fara coolere, dar din ce am citit, astea din generatiile 2015-2019, sunt extrem de proaste la racire.

Cum pe freon 12/2 nu se mai fabrica produse bune, poate aflam ce si cum de la exploatarea altora.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate