Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Pareri aliexpress.com (2018+)

* * * * * 20 votes
  • This topic is locked This topic is locked
8378 replies to this topic

#73
emilacke

emilacke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 05.09.2008
Recomand un magazin de la care am cumpărat mai multe, pt sotie, serios, cu produse bune și livrare într-un timp decent:
Brainbow Official Store
https://s.click.alie....com/e/bbBHveEc

#74
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
http://prntscr.com/lox3k4

Uitati ce raspuns am primit. Cica incarcatorul e vinovat. Ce sa fac acuma ? Mai am o gramada de baterii pe care le-am incarcat cu acel incarcator si totul a fost in regula. Posted Image  Dau Reject si apoi pot sa pun poze la bateriile pe care le-am cumparat ?

#75
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Mi se pare normal ca ala cu bateriile sa dea vina pe incarcator, ala cu incarcatorul, pe baterii. Pana la urma, nici tu nu stii care e buba. Ai mai incercat sa incarci alte baterii cu acel incarcator? Daca da, ai putea incerca o filmare cu incarcatorul incarcand alte baterii, cu bateria defecta alaturi, in fundal cu monitorul pe care se vede raspunsul chinezului. Posibil ca tu sa fi produs dezastrul, in timp ce te jucai cu bateria in incarcatorul in functiune. Ai citit instructiunile?

#76
ho_emil

ho_emil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 27.04.2006
Eu încarc zilnic 4 acumulatori. In general nu scot încărcătorul din priza când schimb cu alții. Am luat așa sub tensiune și încărcați la maxim și parțial,dar nu am pățit niciodată așa ceva. Problema este sigur de la acumulator. Regula generala este sa nu iei veci cei ce au in nume "Fire". Sunt fake 100%. Știu și ei asta,așa că poți să pui la motivul disputei că sunt produse contrafăcute.

Edited by ho_emil, 30 November 2018 - 14:13.


#77
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 rumegus, on 30 noiembrie 2018 - 13:44, said:

Mi se pare normal ca ala cu bateriile sa dea vina pe incarcator, ala cu incarcatorul, pe baterii. Pana la urma, nici tu nu stii care e buba. Ai mai incercat sa incarci alte baterii cu acel incarcator? Daca da, ai putea incerca o filmare cu incarcatorul incarcand alte baterii, cu bateria defecta alaturi, in fundal cu monitorul pe care se vede raspunsul chinezului. Posibil ca tu sa fi produs dezastrul, in timp ce te jucai cu bateria in incarcatorul in functiune. Ai citit instructiunile?

Am incarcat o gramada cu el... nu e prima data cand il folosesc. Pur si simplu am luat 2 dintre baterii ca erau deja incarcate... (erau 4 la incarcat)... iar la cateva secunde cand ma uit la el deja scotea fum si a inceput sa arda... deja imi imaginam cum explodeaza. Le-am pus in disputa si poze ca mai am o gramada de acumulatori comandati... iar acuma nu mai am curaj sa folosesc acel incarcator... nu imi risc sanatatea pentru un kkt de baterie. Dar oricum nu ma las, macar o parte din bani sa mi returneze. Nu ii las 12$ la orezar + incarcatorul topit in zona unde a fost bateria.



Mi-a ajuns un colet in tara, insa nu a intrat la bsi... oare mai dureaza mult ? am primit mesaj de pe aliexpress si am verificat pe cainiao si imi confirma ca a ajuns in tara, insa la posta nu apare nimic. Cu posta suedeza parca a ajuns.

Edited by TruculMagic, 01 December 2018 - 00:04.


#78
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
În mod normal durează cateva ore pana apare si pe site-ul postei romane. Acum cu sărbătorile poate durează mai mult.

#79
lacustamarian

lacustamarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 15.12.2006

 TruculMagic, on 01 decembrie 2018 - 00:03, said:



Mi-a ajuns un colet in tara, insa nu a intrat la bsi... oare mai dureaza mult ? am primit mesaj de pe aliexpress si am verificat pe cainiao si imi confirma ca a ajuns in tara, insa la posta nu apare nimic. Cu posta suedeza parca a ajuns.

Ai bagat nr corect? E ala modificat cu SE la sfarsit daca e venit prin Suedia

#80
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014
De la intrarea in tara care mai e termenul de asteptare ? Din cate vad, yanwen se misca destul de bine, toate coletele trimise cu ei au ajuns in maxim 7 zile in Romania.

#81
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,945
  • Înscris: 17.03.2005
De la câteva zile până la 3 săptămâni daca apare ajuns in țară (scanat de către BSI).

#82
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,561
  • Înscris: 15.06.2007
Scuzati offtopicul, dar stiind ca pe aria asta sunt colegi experimentati cu comenzile on-line, postez aici.  Am comandat ceva de pe amazon, nu aveam cont, m-am inregistrat la check out, cu un email, am setat o parola, am bagat datele de pe un card, si am finalizat comanda. In mod normal, ma asteptam sa primesc un e-mail cu confirmarea comenzii. Nu am primit nimic. Este normal?
Pe site apare o comanda in curs de procesare si data livrarii.

#83
ho_emil

ho_emil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 27.04.2006
Daca ai dat comanda la sfarsit de saptamana, este posibil sa astepte procesarea banilor platiti pana confirma comanda. In general insa, la plasarea unei comenzi apare instantaneu si confirmarea comenzii pe mailul cu care te-ai inregistrat.
Luni cel tarziu trebuie sa-ti confirme plata facuta.
Ai verificat daca s-au tras banii de pe card?

#84
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 lacustamarian, on 01 decembrie 2018 - 09:07, said:

Ai bagat nr corect? E ala modificat cu SE la sfarsit daca e venit prin Suedia

Da, a aparut si pe site pana la urma Posted Image
30.11.2018 20:26 Sosit in Romania - BSI Bucuresti
02.12.2018 15:31 In prelucrare - BSI Bucuresti

Posted Image

#85
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009
Am comandat pentru fi-miu un trenulet electric care merge pe sine de tip Lego si sunt foarte multumit. A costat doar 36 dolari. La noi sare de 600-700 lei un trenulet identic. Am comandat pe 2 noiembrie si l-am ridicat de la posta vamala pe 21 noiembrie. A trebuit sa il fac eu pe ascuns( e cadou de Craciun) ca sa confirm chinezului ca am primit produsul.
Am mai comandat tot pt fi-miu inca un set lego care e pe drum dupa ce a plecat din Olanda.

#86
lacustamarian

lacustamarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 15.12.2006

 AlinE, on 02 decembrie 2018 - 22:25, said:

Am comandat pentru fi-miu un trenulet electric care merge pe sine de tip Lego si sunt foarte multumit. A costat doar 36 dolari. La noi sare de 600-700 lei un trenulet identic. Am comandat pe 2 noiembrie si l-am ridicat de la posta vamala pe 21 noiembrie. A trebuit sa il fac eu pe ascuns( e cadou de Craciun) ca sa confirm chinezului ca am primit produsul.
Am mai comandat tot pt fi-miu inca un set lego care e pe drum dupa ce a plecat din Olanda.

Pune si un link ca altfel nu vad rostul postarii

#87
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Toate comenzile de pe AliExpress le-am primit anul acesta în maxim 21 de zile , 3 săptămâni de la livrare.Sunt mulțumit , dar recomand să comandați de la cei care au calificative mai mari.

#88
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Aseara la 10 mi-au confirmat ca e primit si apoi l-au prelucrat... sunt sanse mari ca inainte de craciun sa primesc coletul la vama :) Cu posta suedeza.

#89
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007

 epuru, on 29 noiembrie 2018 - 16:40, said:

Se pare ca nu esti singurul. Duminica am comandat 3 bucati din acest produs https://www.aliexpre...2896357430.html Total comanda 3,60$, free shipping. Numele magazinului fiind: Bonise Households Supplies Store. Azi ma trezesc cu urmatorul mesaj de la ei:

Hello,Your parcel has arrived at the port. But the logistics in your country is rising again, so the product is stuck there. I feel very sorry, at the same time I am very sad. This isn't our problem, we're upset. Would you like to make up a little shipping? Don't worry, let's add the remaining two-thirds. You only need to add $0.5. Here I send a link to you. The value of the link is $0.5 each. And you can choose the amount of the product for 1, so that you can pay for the shipping fee to us. And besides, please leave us a message of the new order you will make "repay the shipping fee", so that we will understand it. We will send your parcel as fast as possible. The link:
https://it.aliexpres...2900942036.html
Our shop has a lot of benefits and you are welcome to come to our shop to watch. Hope to hear from you soon.
Best regards and have a great day!

Vor sa le mai platesc in plus, iar pe deasupra plata asta in plus sa o fac catre un alt magazin (Mo Shang Store, cel din link-ul trimis de ei).

Probabil voi anula si eu.

Dupa ce am postat joi pe forum treaba de mai sus, am facut direct cerere de anulare a comenzii fara sa ii raspund ceva chinezului.

Acum 10 minute am primit e-mail ca cererea de anulare nu a fost acceptata de chinez + inca un mail ca a fost expediata comanda + tracking number-ul.

Pe tracking number, apare ca a fost pus coletul atunci cand mi-au dat mesaj. Au incercat si ei sa mai ciupeasca ceva.

Edited by epuru, 03 December 2018 - 17:11.


#90
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,896
  • Înscris: 07.08.2008
Stai ca inca nu a ajuns la tine... poate ti-a dat TN-ul pentru altcineva din RO Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate