Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Eshopwedrop - pareri

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
136 replies to this topic

#127
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,587
  • Înscris: 10.04.2009
la mailboxde incarci un fel de credit, ca la cartela gen, pe site-ul lor, prin paypal (am Revolut atasat)

iar apoi coletul pleaca din DE, si in 3 maxim 4 zile e la usa (ultima comanda data luna trecuta a ajuns la ei in depozit vineri, iar marti era la mine acasa) Posted Image

ai 3 metode de livrare: posta (la noi nu o recomand, ca e cum e...), GLS (folosit de 3 ori pana acum cu succes, este la acelasi pret cu posta) si DHL (nu recomand, e scump)

ca pret, aproximativ 12-13€ m-a costat transportul DE =>RO... dar eu am comandat chestii marunte, de pe Amazon, ce nu se livrau in RO (ca deh... suntem tara babaniera inca)

la obiecte voluminoase posibil sa creasca si valoarea transportului... dar avand in vedere ca vine direct din DE... la ESWD veneau din Sibiu coletele

Edited by beavis03, 03 October 2023 - 08:52.


#128
thomasdivx

thomasdivx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 01.11.2006

View PostiErvin, on 03 octombrie 2023 - 08:26, said:


Cate zile fac coletele din Varsovia pana la noi?
Pleaca miercuri, ajung luni la usa.

#129
iErvin

iErvin

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.04.2021

View Postthomasdivx, on 05 octombrie 2023 - 12:46, said:

Pleaca miercuri, ajung luni la usa.

Mersi, mai astept dupa un colet din US care a plecat acum 3 saptamani! Doar miercuri trimit colete spre noi, indiferent de ziua in care fac comanda?

#130
thomasdivx

thomasdivx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 01.11.2006
Din Varsovia doar, am intrebat la ei. Cereti detalii pe email.

#131
zekalanga

zekalanga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 23.01.2007
aveti idee cum fac consolidare la colete?
pe site-ul lor atunci cand initiez comanda, nu-mi spune nimic de consolidare.

#132
thomasdivx

thomasdivx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 01.11.2006
O fac ei automat.

#133
tafliu

tafliu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.07.2007
Salut , in ultimul an , 2023:
au crescut preturile la transportul de colete , mai mult decat pe timpul pandemiei
au mutat depozitul din sibiu, in surburbiile warsoviei, crestere de costuri la livrare , folosind 3 curieri (europa- polonia, polonia -Romania , curier intern in Romania)
intarzie coletele , declara livrare colete pe site , iar la curier intern nu apare nimic
nu raspund la telefonul de contact ,
la e-mail : raspund la 1 din 3 e-mailuri .

#134
rachim23

rachim23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 07.03.2009
Cum fac sa iau legatura cu ei? De aproape doua saptamani ma chinui sa imi deblochez contul. Pentru deblocarea lui este nevoie sa fac o plata de 5 lei, dintr-un cont pe numele meu. Am platit de trei ori din conturi diferite si inca nu am rezolvat. A mai avut careva aceasta situatie?

#135
iErvin

iErvin

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.04.2021
Parerea mea este sa cauti alta firma, la fel de "greu" iti vor raspunde cand coletul nu se inregistreaza in sistem sau astepti dupa despagubire. Abia dupa 2 luni si o sesizare ANCP am reusit sa-mi recuperez banii in urma unui colet pierdut acum 13 luni.

View Postrachim23, on 19 martie 2024 - 22:43, said:

Cum fac sa iau legatura cu ei? De aproape doua saptamani ma chinui sa imi deblochez contul. Pentru deblocarea lui este nevoie sa fac o plata de 5 lei, dintr-un cont pe numele meu. Am platit de trei ori din conturi diferite si inca nu am rezolvat. A mai avut careva aceasta situatie?


#136
shockedder

shockedder

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.08.2017

View Postrachim23, on 19 martie 2024 - 22:43, said:

Cum fac sa iau legatura cu ei? De aproape doua saptamani ma chinui sa imi deblochez contul. Pentru deblocarea lui este nevoie sa fac o plata de 5 lei, dintr-un cont pe numele meu. Am platit de trei ori din conturi diferite si inca nu am rezolvat. A mai avut careva aceasta situatie?

Ai reusit sa o rezolvi pana la urma intr-un fel ? Sunt in aceeasi situatie ...

#137
panion45

panion45

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.11.2007
stie cineva cat este taxa de magazinaj peste 30 de zile la depozitul de destinatie?am cautat pe site dar nu spune decat ca 30 de zile este gratuit dar nu spune cat te costa dupa!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate