Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Prima televiziune U.H.D. din România: Digi 4K.

* * * * - 11 votes
  • Please log in to reply
3336 replies to this topic

#991
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 15.07.2005
Digi vrem HDR !!!! daca vor continua sa emita fara hdr ,  ma dezabonez !

Edited by djmaxx, 17 March 2019 - 12:18.


#992
mariusssss

mariusssss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 12.07.2006
Si pe mine ma bate gândul sa ma dezabonez, pentru ca nu îmi place fotbalul, iar documentarele le știu deja pe de rost. În plus, transmisia nu e la cele mai înalte standarde tehnice. Ar fi momentul sa primim un feedback de la Digi, altfel vor rămâne fără abonați.

Si pe mine ma bate gândul sa ma dezabonez, pentru ca nu îmi place fotbalul, iar documentarele le știu deja pe de rost. În plus, transmisia nu e la cele mai înalte standarde tehnice. Ar fi momentul sa primim un feedback de la Digi, altfel vor rămâne fără abonați.

#993
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 15.07.2005
Rog sa trimiteti doleantele referitor la HDR si pe digiromania.ro din sectiunea de contact unde deschideti o sesizare poate asa vor tine cont! cu cat suntem mai multi cu atat mai bine

#994
dbx

dbx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 19.06.2005
Poate trimiteti si licenta pentru HDR catre jiji ... Mai dureaza!!! Poate si ceva content UHD, ca nah merge si HD upscaling, da' parca e mai fain nativ, greu cu echipamentele, cu calculatoarele, cu oamenii ... Pina atunci digiaproape4k!

#995
aberdeen

aberdeen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 26.04.2010

View Postrecki27, on 06 martie 2019 - 12:40, said:

Este în canale dar nu se vede/aude,nu am țările nordice și am încercat Letonia,rescanat dar este la fel.
Mai ai vreo idee?
Mulțumesc.
trebuie update soft......as am patit si eu..fara smart.....pui softul pe usb...din 2018

#996
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Trebuie mai multe documentare 4K, pe cele cateva mai frumoase le-am tot vazut, iar cele frantuzesti sunt de tot rahatul. Numai la BBC cred ca gasesc continut  cat China, nu stiu de ce nu cumpara de la aia.

Edited by tiestodj20, 17 March 2019 - 16:14.


#997
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,428
  • Înscris: 06.11.2014
Ca documentarele BBC sunt scumpe. Poate cand postul va avea mai mult maturitate pe piata si mai multi abonati, va contine si astfel de documentare. Pana atunci, e post de nisa.

#998
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007
Post de nișă. Bună glumă... Eu le-am zis amicilor cu RDS că postul e doar pentru a se lăuda cu ce nu are încă UPC și restul. Sâc! Treabă de mântuială, din ce citesc pe aici. Marketing pur...

#999
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,428
  • Înscris: 06.11.2014
Nu e cine stie ce post, insa nu e nici de lepadat, caci si pe alte posturi 4K documentarele se repeta des. Si sunt si in strainatate posturi 4K care transmit fara HDR, nu e Digi 4K singurul. Ca a avut HLG si apoi l-a scos, ca lumea s-a plans ca se vede intunecat, nestiind cu ce se mananca de fapt HDR-ul, asta e alta mancare de peste.

#1000
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,533
  • Înscris: 16.12.2006

View Postcatalinman, on 17 martie 2019 - 22:01, said:

Cine doreste sa vada clasicul Frantei, mai exact partida PSG - Olympique de Marseille il invit sa dea pe DIGI 4K. Posted Image

Derbiul este transmis in 2160p pe DIGI 4K, evident cu tot cu comentariul in limba romana.

P.S. Partida nu este transmisa pe DIGI Sport 1,2,3 sau 4, dar, se vede in direct si cu comentator de la Digi Sport pe DIGI 4K.

P.P.S Este primul eveniment sportiv ce este transmis exclusiv pe DIGI 4K (pe canalele DIGI Sport nu este tranmis in direct, o sa fie dat in Premiera).

Edited by catalinman, 17 March 2019 - 22:29.


#1001
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,238
  • Înscris: 22.02.2017
Pai si daca n-am TV 4K si vreau sa vad meciul, ce fac?

Cred ca asta e inceput de transmitere a competițiilor sportive contracost.... Posted Image

#1002
dbx

dbx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 19.06.2005

View PostiZet, on 17 martie 2019 - 21:56, said:

Nu e cine stie ce post, insa nu e nici de lepadat, caci si pe alte posturi 4K documentarele se repeta des. Si sunt si in strainatate posturi 4K care transmit fara HDR, nu e Digi 4K singurul. Ca a avut HLG si apoi l-a scos, ca lumea s-a plans ca se vede intunecat, nestiind cu ce se mananca de fapt HDR-ul, asta e alta mancare de peste.
HDR-ul este foarte bun. Daca ai licente la sculele cumparate, e ok, daca nu ... . Iar daca televizorul chiar are o problema in redarea  unor caracteristici de imbunatatire a imaginii (de genul HDR), exista, nu am vazut pina acum tv sa nu poata, functia de dezactivare. Acu' sincer, nu stiu cum se "pupa" HDR cu upscalingul ... ca la digiaproape4k , dar sigur, foarte sigur, upscalingul suporta dolby, sper sa tina si calculatoarele din panduri Posted Image

#1003
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,428
  • Înscris: 06.11.2014
Stiu ca HDR-ul e foarte bun. Cursa de F1 transmisa in HDR de la inceputurile DIGI 4K s-a vazut super pe un Samsung 55Q8CN. Acum ma bucur de HDR pe posturi straine 4K (Insight UHD, TravelXP 4K) pe un Samsung 55MU8002. Poate va reveni HDR-ul si la Digi...

#1004
santos81

santos81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 15.09.2008

View Postronuquet, on 17 martie 2019 - 23:42, said:

Pai si daca n-am TV 4K si vreau sa vad meciul, ce fac?

Cred ca asta e inceput de transmitere a competițiilor sportive contracost.... Posted Image
Nu cred ca inteleg intrebarea :) Vrei sa iti cumpere Digi, televizor compatibil?
E acelasi raspuns ca si in cazul in care ai intreba urmatorul lucru: "Daca nu am TV compatibil 4K de ce ofera Digi extraoptiunea 4k?"

#1005
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,238
  • Înscris: 22.02.2017
Nu ma omule. Meciu ala e transmis doar pe postul Digi 4k. Adica cine are TV HD, nu poate vedea pe unul dintre posturile Digi Sport.

#1006
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,428
  • Înscris: 06.11.2014
Si e chiar atat de scump un tv 4K? Ca s-au ieftinit atat de mult in ultima perioada, incat iti iei un 55" cu ~2000 lei (cat am dat eu acum 3 ani pe un 43" FHD).

#1007
dresden

dresden

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 06.08.2018

View Postronuquet, on 18 martie 2019 - 12:06, said:

Nu ma omule. Meciu ala e transmis doar pe postul Digi 4k. Adica cine are TV HD, nu poate vedea pe unul dintre posturile Digi Sport.

a fost doar o exceptie. Si nu e ca si cum ar fi fost un el classico. Nu au avut canale si de aia l-au dat asa, cele mai importante derbyuri vor fi ca si pana acu pe DIgi Sporturi...
La cati abonati au tv-uri 4k, nu risca RCS sa isi dea foc singuri la valiza!

Edited by dresden, 18 March 2019 - 12:27.


#1008
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017

View Postronuquet, on 18 martie 2019 - 12:06, said:

Nu ma omule. Meciu ala e transmis doar pe postul Digi 4k. Adica cine are TV HD, nu poate vedea pe unul dintre posturile Digi Sport.
Pai asa si cand TVRHD transmite anumite meciuri pe acest canal nici cei care au tv cu tub nu au acces la acestea.Si crede-ma inca sunt o gramada de tv-uri clasice...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate