Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Unde se descarca muzica din google play?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,568
  • Înscris: 15.06.2007
Am cumparat o melodie pe G Play, tocmai pentru ca aveam nevoie de fisierul audio. Inaplicatia google play imi arata ca s-a descarcat, insa nu gasesc formatul audio nici unde in telefon. Nici in downloads, nici in documents nici in "music" sau "audio", nici pe sd card.  Oare l-a descarcat  virtual in contul cloud de google play?  Mie imi trebuie mp3 ul.

Attached Files


Edited by tfmercedez, 10 December 2018 - 13:28.


#2
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,991
  • Înscris: 18.12.2007
Il poti accesa doar din google play.

#3
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009
Cauta in Fisiere/Descarcari.

#4
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,568
  • Înscris: 15.06.2007

 AlexEn, on 10 decembrie 2018 - 13:29, said:

Il poti accesa doar din google play.
Nu cred. Am cumparat si alte melodii, dar de pe desktop, si le-am putut downloada , dupa care am facut mai multe copii, ca sa am si in masina.

In google play o pot asculta si gratis, atunci de ce as mai da banii?

#5
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
Asta pare a fi asemănător cu aplicaţia Netflix, acum ceva timp am descărcat nişte episoade pe telefon cu gândul că le descarc şi le transfer pe un PC însă nu le găseam pe nicăieri, se puteau rula doar în aplicaţia oficială. Aşa şi aici, este o măsură anti-piraterie din ce se vede.

#6
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
In meniul din Play Store, ai undeva Play Musik App open. Acolo ar trebui sa il vezi, eventual sa dai jos fisierul.

Edited by Bursul, 10 December 2018 - 13:35.


#7
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,568
  • Înscris: 15.06.2007
Am cautat  si pe net, am bifat in meniu la play music "downloaded only" dar mai departe nu am gasit nimic in telefon. Ce piraterie sa fie? Tocmai am platit pentru un fisier audio.

Am cautat in setting app  play music. Acolo se vede ca am ceva descarcat, dar nu gasesc locatia. In my files nu gasesc nici un folder cu play music.

Attached Files


Edited by tfmercedez, 10 December 2018 - 13:57.


#8
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,991
  • Înscris: 18.12.2007
Downloaded only se refera la ce melodii sa iti apara in Google Music, in interfata.
Eu stiu ca nu ai acces la ele, e protectie contra pirateriei. Da, ai platit si ai acces la continut. Scopul este sa nu il distribui.

#9
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,568
  • Înscris: 15.06.2007

 AlexEn, on 10 decembrie 2018 - 13:56, said:

Downloaded only se refera la ce melodii sa iti apara in Google Music, in interfata.
Eu stiu ca nu ai acces la ele, e protectie contra pirateriei. Da, ai platit si ai acces la continut. Scopul este sa nu il distribui.
Pai si pe PC de ce am putut sa-l descarc? Ma intreba chrome unde vreau sa mi-l copieze.

#10
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,991
  • Înscris: 18.12.2007
Nu mai da quote la mesajul imediat anterior!

Din ce interfata ai descarcat pe PC?


Uite aici: https://support.goog...r/1250232?hl=en
Vezi raspunsurile din sectiunea See and manage downloads on your mobile device. In concluzie, nu se poate ce vrei tu decat din interfata pt PC.

Edited by AlexEn, 10 December 2018 - 14:06.


#11
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,568
  • Înscris: 15.06.2007
Google crome nimic special.

Chestia este caeu aveam melodia deja , dar nu aveam chef sa scot cardul din masina, sa ma chinui sa-l bag in telefon( nu am chestia aia cu care se scoate cardul din slot la mine). Se pare ca metoda ilegala este mai rapida si mai simpla decat metoda legala. Am crezut ca dau doi lei, si am melodia in format mp3. Cred ca mai repede o gaseam pe torente direct pe telefon.

#12
onlyviu

onlyviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 07.10.2008
Daca ai downloadat-o, nu inseamna ca faci ce vrei cu ea (o copiezi, mai exact). Inseamna ca o poti asculta si cand nu ai net.

#13
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,568
  • Înscris: 15.06.2007
In scopuri personale pot face orice cu ea.
In scopuri publice , pot sa ma consult si sa cer permisiunea detinatorului drepturilor de autor.

Edited by tfmercedez, 10 December 2018 - 14:27.


#14
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
se descarca intr-un fisier securizat ascuns prin dosarele din sistem, si melodia este intr-un format ce nu poate fi redat audio de catre aplicatii externe. dar daca insisti s-o cauti, uita-te si in folder-ul android din managerul de dosare sau chiar in dosarele din radacina...

sau incearca sa intri pe Google Play din browser pe PC, si acolo poate iti apare pop-up cu download-ul in format digital mp3.

Edited by zyppster, 10 December 2018 - 14:51.


#15
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
In the settings of Google Play Music, if you have it set to cache on the external SD card, your cache location will be /external_sd/Android/data/com.google.android.music/files/music/.
If you have it use the internal storage, the path will be /sdcard/Android/data/com.google.android.music/files/music.
Note that these files are named [some-id].mp3, like 124.mp3. So just copying them from this location will be difficult to determine what song they are. Not only that, as GiantTree mentions, the files are encrypted, so even if you copy them off, you cannot play them. It requires Google Play Music to play them.

Eu tocmai am dat jos de pe Google play, un album. Fisierele mp3 se regasesc in directorul respectiv marcate cu 1.mp3, 2.mp3

Edited by Bursul, 10 December 2018 - 14:53.


#16
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,568
  • Înscris: 15.06.2007
Numai ce am deschis si emailul primit de la google, cu "factura". Scrie si acolo ca pot face cam orice cu melodia.

Am incercat unde zice bursul.. dar nimic!

Attached Files


Edited by tfmercedez, 10 December 2018 - 15:10.


#17
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016
Este simplu daca stii unde trebuie sa ajungi.

Te loghezi pe computer in contul tau Google, selectezi Google play, apesi pe tabul Music, apoi pe tabul My music, si ti se incarca acolo lista cu toate melodiile si albumele cumparate de tine. Apoi dai click dreapta pe poza albumului / melodiei, si selectezi "download album". Iti salveaza unde soliciti tu in format mp3 arhivat. Am testat acum si am downloadat din nou in format mp3 o melodie cumparata mai veche.

PS. Pentru cei care nu stiu, o melodie odata cumparata poate fi folosita oriunde si oricand, poate fi pusa pe CD, sau la un CD cumparat poti sa-ti faci o copie de rezerva. Nu poti sa asculti melodia intr-un grup mai mare de 8 persoane, se considera party, si pentru acest lucru trebuie platite drepturi de autor la UPFR. Daca o asculti acasa totusi, impreuna cu 20 invitati de Craciun, nu o sa se lege nimeni de tine, insa daca ai autocar de exemplu si le pui la aia sa asculte melodia asta chiar daca ai cumparat-o, si chiar daca ai numai 7 clienti, insa autocarul are 44 locuri, iei amenda. Idem la localuri cu 20 locuri, insa cu doar 7 clienti in acel moment in bar. Ati priceput voi ideea...

LE. Acum am vazut ca o vrei descarcata direct pe telefon. Pe telefon intr-adevar ti-o descarca undeva sa o poti asculta online, atat.

Edited by 2Unlimited, 10 December 2018 - 15:42.


#18
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
in telefon e imposibil, e facut intentionat sa fie redat DOAR prin Google Play Music. (ca si Spotify)

in dosarul din radacina, in sistem, gasesti o ramasita a acelei melodii descarcata in telefon dar extensia NU este in format audio.

Edited by zyppster, 10 December 2018 - 15:44.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate