Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea
 Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?
 La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis
 Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire
 

PS5 sau Xbox Two - cine va fi castigatorul urmatoarei generatii de console

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
197 replies to this topic

#91
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009

View PostParanoir, on 05 februarie 2019 - 13:16, said:

....dar degeaba i-l vezi, ca oricum nu i-ti dai seama.
There ... corrected ... ca sa isi dea seama Posted Image

Nu merita efortul, pur si simplu nu merita. Omul are niste idei foarte fixe si foarte clare pe care nu s-a ferit sa ni le arate si sa ni le si impuna. Asta e. E si el "al nostru", trebuie sa il toleram.

Edited by ro_explorer, 05 February 2019 - 13:21.


#92
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 09.05.2018
Ma oi fi eu cum oi fi........dar nici cu voi nu mi-e tarseala
In afara de a ma ''contra'' cu diverse off-topic , altceva vad ca nu stiti/scrieti
Ma repet - Voi scrie intentionat gresit - ca sa vad pana unde va duce.......
Veniti si voi cu noutati ceva , nu numai ''contre'' la ce scriu eu , fiindca bag de seama ca numai asta va preocupa pe unii dintre voi - contrele , a da la cap semenului ca de romanul e expert in asa ceva

#93
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Tu nu scrii intentionat gresit, ca sa vezi "pana unde va duce". Tu scrii gresit pentru ca nu ai trecut pe la scoala.
Or, cum vrei tu sa fii luat in serios daca esti analfabet?
Ideile tale (crete) sunt expuse intr-un mod agramat si lipsit total de coerenta.
Dupa ce ca sunt niste pareri bizare, in loc sa vii cu argumente concrete, tu insiri cuvinte fara noima si proverbe fara sens :)
Iti dai seama ca te va lua oricine in ras.
Nici nu realizezi ca te contrazici singur, spunand ca nu conteaza grafica si de aia alegi consola in detrimentul pc-ului, dar pe de alta parte te bati cu pumnii in piept ca e atat de importanta diferenta aia infima de grafica dintre xbox x si ps4 pro...
Tu esti real, mai omule?
Daca esti troll, ne-ai pacalit, recunosc.
Daca nu, mai bine pui mana pe o carte si lasi forumurile.

Edited by Paranoir, 05 February 2019 - 16:23.


#94
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 09.05.2018
Alta intrebare ?
Observ ca nu v-ati plictisit de atatea contre
Daca scriu ca e alba , voi nu ca trebuie neagra si invers
Daca vreti sa va creada userii care citesc pe aici veniti cu ceva concret la idee , nu numai contre sau doctori in ortografie la ce scriu eu
In afara de voi 3 sau 4 care vreti sa dati impresia de....... in rest oare de ce nu se agita ca voi
Numai o lungiti atata si abtineti-va de a mai contra ce scriu , fiindca nu veti ajunge la/reusi nimic
Doar ca nici voi nu sunteti mai prejos decat mine
Sincer din cele 6 pagini , 4 sunt numai cu contrele voastre la ce am scris eu de fiecare data , nu vede-ti cat de penibili a-ti devenit


- Microsoft Studios is now Xbox Game Studios - https://www.polygon....me-studios-name

- PlayStation 5, Xbox Two, Nintendo Switch Pro - всё, что мы о них знаем - https://www.ferra.ru...-nikh-znaem.htm

Edited by wather, 06 February 2019 - 15:05.


#95
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Întrebarea este de ce Sony nu mai participă la e3 ?
Poate aruncă bomba, microsoft participă la e3 își arată jocurile și în același timp Sony lansează ps5-ul ahahaha.

Edited by calbog, 06 February 2019 - 14:57.


#96
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 09.05.2018
MS are de recuperat pe partea de jocuri si de acea a cumparat mai multe studiouri
Sony are de recuperat pe partea de hw si avand in vedere ca ms detine ''cireasa de pe tort'' in aceasta privinta , e de asteptat ca Sony sa grabeasca putin lucrurile
Mai ales ca si chinezi au lansat o asa zi-sa consola combo , ramane sa vedem cine si cu ce va iesi ca noutati anul asta

#97
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009

View Postwather, on 06 februarie 2019 - 14:51, said:

nu vede-ti cat de penibili a-ti devenit
Pai nu vede-m de analfabeti, altfel ar fi clar si nu a-m deveni nimic.

View Postwather, on 06 februarie 2019 - 16:10, said:

Mai ales ca si chinezi au lansat o asa zi-sa consola combo ,
Inca niste perle ...

Amice, mergi la scoala sau trimite-ti copiii (daca ai) si roaga-i frumos sa iti arate si tie cum se scrie romaneste.

View Postcalbog, on 06 februarie 2019 - 14:56, said:

Întrebarea este de ce Sony nu mai participă la e3 ?
Pai s-au retras multi jucatori mari de la E3 de-a lungul timpului. E3 a ajuns sa fie Sony show si altii. Probabil ca isi vor face propriile anunturi, gen Apple, EA, Nintendo, etc ...

Si un articol pe tema asta: https://kotaku.com/s...2019-1830474052

Edited by ro_explorer, 06 February 2019 - 20:18.


#98
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 09.05.2018
Explorer mai bine ti-ai vedea de ale tale ca nici tu sau ceilalti nu sunteti mai breji
Doar imi confirmati ce scriu legat de romanul cu semenii lui , cea ce pt mine nu e o noutate

#99
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Noi poate ca nu suntem mai breji in anumite aspecte dar macar nu suntem analfabeti.

Repet, respecta-te pe tine si poate te vor respecta si ceilalti. Dar cand scrii ca ultimul necopt fara scoala, pa ...

#100
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Cum sa nu fim mai breji? Nu mai sunt alti analfabeti pe aici...

Si mai lasa-ne cu proverbe si zicatori de 2 bani, nu "e asa romanul", asta o repeti obsesiv, probabil ai fost marcat de vacanta mare in trecut si de las fierbinti in prezent.

Cat despre pareri pe subiecte ce au legatura cu tehnica, cred ca nu trebuie luate in seama cele emise de persoane care nu stiu sa scrie si sa citeasca.

Edited by Paranoir, 07 February 2019 - 00:14.


#101
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View PostParanoir, on 05 februarie 2019 - 16:21, said:

Tu nu scrii intentionat gresit, ca sa vezi "pana unde va duce". Tu scrii gresit pentru ca nu ai trecut pe la scoala.
Or, cum vrei tu sa fii luat in serios daca esti analfabet?
Ideile tale (crete) sunt expuse intr-un mod agramat si lipsit total de coerenta.
Dupa ce ca sunt niste pareri bizare, in loc sa vii cu argumente concrete, tu insiri cuvinte fara noima si proverbe fara sens Posted Image
Iti dai seama ca te va lua oricine in ras.
Nici nu realizezi ca te contrazici singur, spunand ca nu conteaza grafica si de aia alegi consola in detrimentul pc-ului, dar pe de alta parte te bati cu pumnii in piept ca e atat de importanta diferenta aia infima de grafica dintre xbox x si ps4 pro...
Tu esti real, mai omule?
Daca esti troll, ne-ai pacalit, recunosc.
Daca nu, mai bine pui mana pe o carte si lasi forumurile.

Asta i-am zis si eu in cuvinte mai putine. Ma doare mana sa scriu atat. :)
Iar ontopic, stie doar sa pupe in fund Xbox-ul ala de parca ar fi Mercedes vs Dacie in comparatie cu PS.

#102
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Sincer, daca la urmatoarea generatie e mai tate xbox, tot nu ma ajuta cu nimic.
Pentru ca jocurile pe care le astept sunt pentru playstation, vorbesc de continuari ale unor jocuri pe care le-am jucat cu foarte mare placere.
Ar fi cilme sa renunt la jocurile mele preferate pentru ca e mai performanta consola.
Nu imi place ca ma repet, dar lucrul asta se vede din vanzari. Cu toata performanta lui Xbox One X, tot sony a vandut considerabil mai bine.

#103
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009

View PostParanoir, on 07 februarie 2019 - 10:01, said:

Cu toata performanta lui Xbox One X, tot sony a vandut considerabil mai bine.
Pai e vorba de ecosistemul software ... unde Sony a bagat multi bani. Microsoft a bagat mai putin si se vede ... dar vad ca incep sa pompeze si in partea asta.

Pe mine ma deranjeaza ca in loc sa mergi sa cumperi un joc, in ziua de azi trebuie sa cumperi si hardware ca sa joci acel joc. Astept cu interes maturizarea platformelor de streaming bazate pe cloud, unde poti sa te legi cu orice dispozitiv si sa incepi sa te joci. In curand nu vom avea nevoie de console deloc.

#104
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 09.05.2018
La chestia asta ( cloud ) ms iar le-a luat-o inaintea lui Sony , anuntand ca va scoate si o consola/device dedicat pt asa ceva ( pe langa cele clasice ) , pe cand Sony.......

- https://www.express....-cloud-Scarlett

- https://www.digitalt...n-xbox-devices/

#105
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Cred ca ai inteles si asta gresit asa cum ai inteles mai multe gresit.

Microsoft are acum doar Play anywhere: https://www.xbox.com...x-play-anywhere (practic nu iti mai trebuie consola si un PC performant este superior oricarui XBOX, mai ales ca suporta nativ controller de xbox). Pe partea de cloud real doar au anuntat ceva.

Sony pe de alta parte, are de ceva vreme Cloud adevarat pe baza caruia poti juca deja peste 700 de jocuri deja. De ce am spus ca e nevoie de maturitate in domeniu este faptul ca momentan cloud-ul PlayStation face stream in 720p si , daca te tine netul, chiar si 1080p la 60fps. Mai e pana la 4K: https://www.playstat...laystation-now/

Deci, mai intereseaza-te cine are ce si cine doar anunta chestii, ca altfel ...... (am pus puncte de suspensie d'amboulea, asa cum le pui tu, ca nu au nici un rol si nici un inteles, indiferent ce completezi acolo).

https://www.windowsc...-project-xcloud

Edited by ro_explorer, 07 February 2019 - 19:39.


#106
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 09.05.2018
E uite cum iar incepi cu contre , fiindca eu am scris destul de clar ca -......anuntand ca va scoate si o consola/device dedicat pt asa ceva
Deci nu stiu cine a scris ca ms-ul are deja asa cum scrii tu ca eu am inteles gresit - Cred ca ai inteles si asta gresit asa cum ai inteles mai multe gresit.
Incearca si abtinete cu contrele astea , fiindca NU DOVEDESTI cu nimic ca esti mai presus decat mine

#107
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009

View Postwather, on 07 februarie 2019 - 20:26, said:

E uite cum iar incepi cu contre
Tu esti real? Gandesti la fel cum scrii se pare:

View Postwather, on 07 februarie 2019 - 18:09, said:

La chestia asta ( cloud ) ms iar le-a luat-o inaintea lui Sony , anuntand ca va scoate si o consola/device dedicat pt asa ceva ( pe langa cele clasice ) , pe cand Sony.......

Esti simpatic ... sincer, te compatimesc, trebuie sa fie foarte greu sa traiesti asa singur si ratacit intr-o lume pe care nu o intelegi. Dar de asta sunt aici, pentru a oferi o mana de ajutor.

Edited by ro_explorer, 07 February 2019 - 20:46.


#108
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Doamne, cum e omul asta...
Dar hai sa nu mai "incepem cu contre" :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate