Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Plati cu Google Pay si card bancar in Romania

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
858 replies to this topic

#163
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Am gasit tutorialul asta prin care as putea sa imi fac un server folosing platforma Google.

Practic, as putea folosi un proxy server de la Google pentru a putea folosi Google Pay :)

#164
Gabi10017

Gabi10017

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 14.01.2018

View Postmynameismada, on 20 decembrie 2019 - 17:27, said:

Am gasit tutorialul asta prin care as putea sa imi fac un server folosing platforma Google.

Practic, as putea folosi un proxy server de la Google pentru a putea folosi Google Pay :)
Incearca si spune-mi daca reusesti. Vezi sa nu urmezi si partea cu "Basic Authentification". :)

#165
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Good news, bad news.

Am reusit sa imi creez proxy server-ul. Mi-a aparut GPay pe ceas, incerc sa il setez, dar nu reusesc sa adaug cardul.

Acelasi card pe care l-am adaugat si pe telefon si imi merge, dar cand incerc pe ceas imi zice "Couldn't finish to pay in shops".

#166
Gabi10017

Gabi10017

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 14.01.2018

View Postmynameismada, on 21 decembrie 2019 - 13:40, said:

Good news, bad news.

Am reusit sa imi creez proxy server-ul. Mi-a aparut GPay pe ceas, incerc sa il setez, dar nu reusesc sa adaug cardul.

Acelasi card pe care l-am adaugat si pe telefon si imi merge, dar cand incerc pe ceas imi zice "Couldn't finish to pay in shops".
Ce model de ceas ai?

#167
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Nu e de la ceas. Cata vreme imi apare Gpay pe ceas si imi apare prompt-ul de la ceas pe telefon pentru a seta, trebuie sa fie tot o problema de la carduri/Revolut.

Am 2 carduri, unul fizic si unul virtual, ambele cu BIN de UK, dar nu pot adauga niciunul.

#168
Gabi10017

Gabi10017

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 14.01.2018

View Postmynameismada, on 21 decembrie 2019 - 14:57, said:

Nu e de la ceas. Cata vreme imi apare Gpay pe ceas si imi apare prompt-ul de la ceas pe telefon pentru a seta, trebuie sa fie tot o problema de la carduri/Revolut.

Am 2 carduri, unul fizic si unul virtual, ambele cu BIN de UK, dar nu pot adauga niciunul.
Stiu de la ce e, ca asa imi facea si mie. Trebuie sa setezi iar adresa pe UK, adaugi cardurile si apoi o pui inapoi pe RO. Au astia de la Revolut un check de adresa inainte de a adauga cardul in GPay (deci daca vede ca ai adresa pe RO te respinge automat).

#169
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Am incercat in toate felurile - modificat adresa in Revolut de UK, VPN de UK pe telefon - tot nu a mers.

#170
Gabi10017

Gabi10017

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 14.01.2018

View Postmynameismada, on 21 decembrie 2019 - 15:34, said:

Am incercat in toate felurile - modificat adresa in Revolut de UK, VPN de UK pe telefon - tot nu a mers.
Ai incercat sa stergi cardul virtual si sa faci altul cu bin de UK si sa incerci cu acela?

#171
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Asta nu...dar cardul are deja BIN de UK, ca imi merge cu GPay-ul de pe telefon.

#172
Gabi10017

Gabi10017

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 14.01.2018

View Postmynameismada, on 21 decembrie 2019 - 15:48, said:

Asta nu...dar cardul are deja BIN de UK, ca imi merge cu GPay-ul de pe telefon.
Asta pentru ca la un moment dat, acel card mergea adaugat in GPay (atunci cand l-ai adaugat pe telefon). Daca reincerci sa adaugi cardul respectiv pe telefon, vei vedea ca nu mai merge. O sa mearga daca faci alt card virtual cu bin de UK. Stiu, cardurile sunt foarte dubioase cand vine vorba de GPay, acum merge, acum nu mai merge, dar, o data adaugat, nu mai ai treaba cu el, o sa mearga cum iti merge acum pe telefon.

#173
Gabi10017

Gabi10017

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 14.01.2018
A funcționat?

#174
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Nu...am urmat aceiasi pasi. Sters cardul virtual, schimbat adresa in Revolut pe UK, creat un nou card virtual. Nu merge sa il adaug in Gpay-ul din ceas, dar a mers fara probleme in Gpay-ul din telefon.

Am renuntat momentan :) Mai incerc la anu'.

Multumesc pentru ajutor.

#175
Gabi10017

Gabi10017

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 14.01.2018

View Postmynameismada, on 21 decembrie 2019 - 17:59, said:

Nu...am urmat aceiasi pasi. Sters cardul virtual, schimbat adresa in Revolut pe UK, creat un nou card virtual. Nu merge sa il adaug in Gpay-ul din ceas, dar a mers fara probleme in Gpay-ul din telefon.

Am renuntat momentan :) Mai incerc la anu'.

Multumesc pentru ajutor.
Cand ai incercat sa adaugi cardul pe ceas, adresa ta din Revo era setata pe UK nu?

#176
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Da, pe UK, normal.

Pe telefon a mers imediat.

#177
Gabi10017

Gabi10017

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 14.01.2018
Am inteles.. Sper sa mearga la anul :)

#178
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
I se mai intampla cuiva ca dupa restartul telefonului sa dispara cardul Revolut din Gpay? Si sa trebuiasca adaugat din nou cu aceiasi procedura de schimbat adresa?

#179
Gabi10017

Gabi10017

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 14.01.2018

View Postmynameismada, on 22 decembrie 2019 - 20:08, said:

I se mai intampla cuiva ca dupa restartul telefonului sa dispara cardul Revolut din Gpay? Si sa trebuiasca adaugat din nou cu aceiasi procedura de schimbat adresa?
Tocmai ce am dat restart, ca sa vad si nu, mie nu-mi dispar :)

#180
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Am mai restartat o data si nu mi-a mai disparut.

Poate are legatura ca am tot testat zilele astea, am vreo 10-12 tranzactii in temporary hold (0) . Plus ca ultimele doua dati, ca sa adaug cardul in gpay nu mi-a mai mers direct, mi-a trimis Revolut si cod de verificare din 6 cifre prin sms

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate