Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Unde se descarca muzica din google play?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,506
  • Înscris: 30.10.2003

View Postzyppster, on 10 decembrie 2018 - 15:41, said:

in telefon e imposibil, e facut intentionat sa fie redat DOAR prin Google Play Music. (ca si Spotify)
Posted Image
Eu tocmai ascult la player-ul Android-ului ce am dat jos de pe Google Play.

#20
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,551
  • Înscris: 15.06.2007

View Post2Unlimited, on 10 decembrie 2018 - 15:32, said:

Este simplu daca stii unde trebuie sa ajungi.

Te loghezi pe computer in contul tau Google, selectezi Google play, apesi pe tabul Music, apoi pe tabul My music, si ti se incarca acolo lista cu toate melodiile si albumele cumparate de tine. Apoi dai click dreapta pe poza albumului / melodiei, si selectezi "download album". Iti salveaza unde soliciti tu in format mp3 arhivat. Am testat acum si am downloadat din nou in format mp3 o melodie cumparata mai veche.

PS. Pentru cei care nu stiu, o melodie odata cumparata poate fi folosita oriunde si oricand, poate fi pusa pe CD, sau la un CD cumparat poti sa-ti faci o copie de rezerva. Nu poti sa asculti melodia intr-un grup mai mare de 8 persoane, se considera party, si pentru acest lucru trebuie platite drepturi de autor la UPFR. Daca o asculti acasa totusi, impreuna cu 20 invitati de Craciun, nu o sa se lege nimeni de tine, insa daca ai autocar de exemplu si le pui la aia sa asculte melodia asta chiar daca ai cumparat-o, si chiar daca ai numai 7 clienti, insa autocarul are 44 locuri, iei amenda. Idem la localuri cu 20 locuri, insa cu doar 7 clienti in acel moment in bar. Ati priceput voi ideea...

LE. Acum am vazut ca o vrei descarcata direct pe telefon. Pe telefon intr-adevar ti-o descarca undeva sa o poti asculta online, atat.
legat de difuzare:marile lanturi de magazine, au un playlist pentru care platesc drepturi de difuzare. In toate magazinele mari (ma refer la un brand specific) este aceeasi muzica simultan. Pentru ca ei se conecteaza la un server de unde merge muzica. Valabil la h&m, zara , etc. Si la ei se aude muzica destul de recenta in magazine. Mi-a povestit un angajat ca sunase la niste colegi din alt oras si se auzea aceeasi melodie pe fundal.

View PostBursul, on 10 decembrie 2018 - 15:43, said:


Posted Image
Eu tocmai ascult la player-ul Android-ului ce am dat jos de pe Google Play.
ma bucur pentru tine. Si eu pot asculta melodia. Dar uite, daca iti trimit adresa de email, poti sa atasezi melodia si sa mi-o trimiti si mie, daca are sub 25MB?

#21
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008

View PostBursul, on 10 decembrie 2018 - 15:43, said:

Posted Image
Eu tocmai ascult la player-ul Android-ului ce am dat jos de pe Google Play.
cum ai descarcat-o din G. Play? screenshots?

#22
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,976
  • Înscris: 18.12.2007

View Posttfmercedez, on 10 decembrie 2018 - 15:09, said:

Numai ce am deschis si emailul primit de la google, cu "factura". Scrie si acolo ca pot face cam orice cu melodia.

Am incercat unde zice bursul.. dar nimic!

Tu ai citit linkul pe care ti l-am dat in care ti se explica foarte clar ca nu poti sa descarci fisierele decat din varianta desktop? De pe telefon nu merge.

#23
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,551
  • Înscris: 15.06.2007

View PostAlexEn, on 10 decembrie 2018 - 20:18, said:



Tu ai citit linkul pe care ti l-am dat in care ti se explica foarte clar ca nu poti sa descarci fisierele decat din varianta desktop? De pe telefon nu merge.
pagina aia am gasit-o inainte de a deschide topicul. De descarcat pe PC, am mai descarcat si altadata. Am sperat ca se poate si pe mobil.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate