Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 

Cum opereaza traficantii de tigari?

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#37
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Hai ca va povestesc de cand veneau si pana la ala de cumpara pachetu. Treaba din 2005,2006 in Torino.  Fiind insider in traba asta. Pe vremea cand sa confiscate tiru cu tigari pe Corso Romania.Posted Image

Da maine ca de,jobu ma asteapta!

#38
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014

View Postsorin147, on 16 decembrie 2018 - 18:50, said:

Politia nu face prea multe... de ce crezi? Au si ei partea lor din vanzari si nu e bine sa musti mana care te hraneste.

pt cine e din bucuresti, sigur a auzit de strada kent. daca pe atunci totul se facea sub supravegherea si permisiunea securitatii, apai acum sa fie mai altfel?

#39
A10Warthog

A10Warthog

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 902
  • Înscris: 12.11.2017
Tot pentru cine e din București și are curiozități de genul, căutați-l pe Caraiani. Îl găsiți prin zona Cișmigiu - Blv. Regina Elisabeta.

Omul e o enciclopedie de manevre, scheme și orice înseamnă economia străzii.

#40
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postxmanyacs77, on 16 decembrie 2018 - 19:43, said:

Este de plans.....politistii si jandarmii iau salarii foarte mari, fara sa isi dea interesul ca traficantii de orice fel sa dispara!Posted Image


De ce sa dispara traficantii ? Ce interes ai dumneata ca sa dispara traficantii? Te intreb de curiozitate, pura curiozitate

#41
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
"fiecare traieste de unde munceste !" ...
din intelepciunea populara romaneasca !

#42
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Sunt foarte bine organizati si intotdeauna in varful ierarhiei se afla un baron local sau national.
Nu degeaba se maresc accizele la tigari. Sa le scumpeasca pe alea legale ca traficantii sa poata vinde de alea ieftine.
Sunt protejati de politie. Acum cativa ani purtatorul de cuvant IPJ Arges a scris pe facebook ca in Piata Ceair (piata principala a Pitestiului) se vand ilegal tigari, petarde, e mizerie, pute si nimeni nu sa bon fiscal.
https://adevarul.ro/...60d0/index.html
Avea dreptate. Toti superiorii i-au sarit in cap si l-au demis din functie. Nu iti trebuie sapte facultati sa pricepi ca superiorii IPJ au interese acolo.

#43
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,395
  • Înscris: 07.05.2018
Persoana x merge in Ucraina/Moldova.
Aduce y cartuse de tigari.Multe metode de adus.De la zborul cu aeroplanul la altitudine joasa pana la tigari bagate in ambulanta.
Persoana x cumpara pachetul cu 6 lei si il vinde cu 8.
O alta persoana z il cumpara cu 8 si il da cu 10.

Politia isi are partea ei. Mai primeste un cartus gratis, o sticla de bautura.

#44
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
ca-n Africa, adica ! ... :)

#45
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018

View PostDany_Darke, on 16 decembrie 2018 - 20:45, said:


pt cine e din bucuresti, sigur a auzit de strada kent. daca pe atunci totul se facea sub supravegherea si permisiunea securitatii, apai acum sa fie mai altfel?

La vremea respectiva, granitele erau mai putin "permeabile", de asta era nevoie de colaborarea baietilor cu "ochi albastri"...

#46
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Prima parte tine de adus din Md.,Ucraina.  Pe vremea aia merita sa le cumperi si cu timbre de Ro.-fara complicatii aiurea.  Tiristii,autocarele,dubele  aduceau grosul.  La ANCONA INTERPORTO era placa turnanta,distributia pe regiuni.  Fiecare avea tiristu lui,platea cash,incarca,pleca.   Pana prin 2003,2004 politaii din nord nu au sesizat amploarea,aveau o lege pe treaba asta dar nu mai fusese folosita de muult.   Intotdeauna la destinatie detinatorul avea un garaj inchiriat pe alt nume.  Se ducea singur,fara fanfara,ca-i rupea concurenta depozitu.   Si dupa- avea 2,3 sageti ce erau alimentate de el care vindeau la cartus(de obicei).In Porta Palazzo,in fata ceasului,hala de carne. Mai erau si independent,cumparau si vindeau pe contul lor. Erau tolerati! In fata la Lidl-Bengasi a fost si va ramane -Schiopu.  Agent dublu,sifoneaza concurenta directa pe zona aia.    La nivel mediu inalt am ajuns,din auzite erau 2 moguli pe To.Unu-i prieten bunPosted Image stiu exact ca ia luat garda prima oara 20k cash,a doua oara 35k.  Nu prea a suferit

#47
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Am revenit!  Dupa ce un pachetar mi-a adus bax-u  la plezneala,50 steche, am inceput sa caut furnizori.//    Am gasit baieti,frati din.....CJ. Erau pe filiera lohn.Incarca in It,finiseaza in Ro. cu pret de lumea a doua.  Numai ca eu eram pe alta treaba,fara Ancona!   A fost WIN-WIN.  Baietii si-au luat case pamanturi pe cluj,eu la en-gross 5 euri la cartus. Saptamanal-150 /200. Aka-3,4 baxuri.  Ei si-au facut casa la (era Nokia pe vremea aia)in zona.  Cum e cand iei un cartus la 17/18euri si-l muti la en-gross22,5?  O-fi bine? O-fi rau?   . A trecut vremea,Romania(la modul serios) a trimis agenti undercover sa se infiltreze pe ------Cupru/ tigari /asphalt(cine stie-intelege)  Pe TO. ERAU 8/10 MILITIENI in perioada aia.

Da nu v-am povestit(tre sa scriu o carte) perioada 94-98!  Baeaeti Bacau  self-made man! Cu viza intrari multiple pe D.!  De la Buc si pana la Brasov se demontau cusete,bai la capat de vagon.   La MUNCHEN Turcu cumpara tot.  3 drumuri pe luna.  EEE,CE VREMURI! Si sincer,regret ca nu m-am bagat in puulitica!  ACOLO E JMECHERIA!*.  Mai stiu,trait si de gatere pe Valea Muntelui. Alt combo bacauan cu implicatii sus.  Da fiind oblete, m-au emigrat!

Si mai sant piete paralele cu alimente scumpe,haine,cosmetice.   Aia din Iasi,grei ,aveau felie pe plan local; la alta piata,piata de carne cruda!

#48
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Deci nimeni curios?  Cam asa functioneaza.  Nu am atins parandaratu cu alabastrii(material semipretios si atat,oricum e pe bani). La energizante fara reteta e si mai crunta treaba.   Acolo se gaseste implicat organu cu bulanu-confisca tot de la concurentul sponsorului personal,PREDA la sectie ceva,face reintrare pe piata de ce au confiscate la farmacistii lor de incredere|!   Studiati unplic si pic si poc  sectia de pe ....dreaq sa ma ia!  Adica daca aia o fac la treaba ... Hai ca m-a luat   Ene,batraneteaPosted Image

#49
karapok

karapok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 07.08.2017

View PostMikeSpike, on 17 decembrie 2018 - 10:10, said:

Am revenit!  Dupa ce un pachetar mi-a adus bax-u  la plezneala,50 steche, am inceput sa caut furnizori.// Am gasit baieti,frati din.....CJ. Erau pe filiera lohn.Incarca in It,finiseaza in Ro. cu pret de lumea a doua.  Numai ca eu eram pe alta treaba,fara Ancona!   A fost WIN-WIN.  Baietii si-au luat case pamanturi pe cluj,eu la en-gross 5 euri la cartus. Saptamanal-150 /200. Aka-3,4 baxuri.  Ei si-au facut casa la (era Nokia pe vremea aia)in zona.  Cum e cand iei un cartus la 17/18euri si-l muti la en-gross22,5?  O-fi bine? O-fi rau?   . A trecut vremea,Romania(la modul serios) a trimis agenti undercover sa se infiltreze pe ------Cupru/ tigari /asphalt(cine stie-intelege)  Pe TO. ERAU 8/10 MILITIENI in perioada aia.

Da nu v-am povestit(tre sa scriu o carte) perioada 94-98!  Baeaeti Bacau  self-made man! Cu viza intrari multiple pe D.!  De la Buc si pana la Brasov se demontau cusete,bai la capat de vagon.   La MUNCHEN Turcu cumpara tot.  3 drumuri pe luna.  EEE,CE VREMURI! Si sincer,regret ca nu m-am bagat in puulitica!  ACOLO E JMECHERIA!*.  Mai stiu,trait si de gatere pe Valea Muntelui. Alt combo bacauan cu implicatii sus.  Da fiind oblete, m-au emigrat!

Si mai sant piete paralele cu alimente scumpe,haine,cosmetice.   Aia din Iasi,grei ,aveau felie pe plan local; la alta piata,piata de carne cruda!


Povestile cand furau bacauanii lemn de cires pentru italieni, taiau cate doua camioane de lemn de cires pe noapte si le carau cu politia antemergator? Pentru crimele astea as fi dat pedeapsa cu decapitarea.....cat s-a furat in tara asta nu exista pedepse si puscarie, tigarile sunt o floare la ureche pe langa restul .....si mai stiu....

#50
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
KARAPOAKE ESTI din zona? Ca si la lemn am facut un drum,da nu-mi-a mai trebuit.  Am avut arshu ca mina de pix  ,25 de ore! Si-I caram lu ala de era baiatu lu sefu de garda financiara pe Bacau! Aia de au falimentat o banca.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate