Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Suntem limitati din punct de vedere genetic sa ramanem la o anumita greutate?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#1
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
cred ca fac parte din categoria aceea de indivizi care oricat efort as depune la sala si oricat as manca nu reusesc sa imi schimb greutatea
pur si simplu am ramas la o greutate din care nu reusesc sa ies

#2
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

View Poston64, on 08 decembrie 2018 - 20:32, said:

cred ca fac parte din categoria aceea de indivizi care oricat efort as depune la sala si oricat as manca nu reusesc sa imi schimb greutatea
pur si simplu am ramas la o greutate din care nu reusesc sa ies

Da, suntem limitați în funcție de metabolism. Unii mănâncă o ciocolată și pun pe ei cât alții care mănâncă 5 sau 10 ciocolate. Și cum resursele sunt limitate și banii la fel, este cam dificil să pui în fiecare zi câte 5000-10.000 mii de calorii ca să se simtă, mai ales dacă trăiești cu bani sub 2000 de lei / luna, care minim înseamnă minim - adică nu interesează pe nimeni că la metabolismul tău trebuie să mănânci de 5 ori mai mult ca un om obișnuit. Cei ca tine îi numim, Ectomorf, față de alții Endomorf sau Mezoform.

Edited by hwplanet, 08 December 2018 - 20:43.


#3
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
si cat mananca un om obisnuit?

#4
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014
Si eu șa fel ,nu reusesc deloc  sa trec de 97 e kile.

#5
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

View Poston64, on 08 decembrie 2018 - 20:40, said:

si cat mananca un om obisnuit?

8 lei / zi sau 10 lei pe zi sau un maximum de 20 de lei pe zi. Ceilalți, ar trebui să mănânce de 50 de lei / zi. Deci nu ne putem încadra toți în această categorie minimă de 8 - 10 lei și până la un 20 de lei / zi, pentru că avem metabolism diferit.

Edited by hwplanet, 08 December 2018 - 20:45.


#6
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
97 de kile suna bine, eu am vreo 74, ma simt emasculat, am nevoie de umeri largi, piept si spate ca sa am un fizic impunator

#7
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,535
  • Înscris: 30.10.2003
Ia uite cati grasi ar fi fost la Auschwitz!

#8
BebePanda

BebePanda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,242
  • Înscris: 09.10.2018
Nu suntem limitati.

#9
rzv74

rzv74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 30.09.2014
cati ani ai? si eu pana in 40 de ani greu ajungeam la 80 kg. acum am 92! si nu mananc mai mult!

#10
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Poston64, on 08 decembrie 2018 - 20:32, said:

cred ca fac parte din categoria aceea de indivizi care oricat efort as depune la sala si oricat as manca nu reusesc sa imi schimb greutatea
pur si simplu am ramas la o greutate din care nu reusesc sa ies

Si ce-i cu asta? Bun venit in clubul celor care se chinuie sa slabeasca, sau sa puna ceva kg pe ei si nu reusesc.

#11
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
Suntem limitati.....
esti....
eu as vrea sa fiu, da nu's

Edited by alexpet, 08 December 2018 - 20:59.


#12
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,549
  • Înscris: 30.08.2017
Treaba e simpla, arde mai multe calorii decat bagi in tine zilnic si slabesti. Sunt clinici care iti evalueaza metabolismul si iti stabilesc o dieta in functie de asta.....am colegi cu povesti de succes. E drept, succesul e temporar daca dupa ce slabesti revii la vechile obiceiuri.

#13
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,701
  • Înscris: 29.10.2017

View Poston64, on 08 decembrie 2018 - 20:32, said:

cred ca fac parte din categoria aceea de indivizi care oricat efort as depune la sala si oricat as manca nu reusesc sa imi schimb greutatea
pur si simplu am ramas la o greutate din care nu reusesc sa ies

Pai in topicul celalalt ziceai ca e mult sa dai 14 lei pe meniu, deci ma gandesc ca nu bagi prea multa mancare zilnic oricum

Daca vrei sa fii huge si strong trebuie sa bagi mancare multa, ca sa iesi mai ieftin poti sa cauti alternative ..gen pui intregi rotisati, poti sa-ti faci acasa muschi de porc la cuptor etc

#14
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
mancarea multa e aia ce o mananc eu acasa dimineata cand ma scol si dupa ora 6, ce mananc eu la pranz de 14 lei e frectie

de exemplu mananc dimineata in jur de 200 de grame de cartofi cu 200 grame de carne
pe urma mananc la 6 jumate seara vreo 300-400 grame de broccoli cu orez, si inca vreo 400 grame de carne de pui

pe urma mai mananc la ora 10 seara dupa antrenament inca o masa de aproximativ 200 de grame de garniture si inca 200 grame de carne

Deci in total mananc mult

#15
g0dafk

g0dafk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 10.11.2016
Daca esti pitic nu prea vei arata bine cum vrei tu sa ajungi. Umeri lati si spate lat la 1.65 nu prea merge. Daca esti inalt si esti slab sa stii ca nu pui muschi pe tine in cateva luni. Daca vrei sa arati ca Jason Momoa sau Chris Hemsworth, trebuie sa-ti dedici cateva ore bune ( 4-5 ) de antrenament pe zi + dieta + supraveghere din partea medicilor + suplimente + multe alte chestii ca sa ajungi "buffed". Uita-te la animalele alea ce antrenamente fac. Nu stiu ce faci tu la sala dar ceva imi spune ca tu nu ai timp liber ca ei sa poti sa te focusezi asa intens pe sala.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pypO4EmQjS4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hMAgyWKt7Nk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Personal mie asta mi se pare tipul de corp ideal. Mai multi muschi cum au bodybuilderi ar fi exagerat.

Edited by g0dafk, 08 December 2018 - 23:24.


#16
andreiutzu000

andreiutzu000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 03.01.2013
Ai facut un calcul al kcal/zi?

#17
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012

View Postg0dafk, on 08 decembrie 2018 - 23:22, said:

Daca esti pitic nu prea vei arata bine cum vrei tu sa ajungi. Umeri lati si spate lat la 1.65 nu prea merge. Daca esti inalt si esti slab sa stii ca nu pui muschi pe tine in cateva luni. Daca vrei sa arati ca
Personal mie asta mi se pare tipul de corp ideal. Mai multi muschi cum au bodybuilderi ar fi exagerat.
am 1.90
cand am inceput am avut aprope 0 masa musculara, plus ca am oesele foarte subtiri, si nu am un genetic generos deloc (incheieturi subtiri, si nu sunt lat in spate)

View Postandreiutzu000, on 08 decembrie 2018 - 23:28, said:

Ai facut un calcul al kcal/zi?

nu stiu sa fac

#18
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,701
  • Înscris: 29.10.2017

View Poston64, on 08 decembrie 2018 - 23:34, said:

am 1.90
cand am inceput am avut aprope 0 masa musculara, plus ca am oesele foarte subtiri, si nu am un genetic generos deloc (incheieturi subtiri, si nu sunt lat in spate)

cat ai incheietura la mana?
https://smhttp-ssl-3...asure-guide.jpg

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate