Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

Recomandari Cuptoarele Electrice incorporabile

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
722 replies to this topic

#685
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011

Vizualizare mesajMalvolio, pe 31 ianuarie 2024 - 18:16, a scris:

link?
Spor la achiziție  😉

#686
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,329
  • Înscris: 05.11.2009
Gata! Băiatul de la montaj a venit la timp și a lucrat meticulos. Acum mai este o problemă. Priza este cam departe și cablurile sunt scurte. La cuptor va trebui să ia un prelungitor sănătos. Asta până face modificările la instalația electrică. Priza este de 16 A, cu espressorul și plita pe același circuit. În sfârșit electricianul a zis că nu este problemă pentru că putere maximă va avea când încălzește, pentru câteva minute. O să o pun să-și ia un contor să monitorizeze.

Attached Files



#687
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011
Hai că a ieșit ceva  😄
Vezi ce distanță are între perete și cuptor, poate îi faci cadou un dulăpior de la Ik#a, există înguste și pe înalt.

L.E. A, și o plintă de mascare, a zonei de jos, unde sînt picioarele mobilei.

#688
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,329
  • Înscris: 05.11.2009
Acolo are deja un dulăpior, dar trebuie „aranjat” puțin. Deci, eu zic că este destul de ok pentru o situație de provizorat. Mai trebuie să pună plinta și ușa de la spațiul de sub cuptor.

#689
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011
A, bun, dacă are totul luat, credeam că nu se pricepe deloc.

#690
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,329
  • Înscris: 05.11.2009
Dragii mei. Am o problemă. Ori nu fac eu bine ceva, ori trebuie să sun la Electrolux să-i întreb pe ei. Am pus acum un cheesecake și pe partea stângă înspre ușă , practic colțul stâng al formei. Am întors-o. Am mai pățit așa când am făcut chifle. m-am uitat la garnitură, m-am gândit că o fi de la foaia de copt. Era mai mare în spate și am folosit programul cu ventilație.
În poză era după ce am întors forma. Oi fi pus-o prea aproape de ușă, trebuia să o pun mai în spate?

Attached Files



#691
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,985
  • Înscris: 25.04.2016

 crisstonne, on 01 februarie 2024 - 19:03, said:

Hai că a ieșit ceva  😄
Da, un aragaz :)

#692
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,329
  • Înscris: 05.11.2009

View PostMMike, on 10 februarie 2024 - 15:57, said:

Da, un aragaz Posted Image

Pentru o situație de criză, până anul viitor când va face mobila e bucătărie eu zic că a fost soluția cea mai bună. Și financiar și estetic. Când ești la pensie, este mai greu cu planificarea banilor puțini. Oricum e o persoană singură, care locuiește în 2 camere și trăiește dintr-o pensie de 2700 lei, acum după mărirea asta de 13,8%. Este de admirat cum poate gestiona finanțele.

#693
Malvolio

Malvolio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 29.04.2006
Salut!

N-am gasit un topic dedicat asa ca scriu aici. Ce experienta aveti cu plitele pe inductie si mai ales cele cu zone flexibile?

Trebuie sa cumpar plita si mi-a suras ideea de a avea flexibiliate pentru atunci cand vreau sa folosesc vase mai mari sau cu forme dreptunghiulare.

Merita banii in plus sau mai bine iau una normala, doar cu zone separate? Ceva modele/marci?

#694
voodooeye_69

voodooeye_69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 15.06.2005
Salut, am nevoie de o recomandare din partea voastră. S-au scris multe pe acest forum dar trebuie să mă decid repede. Dintre aceste trei cuptoare, pe care l-ați alege. Mă interesează în special coptul de pizza și pâine artizanală. Mulțumesc.
1.https://altex.ro/cup.../CPBBPE558370M/
2. https://altex.ro/cup...pd/CPBEOC6H71Z/
3. https://altex.ro/cup...pd/CPBEOE7P31Z/

Edited by voodooeye_69, 22 April 2024 - 19:27.


#695
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,985
  • Înscris: 25.04.2016
Sau Bosch
https://www.emag.ro/...1/pd/DTHX40BBM/

#696
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,329
  • Înscris: 05.11.2009
Eu te sfătuiesc să iei AEG-ul. Eu am de aproape 1 an Electroluxul SteamCrisp EOC6H71Z (cel din al doilea link). Sunt foarte mulțumită de el, chiar dacă nu are curățare de niciun fel, sunt foarte mulțumită de el. Am copt și pizza și pâine, chifle, prăjiituri, fursecuri, dar cel mai mult am copt chifle pentru nepoți. Sunt mulțumită, iar eu l-am luat la o superofertă anul trecut. Dacă ai citit forumul, sigur ai dat și de povestea mea.
AEG-ul este peste Electrolux și eu zic că merită.
Cele cu programe prestabilite mie nu mi s-au părut cine știe ce. Programul îl utilizezi funcție de cantitatea de mâncare pe care o pui în cuptor, deci tot la setări customizate ajungi.


#697
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,985
  • Înscris: 25.04.2016
Acel AEG e energofag. Are fara convectie, peste 1 kwh si autocuratare pirolitica, foarte energofaga. E model vechi, de asta e redus la pret.
Cele cu presetari sunt foarte bune pentru cei care nu stiu sa utilizeze un cuptor electric si nu vor sa consume mult curent facand teste, dar se poate ignora aceasta functie pentru cine se pricepe.

Bosch u are 5 ani garantie. Daca e si made in Germany e perfect.

#698
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,329
  • Înscris: 05.11.2009
Cel pe care-l am eu nu consumă mult, dar este fără curățare și este Made in Italy. Am contorizat și cel mai mult mi-a consumat când am folosit grill-ul. Dar oricum a fost sub 1kwh.

Edited by iogamac, 22 April 2024 - 20:10.


#699
voodooeye_69

voodooeye_69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 15.06.2005
Consumul de energie electrică nu este o problemă, am circuit separat și sunt dispus să plătesc prețul. Cel mai mult mă interesează zona de peste 240-250 de grade. Pizza dacă nu se face în 6-7 minute merge la gunoi.

#700
voodooeye_69

voodooeye_69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 15.06.2005
Problem solved. Am luat AEG.


#701
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011
Ai făcut bine, este dotat, restul, erau cam negre.

#702
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,329
  • Înscris: 05.11.2009

View Postvoodooeye_69, on 24 aprilie 2024 - 23:32, said:

Problem solved. Am luat AEG.

Așteptăm poze cu pizzaPosted Image

Iată aici ce am făcut cu Electrolux-ul!

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate