Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebare motor auto

Opel Astra K

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...
 Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon

installation has failed there was...
 Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu
 

Help: Sistem IR pt Combina audio

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
laur86

laur86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 03.03.2006
Hello!
Ma ajuta si pe mine cineva cu o pb???
Am o combina audio, si un PC.
De curand mi-am mutat calculatorul intr-o alta parte a camerei, mai departe de combina.
Pana acum imi scoteam sunetul de la calculator prin combina, pt ca boxele alea sunt mult mai bune.
Am un cablu cu jack normal la un cap si cu 2 mufe (RCA cred k le zice) la celalalt capat, una pt Right, alta pt Left :D.
Oricum, acum, dupa ce mi-am mutat calculatorul, e cam greu sa stau cu cablurile prin casa.
Ma intereseaza daca se poate face ceva, un fel de dispozitiv cu senzor IR pe care sa il conectez la combina (la un cap sa am 2 mufe RCA, la celalalt cap sa am un senzor IR care sa primeasca datele de la calc).
Apoi imi trebuie un alt dispozitiv pt calculator, pe care nu stiu inca pe unde sa il conectez la calculator (probabil tot pe audio), care sa transmita printr-un senzor IR semnale audio pe care sa le primeasca senzorul de la combina.
Exista asa ceva? Se poate face asa ceva???
Daca aveti o alta idee, nu neaparat IR, astept sugestii. Ideea e k vreau ceva wireless, ca sa nu mai intind cabluri prin casa... si care sa nu ma coste mult...
Va rog sa ma ajutati...
:)

#2
sile52

sile52

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 02.02.2006
- poti folosi asa ceva : http://www.digitalwo...=3671&idcat=162 sau http://www.digitalwo...=3255&idcat=162 iar la receptie langa sistemul audio un mic receptor MF ....e doar o idee !!!    :coolspeak:

- SCUZE !.... n-ai nevoie de nici un mic receptor !!! ..... il receptionezi cu combina pe MF !   :worthy:

#3
laur86

laur86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 03.03.2006
Da, intr-adevar, as putea sa fac asa ceva. Dar mai e o pb... Sunetul transmis de modulator am impresia ca e un pic cam mono, sau cel mult stereo. Eu tocmai de-asta vreau sa scot prin combina: pt ca boxele alea imi ofera sunet surround... deci nu e chiar cea mai potrivita solutie... Oricum, e interesant modulatorul ala... Ma intreb daca se pot conecta 2-3 modulatoare pe aceeasi frecventa... :P

#4
Dj Shock

Dj Shock

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,098
  • Înscris: 21.10.2005

Quote

Sunetul transmis de modulator am impresia ca e un pic cam mono, sau cel mult stereo
E stereo :)

Si semnalul care e transmis catre combina e tot stereo parca :) si nu 5.1

Quote

Am un cablu cu jack normal la un cap si cu 2 mufe (RCA cred k le zice) la celalalt capat, una pt Right, alta pt Left


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate